Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 285
Аз към педиатъра имам няколко изисквания - да не е фен на ранното захранване, да насърчава кърменето и да може да дава адекватни съвети при проблеми с него, да не изписва антибиотици за щяло и нещяло, да ми обяснява за ваксините и да мога да избирам каква да бъде (жива или синтетична), да е любезен/а и да мога без притеснение да я търся по тел. Много ли искам? И за да разбера всичко това май трябва да се срещна с педито преди раждането (което не виждам как ще стане). ...

Мдааам, моите изисквания са сходни и никак не са много.  Трудна задача е намирането на добър педиатър.
за поголовното лъжене на педиатрите съм чувала от много места... какво да се прави като педиатрите са тромави и действат рутинно и не си поддържат обучението и квалификацията със семинари, курсове и други подобни.

Добре, че е интернет, така ще запълваме пропуските и ще черпим от опита на майките минали по този път преди нас.


Магазина за Пег–Перего е в нашия квартал - Дианабад! Много лесно ще го откриете - като влезете в квартала от плувния комплекс нагоре преди Студентския град има кръстовище, където автобус 88 завива наляво по посока Ракова болница. След завоя на кръстовището след спирката му има нови кооперации, като в едната се намира магазина за тези колички. Въпреки че ми е на 5 минути пеша , все още не съм го посетила, а Пег–Перего колички са ми в списъка на фаворитите.

Момичета, с тези онлайн магазини ме прихвана нещо и мен. За сега само разглеждам и си харесвам, ама не съм си поръчала не за друго, а защото бъдещия татко има Виза карта, (моята е Маестро и не важи) и ще трябва да го склоня. Ама как, като мъжете хич не са по покупките, не знае какви са цените по бебешките магазини и ще трябва да започна отдалеч май!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 340
Добро утро, аз се надигнах рано-рано днес. Вече приготвих закуската и си пия кафенцето, четейки форума, че след малко ще будя домочадието и ще ходим на плаж.

Mylili, никак не са ти големи изискванията към педиатъра, напротив, съвсем нормални са /моите бяха същите/, дано успееш да намериш лекар, който отговаря на тях. Ще ти кажа аз какво направих – за педиатър избрах една лекарка, която е GP, но по специалност е педиатър. Използвах я за ежемесечните консултации и поставянето на ваксини /ние бяхме първите пациенти с умъртвени ваксини, които ние си купувахме!/ и за всичко друго се информирах от интернет. Винаги съм се шегувала, че детето ми е изгледано по форумски  hahaha. Сама реших да го кърмя на поискване, без добавки, да захраня късно и т.н., но пък от страна на лекарката никога не съм срещала неудобрение, тя беше наясно, че си имам мои възгледи за отглеждане на детето и много се радваше като види Никола какво хубаво бебе е, макар и отглеждан не по българската схема. Като тръгна на ясла естествено започнаха сополи и кашлици и за 3 месеца педиатъра ни изписа 3 антибиотика, които аз от страх му купувах и давах, но след третия казах край. Намерих добър хомеопат /не само като лекар, но и като човек/ и вече година и половина успешно се справяме с помощта на хомеопатията.
Педиатър трябва задължително да си изберете преди раждането, защото като се роди бебето и ще ви питат кой му е педиатъра. Той е длъжен до 1 ден след изписването да дойде на първи преглед в къщи.
Shivani, ако искаш изчакай да пристигнат първите ни поръчки от онлайн-магазините, за да знаеш откъде си струва да пазариш. Аз до 10 дни чакам от Ларедут и до края на месеца от Амазон /пратиха ми писмо, че пратката е изпратена, надявам се доставката да не отнеме цял месец/. А Визата на таткото кредитна ли е? Защото Виза Електрон много рядко се приема за плащане, аз с моята никъде досега не съм можела да пазарувам и се налага да си ползвам кредитната  Confused.
Приятен уикенд на всички  Hug

# 32
  • Мнения: 3 453
            Запис и от мен в новата ни тема.Браво на ИНЧЕТО  bouquet

    Аз съм добре..заместничката ми е страхотно момиче.Много ми допадна и се радвам че е точно такъв човек.

   За покупките - аз нищо не съм купила, но пък и не исках до сега.Т а какво ще правя септември?Иска ми се да се наслаждавам..детайлно накрая.Нали казват че последните два месеца минават най-бавно защото сме в очакване..
    И аз като Тони  и Параход искам да си гледам на живо..има време за онлайн.Иначе Ларедута ми е фаворит отдавна.

   Сега съм и на вълна обзавеждане както знаете и много се вълнувам...днес ще гледаме уреди за вграждане Laughing

   Приятен ден от мен и до скоро  bouquet Hug



# 33
  • Бургас
  • Мнения: 723
Тедико чтестит рожден ден сладурано!   bouquet  bouquet  bouquet                 
 newsm59  party023 Tada  ura

Крисси приятно хойкане по магазините.Дано намерите идеалните уреди. fingerscrossed
Хубаво е,че си доволна от заместничката,така поне ще си спокойна,че няма да настане хаус.

Хеленка приятен плаж и да си топнеш дупето и заради мен ,че днес съм на работа.
Ако водата е студена  то поне едно пръстче. newsm08         

Шарииз дано в новата квартира имате само хебави моменти.

За пазаруването аз съм твърда консерва-око да види ръка да пипне.
Сестра ми каза,че съм диване,ама като такава ми е нагласата как да се променя newsm78

Пуки с тия секси чаршафи мъжа ти да се погдготвя за много практика.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 09:16 от Nedialka_81

# 34
  • Мнения: 10
здравейте и от мен   bouquet
заглавната страничка отново е страхотна Simple Smile благодаря ви мацки  Hug
и аз се замислям за избора на педиатър и разпитвам приятелите с деца Simple Smile ако имам добри отзиви за някой ще докладвам Simple Smile мен все ми се искаше да е в нашия район Бъкстон-Павлово Simple Smile
mylili и аз имам изисквания подобни на твойте Simple Smile абе просто да има знания, търпение и да му се занимава Simple Smile а без обаждания няма да мине Simple Smile
ей ама в тия online магазини има много готини неща и то на много готини цени:) айде скоро и аз смятам да се впусна в шопинг манията Simple Smile но си чакам септември  Rolling Eyes
айде сега отивам да надена еротичните розови гумени ръкавици и да сепозабавлявам в кухнята Simple Smile
целувки и приятен ден Simple Smile

# 35
  • Мнения: 44
Добро утро!

Благодаря за посрещането,за всички,които пожелаха и специално за Пуки -ще пусна снимчица с тумбака на плажа  Laughing
Чудех се преди защо  местните хора,които живеят на морето не ходят на плаж ....те или много работят през сезона или просто им е омръзнало -ле-ле много ми дойдоха тези 10 дни
Така,че на всички ,които няма да могат да идат на море бих казала -не съжалявайте ,с този тумбак морето не е море -пясъка твърд ,както и да се завъртеш все обива ,много пече  и една жега !Е-е само във водата беше много приятно  понеже не усещаш тежеста на тумбака , ама и тя  в началото е студена ,докато свикнеш....
 Мис Феъри каква ще е темата на лекцията,дай малко инфо - кога ,къде ?
Крисси успех с обзавеждането-супер е ,но и какви ядове се берат!
О-о Нинка ,добре дошла вече ис тебе можем да се видим тази седмица ако си направим отново една срещичка?
Според мен е много трудно да си изберете  добър педиатър още от сега : за нас ,които имаме по едно детенце вече е по-лесно ,защото имаме повече опит и знаем вече какво може да не ни хареса в един педиатър и обратното. Аз наример не съм превърженик на бързото изписване на антибиотици ,но много от лекарите го правят за да се презастраховат от усложненията.Да не говорим ,че има такива ,които се правят на всезнаещи и ни дават направления за специалисти .Как  ще проверите вашият бъдещ педиатър как ще постъпи,най  вече черпите информация от близки и приятелки ,но да знаете ,че на всички критериите за добър доктор са различни !
Още не съм прочела всички стари теми,но оформлението е винаги прекрасно ,браво и благодаря за удоволствието да им се наслаждаваме !

# 36
  • Мнения: 3 453
Тедико, честит рожден ден миличка!Пожелавам ти здраве и пухкаво бебче през октомври Hug


  Относно педиатрите аз съм готова само с това Joy Joy Joy Джипитата ми са баща и син и младия е страхотен педиатър..имам наблюдения и съм се спряла на него.


    Никози, радвам се че се върна!И аз съм за срещичка  bouquet

# 37
  • Мнения: 44
Nedialka_81, прави ми впечатление ,че винаги си в час с рожденните дни.
Ходихме  два пъти до Бургас и все имах чувството ,че ще те срещна някъде ,много тъпо -аз не знам как изглеждаш ,но  WinkМислех да те питам :винаги ли имате такова движение в града  и съответно задръстване или само през сезона ?Ужас!Казах на моя мъж -представяш ли си  в Пловдив панаира да продължава по 3 месеца ,направо ще спра да карам колата.
 И..  newsm59 на Тедико и от мен !

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Добро утро!

ТЕДИКО Честит рожден ден!  ura
Много здраве и късмет.

Никози добре дошла.
Мис може да се разберем нещо за тази среща на 05.08., аз тази седмица вероятно ще съм без дете, така че ще ми е съвсем удобно.

Хайде весела събота и неделя.  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро сладурани!
Вчера нямах хич време за форума, ама днес с кафето ви изчетох отгоре до долу  Heart Eyes
Нашите мебели най-после пристигнаха, чакахме ги между 10 и 3 следобед, а ни ги докараха в 6.30 вечерта ooooh!
Мъжо,горкия сглобява няколко часа ама до бебешкото креватче така и не стигна. Та сега го чакам да стане и да го сглоби, за да започвам с подреждането  Flutter
 Малеее, ще ви убия с тези онлайн магазини.  ooooh! Като пристрастена и излекувана от онлайн шопинга умишлено не отварям линковете, които сте пуснали, ама знам ли и аз кога ще се изкуша   Crossing Arms

Да ви кажа, пуснах си изследване на хемоглобина в Бодимед и без да съм пила желязото редовно ми излезна 115. Е как да им вярвам на тези в болницата? Само преди две седмици го изкараха 105. Та сега мисля да си пия малтофера по 1 или 2 на ден, колкото да ми свърши. Иначе на консултация съм чак на 21-ви Sad

Тедико  nbirthday  Здрава, усмихната и обичана! Желая ти най-лекото и бързо раждане и сбъдване на всичките ти мечти!  Hug

Ох, днес ми е ден за чистене. И да се мотам, и да не се мотам, няма кой да ми свърши работата  Confused Заминавам да се трудя  Tired

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 723
Никози от 1-2 г насам движението е така постоянно.Разликата дали е сезон или не вече почти не се чувства за сметка на минали годани.
Ако отвориш албума с тумбачетата ще ме видиш в цяяяялата ми прелест пльосната на плажа smile3521

За рожденните дни,ами следя си ви нали сме си близки и винаги се радвам когато някой има хубав повод да се зарадва,че и някое подаръче да получи.

Крисси от тая торта бих хапнала едно,че две ,че даже три парченца хихихихи!

И направо ти завижзам за джипито.Аз съм в такова неведение,че съм като пате в калчища,
щото всичките ни приятели с малки деца са при различни доктори и никой не е изцяло доволен.
Наркая все ще взема решение и ако е несполучливо ще се сменя докито и това е.

Сисилия аз съм облагодетелствана в момента, защото на гости ни е братовчетката на милото и тя ми е пълна отмяна  newsm79 wash hang 1dishes АЗ само готвя от време на време.

Мис и Мая да  smile3509 някоя снимка,че ви забравих физиономийките.

# 41
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро, мацки! Много ранобудни сте, бе! И аз си пия капучиното с вас!
Никози, давай снимки!
Тедико, честит рожден ден! Бъди жива и здрава, много обичана и глезена жена и мама!  Hug
sisilia, да снимаш и после да покажеш новите придобивки!
Крисси, успех с обзавеждането!
Аз след малко отивам да разгледам няколко бебешки магазина, трябва вече да решаваме за креватчето и количката!
Желая ви приятен ден!

# 42
  • Мнения: 1 020
Добро утро и от мен Simple Smile
аз направих закуска, закусвахме, сега съм метнала обяда и викам да ви проверя какво правите преди да се ориентирам към чистенето Simple Smile
За педиатъра, добре че мама е връзкарка  hahaha една нейна съученичка е педиатър и аз мисля да се запиша при нея, а и ми е близо... отледно моето GP си е педиатърка, възрастна жена е с много опит и също ни е позната, но работи в центъра и ми е много неудобно с малката да пътувам до там... но живее сравнително близо до нас, така че винаги мога да се обърна към нея при нужда Simple Smile Важно е доктора да има опит и да може да разпознае различните симптоми.... бебето и детето все пак не могат да си кажат какво им е...
Тедикооо Честит Рожден Ден! Пожелаваме ти много поводи за усмивки и радост и октомври най-доброто, здраво и хубаво бебе Simple Smile   bouquet   Hug

# 43
  • Мнения: 275
Добро утро ! Аз сега се надигам. Чакат ме куп задачки днес

Честит рожден ден, Тедико! Бъди много усмихната


# 44
  • Мнения: 48
Честит рожден ТедиколБъди здрава, обичана и едно пухкаво бебенце през октомври да ви радва. Hug
Никози ,добре дошла отново сред нас и аз съм за срещичка Peace
Относно мероприятието на 5.08, ще  е свързано със Световната седмица на кърменето и ще се проведе в ДКЦ 1 от 18.00 ч. в голямата зала на 4 ет.Ще се радвам да се засечем с Пловдивските мами.
Приятен и успешен ден на всички тръгнали по магазини да обзавеждат апартаменти, и тези които са на покупки и огледи за бебешорски неща.Аз се присъединявам към втората група, ще излизам да гледам бебешките магазини.
Хубав ден сладурки. Hug

Общи условия

Активация на акаунт