Кремки

  • 6 767
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Търся рецепта за кремки-дето ги продават по закусвалните-със пълнежа от крем

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341
Моето предложение е от бутер тесто изрязваш квадрити,печеш в загрята фурна на 180 градуса.Те се надуват и стават кухи вътре.Отрязваш капаче и пълниш с крем без варене на д-р Йоткер.Накрая отгоре поръсваш с пудра захар.Време за приготвяне - около 40 мин.

# 2
  • Мнения: 852
Моето предложение е от бутер тесто изрязваш квадрити,печеш в загрята фурна на 180 градуса.Те се надуват и стават кухи вътре.Отрязваш капаче и пълниш с крем без варене на д-р Йоткер.Накрая отгоре поръсваш с пудра захар.Време за приготвяне - около 40 мин.

Да но няма да е същият вкус

# 3
  • Мнения: 3 036
Каква е разликата
между Кремка и еклер?

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
Оригинално еклера се прави от парено тесто с обикновен яйчен крем / яйца, мляко, захар, брашно /, а кремките са от бутер тесто. По магазините съм виждала и еклери и кремки с нишесте. Правила съм от бутер тесто кифли с крем, но крема го слагам, когато кифлите са вече опечени - шприцовам го вътре в тестото, като пъхам шприца между гънките. Слагам крем от нишесте с мляко и стават много сполучливи. Гостите ми въобще не разбират, че не са купени докато не им кажа, че съм ги приготвяла сама.

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тези кремки съм ги яла едно време като малка, по дупница, като ходих в маминия край Heart Eyes
много ми харесваха, мисля че са тамошни, по източна бг не съм ги засичала.
сякаш не бяха от бутер тесто, а кремът  имаше вкус на домашен.

и аз ще се навъртам за рецепта.

# 6
  • Мнения: 884
тези кремки съм ги яла едно време като малка, по дупница, като ходих в маминия край Heart Eyes
много ми харесваха, мисля че са тамошни, по източна бг не съм ги засичала.
сякаш не бяха от бутер тесто, а кремът  имаше вкус на домашен.

и аз ще се навъртам за рецепта.
Аз също...

# 7
  • Мнения: 6 001
Бях пуснала рецепта преди време, но така и не получих желаният отговор. Дано сега се намери накои, които знае. 

# 8
  • София
  • Мнения: 1 341
Не мога да се сетя от тесто ли бяха или от кори!Спомням си само ,че бяха поръсени обилно с пудра захар!

# 9
  • Мнения: 1 021
И аз съм правила от бутер тесто. Първо оформям кремките и ги пека,а след това пълня с крем от яйца и мляко.

# 10
  • Мнения: 852
имат вид на мекици но по дебели и вътре са със крем

# 11
  • Мнения: 6 001
имат вид на мекици но по дебели и вътре са със крем
да  Peace

# 12
  • Мнения: 324
имат вид на мекици но по дебели и вътре са със крем
да  Peace

Ако са като мекици, не са ли тези, дето се правят с парено тесто, пържат се и се пълнят с млечен крем/ крем Ванилия?

# 13
  • Мнения: 247
Моля, Naughty който ги направи,да ги снима!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 341
Дали ще стане мекици и вместо сирене да се сложи крем и тогава да се пържат?

Общи условия

Активация на акаунт