Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 12

  • 88 984
  • 293
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 164
Преди време писах в темата-сина ми има проблем с напикаването Tiredводихме го на изследвания-снимки ехографи-физиологично нищо му няма Rolling Eyesноо д-рката каза че някакъв рефлекс явно не е развит Rolling Eyesи ако не успея да го приуча летния сезон да го заведа за някакви капки които се накпват в нослето Rolling Eyesнякой да знае нещо по въпроса Peace

# 196
  • Мнения: 18
Преди време писах в темата-сина ми има проблем с напикаването Tiredводихме го на изследвания-снимки ехографи-физиологично нищо му няма Rolling Eyesноо д-рката каза че някакъв рефлекс явно не е развит Rolling Eyesи ако не успея да го приуча летния сезон да го заведа за някакви капки които се накпват в нослето Rolling Eyesнякой да знае нещо по въпроса Peace
Можеш да се обадиш на хомеопат и да  питаш дали могат с нещо да ти помогнат

# 197
  • Мнения: 3 164
Преди време писах в темата-сина ми има проблем с напикаването Tiredводихме го на изследвания-снимки ехографи-физиологично нищо му няма Rolling Eyesноо д-рката каза че някакъв рефлекс явно не е развит Rolling Eyesи ако не успея да го приуча летния сезон да го заведа за някакви капки които се накпват в нослето Rolling Eyesнякой да знае нещо по въпроса Peace
Можеш да се обадиш на хомеопат и да  питаш дали могат с нещо да ти помогнат
Rolling Eyesдали ще могат newsm78благодаря ти все пак-ще мъдря какво да го правя синковеца Tired

# 198
  • Мнения: 796

........... че двете части на бъбрека се хранят от отделни аорти и че въобще наистина има две самостоятелни дренажни системи...

Дона, а това, че и двата бъбрека се хранят от отделни аорти и че има две самостоятелни дренажни системи д-р Богов, всъщност на какво изследване го видя, че и аз все за тези неща питам?

Bory_V, извинявай, че чак сега отговарям, известно време не съм влизала във форума. Доц. Богов го гледа на ехограф и доплер, проследяваше кръвотока, на ехограф видя и хидрауретер (това може би означава мегауретер). Според мъжа ми, който следеше какво се вижда на екрана, той го прегледа по-добре от специалистите преди това.

# 199
  • Мнения: 595
Дона, би ли казала къде преглежда този доктор и евентуално, ако знаеш приемните часове или някакви координати. Може и на лични. Ако има такава апаратура, която може да се вижда всичко това, което казваш, бих искала да си заведа детето.

# 200
  • Мнения: 3 181
Sunnyny, моля те, разчисти си кутията-исках да ти отговоря на последното писмо.

# 201
  • Мнения: 796
Даниела, доц. Богов е в МА, като минеш през арката тръгваш наляво, мисля, че се казваше клиника по нефрология Rolling Eyes, съжалявам, че не съм точна, ходихме през юли. Но много лесно се намира. Телефонът му е 0888573027, приемаше следобед, но дали беше точно определен ден, пак не помня, съжалявам. Но като му се обадите той ще ви каже. Просто ехографът му може би е по-добър, не че го е гледал на някаква много модерна техника, просто си зависи кой и как гледа на ехограф. Иначе кабинетът му е съвсем обикновен, като за доц. от МА Wink Аз реших да оперираме Христиан в Бг, направи уроинфекция и просто ме е страх да го кача на самолета, макар да имаме назначена дата вече. Просто много ме е страх да не стане пак така и то на път, а и следоперативното следене на състоянието на детето е добре да се извършва тук, а мъжът ми смята, че тук никой няма да го погледне, а ще кажат да го следят там, където са го оперирали.  Confused Друг професор  уролог, с който е разговарял мъжът ми казал, че и налягането при излитането и кацането със самолета може да не се отрази добре на раната. Така че утре отказвам датата.
Моля мамите, чиито дечица вече са оперирани да ми кажат дали след операцията се приемат антибиотици и колко време? Направо ми се реве всеки път като му давам в устичката, а и той се гърчи, притеперва от горчилката.

# 202
  • Благоевград
  • Мнения: 333
..Доц. Богов го гледа на ехограф и доплер, проследяваше кръвотока, на ехограф видя и хидрауретер

Сега вече ми стана ясно, защото в нашето последно ехографско изследване от Пирогов при ехографа д-р Тасева, пише "нормална цветна доплерова схема" или нещо подобно беше, цитирам го по памет, та значи това показвал доплера - храненето на бъбрека. Благодаря за инфото.

Моля мамите, чиито дечица вече са оперирани да ми кажат дали след операцията се приемат антибиотици и колко време? Направо ми се реве всеки път като му давам в устичката, а и той се гърчи, притеперва от горчилката.
А относно операцията, не се притеснявай, защото след нея всички лекарства се вкарват венозно през абоката. Ние до края на престоя ни болницата бяхме на антибиотик и след излизането също ни изписаха Зинат през устата. Това мисля се прави, за да се предотвратят инфекции.
Ако имаш куража, искай от сестрите всеки път при промивка на маркучетата да го правят с ръкавици, защото не го правят и почти всички пациенти ги изписват с някакъв вид бактерии. Чух за една мама, която сама си е правила промивките, тя разбира се е била доктор-микробиолог, и са изписани без бактерии, което си е направо чудо.

# 203
  • Мнения: 796
Ако имаш куража, искай от сестрите всеки път при промивка на маркучетата да го правят с ръкавици, защото не го правят и почти всички пациенти ги изписват с някакъв вид бактерии. Чух за една мама, която сама си е правила промивките, тя разбира се е била доктор-микробиолог, и са изписани без бактерии, което си е направо чудо.
Това е повече от недопустимо. Как е възможно такава немарливост и нечовечност. Тъкмо за това не исках да го оперираме тук, но...
Питането ми за антибиотика беше дали след операцията трябва профилактично да се приема месеци наред, защото така ми казаха. А тези антибиотици направо сриват имунната система.

# 204

Ако имаш куража, искай от сестрите всеки път при промивка на маркучетата да го правят с ръкавици, защото не го правят и почти всички пациенти ги изписват с някакъв вид бактерии. Чух за една мама, която сама си е правила промивките, тя разбира се е била доктор-микробиолог, и са изписани без бактерии, което си е направо чудо.

А-а-а-а аз не се хабя да си промивам маркучите.  направо ги сменям.

# 205
  • Мнения: 90
пожелавам успех и стискам много палци на Даниела и дъщеричката й!  Praynig мисля,че утре е операцията на детенцето,ако не се лъжа! С теб сме! Hug

# 206
  • Мнения: 796
Ще се моля всичко да е наред и операцията на дъщеричката на Даниела да е успешна!!! Praynig

# 207
  • Мнения: 1 907
Daniela знам че днес е операцията на детето ти , ще стискам палци и ще се моля  Praynigвсичко да мине и бъде наред.УСПЕХ! Hug

# 208
  • Благоевград
  • Мнения: 333

Ако имаш куража, искай от сестрите всеки път при промивка на маркучетата да го правят с ръкавици, защото не го правят и почти всички пациенти ги изписват с някакъв вид бактерии. Чух за една мама, която сама си е правила промивките, тя разбира се е била доктор-микробиолог, и са изписани без бактерии, което си е направо чудо.

А-а-а-а аз не се хабя да си промивам маркучите.  направо ги сменям.

Е, аз имах предвид маркучето към нефростомата-протезата съм бъбрека. Нея няма как да смениш.

# 209

Ако имаш куража, искай от сестрите всеки път при промивка на маркучетата да го правят с ръкавици, защото не го правят и почти всички пациенти ги изписват с някакъв вид бактерии. Чух за една мама, която сама си е правила промивките, тя разбира се е била доктор-микробиолог, и са изписани без бактерии, което си е направо чудо.

А-а-а-а аз не се хабя да си промивам маркучите.  направо ги сменям.

Е, аз имах предвид маркучето към нефростомата-протезата съм бъбрека. Нея няма как да смениш.


Че аз си правя доста от манипулациите като промивки, превръзки, поставяне на катетър, поставяне на сонда и други маниполации

Общи условия

Активация на акаунт