И замирисва на море....в Италия!

  • 35 123
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
 Честит рожден ден на  ffr, много сбъднати мечти! Hug  bouquet



Между другото и аз тази година сложих четворка отпред, така че не си сама! Wink

Да се похваля, че в петък сръбнахме по едно кафенце с Дирокова.  Wink

От мен приятна седмица, ние утре летим за Прага, надявам се времето ни да е добро!  Wink

  bouquet

# 16
  • Мнения: 750
Приятна ваканция Гер4о  bouquet.Поздрави Массимо от нас Hug
Прага е много красива и има какво да се разгледа Peace

# 17
  • Мнения: 52
4ЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ФФР ,ЗДРАВЕ ЛЮБОВ И УСПЕХИ ТИ ПОЖЕЛАВАМ
Приятна и изпълнена с незабравими мигове ваканция на по4иващите.  Peace Peace

# 18
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!МНОГО УСМИВКИ И ЩАСТИЕ ТИ ЖЕЛАЯ!
КАЗВАТ, ЧЕ ЖИВОТА ЗАПОЧВА НА 40 ГОДИНИ...И аз съм с "четворка" отпред Simple Smile..

# 19
  • Мнения: 2 804
Добро утро !
Ето по едно кафе за събуждане !

ФФР , Честит Рожден Ден ! - със закъснение .
Много здраве , късмет и любов ти пожелавам !

# 20
  • Мнения: 402
Здравейте момичета,
много благодаря за поздравленията-много сте мили!
Така ми липсват българските приятелски отношения....
Вчера всичко мина мн.добре,с изключение ,че пак не спечелих,нито от еналото,нито от лото,та така че от днес е старата песен на нов глас..... smile3521 1ironing newsm28  food002 1dishes...................
чао,и още един път -благодаря!!1

# 21
  • Мнения: 1 545
Честит рожден ден със закъснение и от мен!   bouquet  bouquet  bouquet
Вчера беше  рожденния ден и на сестра ми, така че и при нас имаше торта и свещички  Laughing.

# 22
  • Мнения: 2 804
Деси , много здраве и любов за сестра ти !

# 23
  • Мнения: 5 462
Момичета , колко са детските в Италия ???Ако може малко инфо ??? Praynig

# 24
  • Мнения: 2 804
Маркрит , не зная с точност , но за мен и децата ни съпруга ми взима 358 еуро със 100 еуро горе-долу над това , което взимаше до преди да се роди Ясмин .

# 25
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Момичета , колко са детските в Италия ???Ако може малко инфо ??? Praynig

Маркрит тук в Италия понятието детски не съЩествува в този смилъл,който се влага в Бг.
Има така наре4ените assegni familiari,които са вид "помоЩи",които се плаЩат и то не на вси4ки а само на тези с определен доход ( има си таблици със съответните цифри ) и размера на тези assegni определя от дохода на семейството.

# 26
  • Мнения: 52
Определя се от доходите,дали си самотна маика или не и т,н.
Аз взимам 137.50 евро тавана.

Моми4ета искам да попитам 4ували ли сте 4е роднини родени на една и съща дата трябва да посъдят дърво заедно или да направят нещо друго незнам то4но?Мама и племеника ми са родени на една и съща дата,като мама от 3 дена е в болницата с инфаркт,а племеника ми снощи е бил опериран в пирогов(мозъ4на операция) тои е само на 5 месеца.(пада от леглото полу4ава хематом и кома).
Лекарите казали на сестра ми току що 4е пла4ел силно и това било добър знак...Какви могат да са последствията? Някои 4увал ли е нещо за тези бабини методи да не се прехвърля лошото от единия на другия?
Аз пътувам тази ве4ер за София,но ако някои знае нещо  ще съм му благодарна,освен 4е съм запалила свещи4ки и се моля незнам какво друго да направя.А аз сънувах ,сънувах,,и никои не ми беше казал нищо,от в4ера звъня на пожар и накрая ми казаха.
благодаря

# 27
  • Мнения: 2 804
Жуфка , имаше някакво поверие и с яйца , но не помня какви ги казваха майка ми и баба ми на времето .
Сестра ми и баба ми бяха родени на една и съща дата .
Ще се моля за майчето ти и за племенника ! Praynig
Бъди силна и лек път !

# 28
  • Мнения: 750
Жувке ще се молим за тях Praynig Praynig Praynig

# 29
  • Мнения: 5 710
Здравейте!

Жуфке, чувала съм да. От бабата на една моя приятелка, която 'раздели' така двете си внучки. Ефектът няма да го коментирам, ще ме помислите за луда. До колкото помня важи за хора, които са родени дори в един месец и са от семейния кръг. Идеята е, че хора с лош късмет увличат най-близките. Нещо такова. Казва се 'разделяне'. До колкото помня взима се яйце с 2 жълтъка и се сварява.
После излизат навън, разделя се яйцето, всеки взима своята част и тръгват в противоположна посока. Има варианти, да са на мост, да хвърлят половините в течаща вода. Но не помня точно. Моята приятелка мисля, че просто си взеха половините, бабата каза там нкакви думи, че ги разделя,  и  просто тръгнаха в различна посока. Не помня какво стана със самото яйце, ще я попитам. Или го изядоха, хаха, или го хвърлиха. Горе главата. Това е едно от поверията в които аз вярвам, а пък аз хич не съм по такива суеверия.

Маркрит, тук няма детски, има форми на подпомагане според дохода.

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт