Практична ли е пералнята със сушилня и каква да избера?

  • 17 154
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте! Бих искала някой, който е ползвал пералня със сушилня да ми каже доволен ли е? Каква марка е ползвал? В жилището, в което ще се преместваме да живеем има само една тераса, на която трябва да поставя малка масичка с два стола/мъжа ми да си пие кафето с цигара/ Wink и едно шкафче,на което да се постави газов котлон. С две думи, нямам място за простиране, а и мъжа ми не желае да му се "мотаят" дрехи над главата. Другият ми въпрос е: просторите, които се вдигат на нивото на тавана и не заемат място, ако няма дрехи, удобни ли са за ползване и дали е възможно да се простират на тях чаршафи.
Моля, ако на някой му хрумне идея подходяща за моят случай да я сподели. Приемам всякакви идеи. Наложително ми е. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Пусни си темата в подфорума "Нашият дом". Там сушилнята е често обсъждан уред, за който аз не мога да ти помогна с нищо, защото имам тераса само за простиране и сушилня не ми е нужна.
Относно повдигащият се простор - имам точно такъв - абсолютно всичко простирам на него, включително разни тежки одеала, якета и т.н. Едната пръчка издържа да 5 кг. общо простора до 25 кг., така че няма проблем.

# 2
  • Мнения: 344
Майка ми имаше пералня със сушилня Candy. Сушилнята я ползвахме само ако ни трябва нещо спешно. Мачкаше много дрехите...
Аз откакто имам отделно сушилня се родих - дрехи не гладя! Ако имаш възможност, препоръчвам ти да си вземеш отделно и ти Wink

# 3
  • Мнения: 4 784
Мачкаше много дрехите...
Така е. Ако можеш вземи си ги отделно.

# 4
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
не бих си взела. освен това пералнята ми е на 1200 оборота и дрхите излизат полусухи.

# 5
  • Мнения: 8 242
Нашата е Индезит 1200 оборота + сушилня.
Перфектна ми е сушилнята особено зимата и за детските дрехи..
Не ги мачка, ако ги извадиш веднага и ползваш правилната програма най-вече  Peace Т.е. да не ги пресушаваш съвсем Simple Smile
Не я ползвам всеки ден, но ми върши чудесна работа  Peace

# 6
  • Мнения: 2 498
Наистина е по добре отделно да са уредите (моя позната откакто си купи отделно сушилня е забравила, че съществува ютия)....и на мен ми предсои такава покупка и със сигурност няма да взема 2 в 1 Peace....

# 7
  • София
  • Мнения: 2 419
Маята е 2в1 Аристон Маргарита - много ми е удобно, НО като се има предвид, че наистина намачква дрехите. Моя приятелка има отделна - нейните не се мачкат и тя съответно нищо не глади. То и аз не гладя, де, ама това е друга тема. Допърнителния плюс на отделната сушилня е, че като извадиш дрехите от пералнята и ги сложиш да се сушат, перолнята ти пак е свободна - т.е за едно и също времепереш две перални и сушиш една ... можеш да ги сложиш една над друга!

# 8
  • Мнения: 553
Простирам дрехите точно на простор с пъчки. Много е удобен, простирам на него всичко. Ако прецениш, че нещо е наистина прекалено тежко, можеш да ползваш примерно две пръчки  Peace  Сложи си няколко такива пръчки, винаги в една къща има нужда от простор, със сигурност няма да остане неизползваем  Wink

# 9
Маята е 2в1 Аристон Маргарита - много ми е удобно, НО като се има предвид, че наистина намачква дрехите. Моя приятелка има отделна - нейните не се мачкат и тя съответно нищо не глади. То и аз не гладя, де, ама това е друга тема. Допърнителния плюс на отделната сушилня е, че като извадиш дрехите от пералнята и ги сложиш да се сушат, перолнята ти пак е свободна - т.е за едно и също времепереш две перални и сушиш една ... можеш да ги сложиш една над друга!
Имам същата пералня със сушилна,но хич не съм доволна специаллно от сушилната,много миришат дрехите след това,немога точно да определя миризмата,нещо като на изгоряло.
За авторката на темата,ако си купуваш по-добре да са отделно. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 419
така е - ако ги пуснеш на най-високата тезмпература и най-дългото време наистина миришат. Бях забравила, защото никога вече не ги пускам така....

Но пък иначе ме спасява за чаршафи, завивки и памучни дрехи - пускамги до много леко влажно и после на простор за 2 часа...

Абе май наистина най-добре два отделни уреда Peace

# 11
  • Мнения: 220
Моята пералня е Candy със сушилня. Много съм доволна 1200 оборота е но с толкова много бебешки дрешки и пелени за съшене , щях да се побъркам без съшилнята. Много съм доволна и беше и на много изгодна цена  Peace

# 12
  • Мнения: 328
И аз така съм чувала че пералнята 2в1 със сушилня не практична точно заради това че ги мачка много.Моята е Аристон но няма сушилня и по добре, че вече определно се убедих че не е практично.Може би найстина си вземи отделно сушлня както казват момичетата Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 508
Моята пералня е Candy със сушилня. Много съм доволна 1200 оборота е но с толкова много бебешки дрешки и пелени за съшене , щях да се побъркам без съшилнята. Много съм доволна и беше и на много изгодна цена  Peace

Нашата е Индезит 1200 оборота + сушилня.
Перфектна ми е сушилнята особено зимата и за детските дрехи..
Не ги мачка, ако ги извадиш веднага и ползваш правилната програма най-вече  Peace Т.е. да не ги пресушаваш съвсем Simple Smile
Не я ползвам всеки ден, но ми върши чудесна работа  Peace

Малта, duhi_puhi, ще ми кажете ли моделите на пералните си и откъде сте ги купили? Много ме интересува. И аз съм чувала, че не бива 2 в 1, защото се развалят много бързо и скапват и дрехите, но вие много ме обнадеждихте!

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 15:11 от autumnsphere

# 14
  • Мнения: 8 242
Indesit WIDL126, преди 3 години я взехме от технополис за около 800 лв..

Общи условия

Активация на акаунт