Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора
Здравейте, момичета

Бременна съм 11 седмици и нещо /може би се води в 12-та седмица/. Това ми е 3-та бременност /или 2-ра/-малко объркано звучи, но когато бях на 18-19 години, ми беше закъсняло, ходих на преглед, казаха, че съм бременна с близнаци /?/ /беше в началото/ и когато отидох за аборт, по стар български обичай закъсняха и през това време усетих, че ми потече много силно. Нищо не видях /незнам нещо дали трябва да се види  Embarassed/ и доктора каза, че не си личало да съм била бременна. Та, снощи като се погледнах изведнъж, видях нещо като слуз,, но оцветена в червеникаво-кафяво. На мирис-нищо по-особено. Кръв /като при мензис/ не тече. Имаше едно съвсем малко парченце съсирече. Веднага отидохме до спешното /ние сме в Лондон/ и ме прегледа гинеколог, който каза, че е възможно да е инфекция. Няма разкритие, според него, като ме натисна до яйчника отдясно ме заболя доста остро, но отмина и после не ме е заболявало пак. Сега пак усещам лека болка от ляво в корема. Но не е нещо постоянно. Той каза, че във влагалището няма кръв, а само в началото на шийката на матката. Взеха секрет за изследване, но на ехограф ме пращат чак в понеделник. И не ми е ясно защо. Четох в предишни теми за кървенето, ,но какво значи ниска плацента? Лошото е, че такива слузести червникаво-кафеви неща още си имам. При първата бременност и в началото на тази имах подобни слузести работи, но бели и не съм обърнала внимание. Тук казват, че няма лекарства и т.н. за задържане, а каквото стане! Знам, че трябва да се успокоя и да почивам повече, но не е лесно и... сън хич не ме хваща. Трябва ли да имам болка, ако имам спонтанен аборт и, изобщо, какви са признаците? Това дали е част от тях? Ходих днес и при GP-то, който пък каза, че такива работи се случват често към 12-та г.с., защото плацентата нараствала по- бързо. Има ли нещо вярно?
Цитирай

Такова нещо и на мен ми се случи в 11 или 12 г.с., в смисъл имах само едно малко петънце, колкото нокътче и оранжево. Приеха ме в Майчин дом със скоростта на светлината, преди да разбера какво става, още преди да ме прегледат, биха ми но-шпа и не ме пуснаха 1 седмица. Според мен не е лошо да пиеш но - шпа, май че беше 3 пъти по 2 на ден. Жалко че трябва да чакаш за ехографа, но той ще покаже има ли проблем. Така че по-добре сега се успокой, лежи си и пий но-шпа, папаверин или друг спазмолитик, ще ти отпуснат матката и подтиснат евентуални контракции.
Цитирай

Аз точно това щах да питам-дали мога на своя си глава да вземам Но-шпа. Ще взема от аптеката и...дано се размине!
Цитирай

Аз точно това щах да питам-дали мога на своя си глава да вземам Но-шпа. Ще взема от аптеката и...дано се размине!
Все пак питай GP-to , не съм лекар, но аз си пиех но-шпа почти редовно докрая, защото ме беше страх.
Цитирай

Претърпях спонтанен аборт на около тези седмици. При мен кървенето започна изведнъж без всякаква болка. Лекарят каза, че не може да го спаси, т.к. съм имала разкритие, а и ако нещо не е добре със зародиша, организмът сам го изхвърля. След това с първия си син имах кръвотечение и лежах 1 месец в болница за задържане. Не зная защо са ти казали, че няма начини за задържане. През цялата бременност бях на медикаменти и родих здраво бебе, въпреки кървенето в началото. Според мен си почивай, пий но-шпа или върви на друг лекар. Там в Лондон няма ли ехограф, където могат да диагностицират шийка на матката за разкритие? Моето мнение е да не даваш влагалищен преглед, т.к. при мен аборта се получи точно след такъв. Успех!
Цитирай

Ами, дори и да има такъв ехограф /е, сигурно има/, незнам къде да го търся. Определиха ми час за видеозон за понеделник- това е много бързо. Опитвах да го променя за утре, но не можах. Тази вечер май ще прескоча да видя какви са резултатите от секрета-дали има инфекция. И, така, много е неприятно.  В БГ знам какво да правя, но тук-май нямам голям избор.
Цитирай

Непременно пиши после какво е станало. Стискаме палци.
Цитирай

Непременно пиши после какво е станало. Стискаме палци.

Благодаря ви за мненията и подкрепата. Гледам, че има повече съсиреци,но...Ще пиша!

П.С. Може ли да е извънматочна бременност без силни болки в 12 г.с?
Цитирай

Не си мисли най-лошото. Досега не са ли те гледали на видеозон? Аз ходих още в 7г.с. и ме гледаха с вагинален ехограф, дадоха ми снимка на точката.
Цитирай

И при мен стана така, през третия месец, нямаше болки, само кървене (не много, като в първите дни на М); аз като теб доста се поуплаших (после колко време сънувах разни кошмари по темата:(
и ... по най-бързия начин на лекар- веднага ми направиха ехография, за да разберат добре ли е плодът. Поне ме успокоиха, че е добре, има сърдечна дейност и т.н. Не се плаши веднага с мисълта, че те очаква спонтанен аборт, много често плодният сак не е успял да се закрепи добре (така беше при мен) и трябва повече да лежиш (изкарах повече от месец на легло вкъщи, кървенето ту спираше, ту пак почваше) и да пиеш разни лекарства (при мен беше основно папаверин и един изкуствен хормон, дуфастон ако не греша, но при всички положения лекар трябва да ти каже какво да пиеш, недей на своя глава Naughty
Надявам се всичко да завърши добре и да са те наплашили напразно Smile
Цитирай

Четох в предишни теми за кървенето, ,но какво значи ниска плацента?
   На мен ми казаха, че ми е ниско плацентата все още (преди няколко дни на прегреда) , но  било нормално да се намести па-нататък.
Цитирай

Мами, аз имах подобни изживявания, но при мен беше само зацапване кафеникаво- така или иначе първата ми работа беше да отида в Спешното отделение- това беше деня преди тукашния им Великден тази година и чесно казано не ми обърнаха особено внимание там!!! Дори и гинеколог не ме видя, което си е направо чист късмет при теб! Лекарката ми каза, че тук нямат практика като в България да предприемат каквото и да е за запазване на бебто преди 12 г.с. и ме прати вкъщи с препоръката(и то буквално от устатй мъкнех думите) да си полежавам повечко и ми назначи ехограф чак за след почивните дни след празника- беше може би след около 4 дни някъде  Shocked Напълно те разбирам колко мъчително може да е чакането на тези безумни срокове и как съжеляваш, че не си в България, където просто се вдигаш и отиваш на ехограф! Аз разбирасе не оставих така нещата, до колкото мога, и говорих с български лекари, които препоръчаха мноооого лежане, но- шпа 3 пъти на ден по едно хапче и чакане на резултатите от ехографа! Аз прецених, че общо взето нямам друг избор и пих хапчетата, ти трябва сама да вземеш решение за теб! Лекарите тук дори и не са чували за Но-Шпа, а в Boots ме гледаха като изкопаемо, когато го търсих в аптеката им и дори и заместитал на основната съставка не можаха да ми препоръчат. Така че ако решиш, че ще го пиеш и нямаш- пиши ми на лична да ти пратя по пощата.
Стискам ти сиииилно палци и недей да се притесняваш излишно- моята midwife после като видя за проблема в началото също каза, че е доста срещан и най- вероятно е нещо безобидно! Бъди силна и се опитай да си максимално позитивна, въпреки че знам колко безумни ти се струват сега тези "препоръки"  bouquet
При мен така и не откриха какъв е бил проблемът- просто ми се размина- тук е така- на естествен подбор го карат!!! #Cussing out
Цитирай

здравей, мами, аз също кървих - по описанието ти е като моето, само че при мен започна в 2 през нощта, обадих се веднага на гинеколожката ми и тя ми каза някой да отиде и по най-бързия начин да ми вземе едно лекарство - казва се дуфастон /Duphaston/, пих го по едно сутрин и вечер, каза ми да пия и но-шпа, но според мен дуфастона ми помогна. късмет в понеделник, и ако можеш питай в някоя аптека за този дуфастон, сигурна съм че с бебето всичко ще е наред!
Цитирай

Мами, аз имах подобни изживявания, но при мен беше само зацапване кафеникаво- така или иначе първата ми работа беше да отида в Спешното отделение- това беше деня преди тукашния им Великден тази година и чесно казано не ми обърнаха особено внимание там!!! Дори и гинеколог не ме видя, което си е направо чист късмет при теб! Лекарката ми каза, че тук нямат практика като в България да предприемат каквото и да е за запазване на бебто преди 12 г.с. и ме прати вкъщи с препоръката(и то буквално от устатй мъкнех думите) да си полежавам повечко и ми назначи ехограф чак за след почивните дни след празника- беше може би след около 4 дни някъде  Shocked Напълно те разбирам колко мъчително може да е чакането на тези безумни срокове и как съжеляваш, че не си в България, където просто се вдигаш и отиваш на ехограф! Аз разбирасе не оставих така нещата, до колкото мога, и говорих с български лекари, които препоръчаха мноооого лежане, но- шпа 3 пъти на ден по едно хапче и чакане на резултатите от ехографа! Аз прецених, че общо взето нямам друг избор и пих хапчетата, ти трябва сама да вземеш решение за теб! Лекарите тук дори и не са чували за Но-Шпа, а в Boots ме гледаха като изкопаемо, когато го търсих в аптеката им и дори и заместитал на основната съставка не можаха да ми препоръчат. Така че ако решиш, че ще го пиеш и нямаш- пиши ми на лична да ти пратя по пощата.
Стискам ти сиииилно палци и недей да се притесняваш излишно- моята midwife после като видя за проблема в началото също каза, че е доста срещан и най- вероятно е нещо безобидно! Бъди силна и се опитай да си максимално позитивна, въпреки че знам колко безумни ти се струват сега тези "препоръки"   :bouquet:
При мен така и не откриха какъв е бил проблемът- просто ми се размина- тук е така- на естествен подбор го карат!!! #Cussing out

Боже, прочете ми мислите. Точно така е- в БГ се вдигаш и отиваш! Аз, понеже имам проблеми с бъбреците, съм си взела Н0-ШПА от БГ. Снощи взех 2 хапчета /нали 3 пъти по 2 хапчета?/ и спах 11 часа и като че ли е понамаляло. То и при мен не е кръвотечение, а зацапване, но аз се проверявам 'отвътре' и забелязвам, че имам парене и дискомфорт и като че ли лека болка на шийката на матката. В корема усещам някаква съвсем лека, направо незабележима болка /може и да се внушавам вече/. И все ми се струва, че нещо ми потича, а то няма. Абе, луда работа. А за гинеколога-не стига, че имах късмет да ме прегледа след 4 часово висене, ами беше и съвестен и подходи доста сериозно!Снощи ходих да видя резултатите, но казаха, че са много изследванията и до седмица ще са готови. А естествения подбор е голяма работа! #Cussing out
Цитирай

Не си мисли най-лошото. Досега не са ли те гледали на видеозон? Аз ходих още в 7г.с. и ме гледаха с вагинален ехограф, дадоха ми снимка на точката.

Ами, аз много се забавих да ида при GP-то и още не съм препратена. Така че, понеделник, живот и здраве, ще ми е за първи път.
Цитирай

1-14 от 39 отговора