Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 авг. 2008, 14:53 ч.

За оризовата каша?

• 532
  • 10
  •   1
Отговори
Момичета, първо да поднеса извиненията си, че така нахлувам сред вас... Embarassed

Преди две седмици осинових дъщеричка. Вече е на 5,5 мес.

Дневното й меню е следното: 6,30 - АМ, 10,00 - Ам, 14,00 - зеленчуково пюре, 18:00 - АМ, и 22,00 - АМ.

По съвет на педиатърката трябва да заменим АМ в 18,00 с твърда храна. Купих оризова каша. Подходяща ли е или не. Засега спазвам режима от дома, за да не се стресира детето, но то си е лакомичко и ми се иска да се храним и с нещо друго - моля ви дайте съвети. И рецепти... Embarassed

# 1
Първо, честита дъщеричка, да ти е жива и здрава.   bouquet

Да, оризова каша е подходящо, но е важно да е без глутен. Успех! А какви рецепти искаш? Оризовата каша си я правиш с водичка, не много топла, но не и много студена за да не става на бучки. Правиш я на око - наливаш вода слагаш каша и бъркаш. Ако ти е гъсто добавяш още малко водичка и обратно, ако е рядко - каша.

# 2
  • Пловдив
Оризовата каша е подходяща, даже се препоръчва за първа храна при захранване на бебето. Аз също при въвеждането на кашите започнах с оризова.
Заповядай нещо много полезно и интересно:
Рецепти за домашни пюрета и каши

# 3
  • София
Пробвай с оризовата каша, още повече че в някои от пюретата има ориз - не знам, с какво се храните. Моята обаче оризова каша не яде - отказва категорично. Напоследък давам кашите на ХИП с пробиотик - Първа каша на бебето я яде.

# 4
  • София
Честито, много да сте щастливи заедно! (и добре дошла в редиците на тревожните Mr. Green)    bouquet  bouquet  bouquet

Моят Шош и до ден-днешен вечеря само АМ - 1 г. и 7 м. Но ако детето си хапва, не мисли за стрес - храни и обичай смело!

Успех, много ти се зарадвах!  Hug

# 5
Оризовата каша се смята за една от най-подходящите храни за захранване, но трябва да е безмлечна. Пробвай с безмлечната безглутенова оризова каша на Милупа.

# 6
Оризовата каша се смята за една от най-подходящите храни за захранване, но трябва да е безмлечна. Пробвай с безмлечната безглутенова оризова каша на Милупа.
Peace
Приготвяй я с вашето АМ.
Честито! Бъдете много щастливи заедно!  bouquet

# 7
Представям си как се вълнуваш, честито! Оризовата каша е подходяща, но ако има проблем може и царевична. Ако бебето вече е запознато с глутена / предвид ситуацията/ , може и други, но за всеки случай се спри на такава без глутен.

# 8
  • Стара Загора
Приготвяй я с млякото което пие бебчето

# 9
  • Journeys end in lovers meeting.
давам оризова каша, безмлечна, но приготвена с АМ, а не с вода, два пъти на ден - в 10:30 и в 17:30. започнах с по една супена лъжица каша и АМ, колкото е нужно, за да стане полу-течна консистенция. сега давам по две супени лъжици и малко по-гъста. наложи ми се обаче да я подправям с плодов сос, но това си е до дете, дъщеричката ти може да я хареса  Peace

# 10
Благодаря ви, момичета!!!   bouquet

Вчера нямах нет и не посмях  да дам преди да съм ви прочела...

Точно безглутенова на Милупа съм купила Laughing

Ще се отчета после Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт