относно секцио

  • 2 057
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
термина ми беше 21.02., а извадиха бебка на 13.02. Зная, че целта е да е максимално близо до термина, но ако има маедицински показатели го правят и по рано. Индивидуално е, от състоянието на бебето и на майката ( а и от плановете на доктора, ако иска да излиза в отпуска може и да го извади по-раничко) Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Секциото ми беше направено 12 дена преди термин. Синът ми беше достатъчно пораснал - роди се 4340 и 54 см. Лекарката ми прецени, че няма смисъл да стои и дебелее повече в мен, защото щеше да стане 5 кг, а и бе достатъчно зрял.

# 17
  • София
  • Мнения: 461
Здравей!
Секциото ми го направиха 6 дни преди термина.Причината беше тесен таз.В определеният ден ми направиха 3Д, да се види колко е голямо бебето,и дали ще може да мине нормално.Оказа се,че няма да се случи, и ме кръцнаха.
Успех! Peace

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Насрочено беше за 7 дни преди термин, но се измести впоследствие датата със 17 дни преди термин.

# 19
  • Мнения: 864
Една седмица преди термина.

# 20
  • Мнения: 491
6 дни преди термина

# 21
  • Мнения: 1 440
Отидох две седмици преди термина и ми определиха ден за постъпване в болницата,а след това и дата за секциото.

# 22
  • Мнения: 1 187
доколкото знам 10 дни преди термина, но ние не издържахме толкова и ми изтекоха водите 20 дни преди термина, но всичко мина нормално

# 23
  • Мнения: X
8 дена преди термина ми направиха секциото.като датата избрах аз, от дните подходящи  посочени от доктора ми.раждах понеделник. една седмица преди датата се водих в болница, където всеки ден записваха тоновете.датата за секциото знаех 11 дена преди секциото , вече имах и направени кръвна картина и всичко необходимо за операцията ако евентуално се наложи по рано.но бебчо изчака датата.няма страшно.

# 24
  • Мнения: 219
7 дни преди термина ми беше секциото

# 25
  • Мнения: 4 784
2 дни преди термина, но не беше планирано.

# 26
  • Мнения: 741
За датата се преборих сама да си я избера,беше 4 дни преди термина

# 27
  • Мнения: 396
две седмици преди термина

# 28
  • Мнения: 190
Най-често секциото се определя десетина дни преди термина.
С първото си раждане не дочаках определяне на дата, раждането започна по-рано -15 дни преди термина - прокървих и се оказа, че съм с четир см разкритие - така че не можах да дочакам планираната дата за секциото.
За второто раждане дочаках планираната дата - 10 дни преди термина, НО - приеха ме ден преди опраделената дата, вече имах контракции, след прегледа и прокървих, но вече бях в болницата и лекарите решиха, че ако се наложи ще правят секцио през нощта, ако ли не - ще изчакаме до сутринта - е изчаках си до сутринта.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 588
6 дни след предполагаемия термин, защото пренасях и до последно не знаех как ще раждам.

Общи условия

Активация на акаунт