SILIKONOV NAKRAINIK

  • 683
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Zdraveite!Otkrix tozi forum kogato biax vav vtoria mesec na bremennosta si i do dnes kogato bebenceto mi e na 3sedmici vie ste chast ot moeto ejednevie.Bagodaria vi za poleznata informacia-bez vas niama6e da se spravia!Imam problem koito nadiavam se shte mi pomognete da razresha.Karmia bebenceto si no oshte ot samoto nachalo imax ujasno me boliaxa zarnata biaxa razraneni do krav-v bolnicata mi dadoxa silikonov nakrainik dokato se opraviat,majex se s germastan no uvi-krav i bolka.Prodaljavam da izpolzvam tozi nakrainik i sega no aku6erkata mi mi kaza 4e taka se spirala karmata.niakoi znae li dali tova e taka?

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами аз личен опит с такива накрайници нямам, предполгам че ще се включат други мами с изпитани съвети.
Според мен обаче не би трябвало да намалее кърмата ти, нали детенце добре сучи и наддава.
Друг е обаче въпросът, че ще е по-приятно и за двама ви без него Wink

А като кърмиш без накрайник пак ли ти се разраняват зърната?
Ако искаш мога да ти дам моя Гармастан, почти неизползван е Grinning - ами с друго май не мога да помогна.

# 2
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз започнах да кърмя със силиконови накрайници защото имам много малки(сплеснати) зърна и бебка изобщо неможеше да захапе правилно. Немисля, че ще ти намалее кърмата защото на мен благодарение на тях ми слезе кърмата. Като ги сложих тя най-после успя да захапе и така постоянно я слагах да суче(бях в МД и беше при мен постоянно). После като се прибрахме вкъщи постепенно я свикнах да усче без накрайниците, но в случаите когатом ми разраняваше зърната в началото ги слагах. Така, че ти си реши. Аз обаче исках да я отуча от силикона защото на тези накрайници са им доста големи дупките и имах чувството, че стях гълта повече въздух или пък поема по-голямо количество мляко навднъж и имаше много силни колики, но това са си мои впечатления и не твърдя, че наистина е така, а коликите си продължиха и като започна да суче натурално Grinning

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз съм ползвала за около седмица,за да ми коригират зърната - и после без проблем се отучихме от тях.Не мисля,че ще има фатално отражение върху количеството кърма - има майки,които с месеци кърмят с тях.Но спор няма,че е по-добре без - скоро бебе ще е експерт по сучене и няма да ти се разраняват зърната,така че пробвай се периодично и без тях и увеличавай броя на кърменията без накрайник,за да не свиква само с него.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 246
Аз от самото начало кърмя само със силиконовите накрайници, тъй като зърната ми са плоски и така и не се оформиха добре. Опитвах да го отуча от тях, но детето се мъчи и не става. Въпреки, че ми се иска да ги махна - мисля, че ще ми е по-удобно без тях, а и като излизаме няма да се притеснявам да не ги забравя. Но определено не ми пречат на лактацията!

# 5
  • Мнения: 2 332
И аз сложих навремето силиконови зърна защото ми се разраниха зърната и просто беше някакъв ад кърменето. Но... когато се опитах да ги махна - изненада - бубката не успя да намери истинските ми зърна! Ми как ще ги намери, като са 5 пъти по-малки - а и по принцип не са оформени добре  Cry. А иначе - кърма имах много, така че това че силиконовите зърна ще ти спрат кърмата е абсолютна глупост, подписвам се с 2 ръце.

# 6
  • Мнения: 542
В момента има един нов силиконов накрайник - на НУК, който е свръхтънък - на пипане е по-мек и от леща за око. Ако се притесняваш, че може другите накрайници да попречат на естественото стимулиране на лактацията - потърси този. Със сигурност трябва да го има в магазина на ул "Иван АсенІІ"42.
Успех Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 547

Няма да ти спре! Няма начин просто.

Аз ползвах близо месец накрайниците на авент, а те са доста плътни. Едва по-късно разбрах, че на Чико и Нук за по-тънки и фини.

Моите зърна също бяха доста изранени, не бяхме се научили да се кърмим и когато се оправих (с Лансинох), махнах накрайниците.

Сега кърменето е удоволствие и за двама ни и се надявам да продължим достатъчно дълго  Wink

Така че - спокойно! Нещата ще се наредят   Grinning

# 8
  • Мнения: 3 550
Аз ползвах 3-4 дни в болницата, за да ми коригират зърната. Не вярвам да оказват влияние върху количеството на кърмата. В един момент просто ги махнах и бебчо засмука и без тях. За разраняването - момичетата писаха: използвай Гармастан и внимавай да слагаш и сваляш бебето правилно от гърдата.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
Аз ползвах близо месец накрайниците на авент, а те са доста плътни. Едва по-късно разбрах, че на Чико и Нук за по-тънки и фини.
Имам въпрос: значи в началото и аз ползвах накрайник на Чико, но той пък е много голям, имам чувството, че стига до гърлото на бебока. Сега съм с тези на Авент (малкия номер), вярно че са по плътни, но са по-късички. Та въпроса ми е: тези на Нук какви са като големина, дали са по-малки от тези на Авент? Тъй като мъника свикна със силиконовите накрайници и сега без тях не можем да се кърмим, тъй като зърната ми съвсем не са оформени и той не може да засуче.

# 10
  • Мнения: 542
Като големина няма някаква съществена разлика в силиконовите. Нук имат и каучуков - анатомичен - като бибероните им, а при силиконовите имат 2-3 вида, като най-новият е много тънък и приляга като втора кожа - като ципа... Зависи детето как е свикнало... ако така суче добре... продължавайте и така, а ако искаш да пробваш с Нук - вземи си - цената е около 7,50.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 246
За бебчо няма проблем, но аз искам постепенно да го отвикна от силикона и затова ми трябва накрайник, който да е по-мъничък, за да може да привикне на зърната ми, които никак не са оформени и много трудно ги захапва (засега само един успешен опит да го накърмя без силикона).

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
(засега само един успешен опит да го накърмя без силикона).
Пробвай в началото на всяко хранене да изтегляш леко зърното с пръсти да се оформи леко, или засмуквай 2-3 пъти с помпата (ако имаш такава), колкото да изскочат. После слагай на зърното.
Също обезателно давай на голо нощем и когато е сънен и не придиря много-много.
Обърни внимание на тук описаната Техника на Хофман и я прилагай също.
Идеята е да научиш бебето максимално скоро да суче без силиконови накрайници, докато е по-малко. Бебетата действително свикват с това силиконово 'зърно' и трудно се приучват обратно към майчиното. Говоря от собствен опит, т.к. по други причини съм кърмила със силиконови зърна половината от всяко кърмене между 40 ден и 7 месеца на дъщеря ми. Отне ми доста време да я отуча, но пък нищо не се сравнява с кърменето на голо.  Grinning

# 13
  • Мнения: 542
За бебчо няма проблем, но аз искам постепенно да го отвикна от силикона и затова ми трябва накрайник, който да е по-мъничък, за да може да привикне на зърната ми, които никак не са оформени и много трудно ги захапва (засега само един успешен опит да го накърмя без силикона).
Щом искаш да го отвикнеш от силикона - послушай Бу! Един опит не е малко, щом е успешен... Наистина бебето ще свърши най-добре работата, но трябва упоритост, постоянство и търпение. Казвам го като майка, която кърмеше и разбира колко много повече е можело да продължи... Във всички случаи щом имаш мляко - имаш най-важното за кърмещата майка и искрено ти желая да успееш с кърменето "натюр" Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт