леко повишена ,продължителна температура,без други симптоми

  • 12 741
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 982
Възможно ли е да се вдига Т от обезводняване?
Някъде го бях чела това.Тоест, организмът се обезводнява и съответно вдига Т.
Но , ако беше обезводнена, предполагам, изследванията щяха да го покажат. Thinking

Стресът също може да е причина.

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Здравей.Моето детнце също има такава температура в рамките на 37.1 до 37.3.И без да давам температуропонижаващи след 2-3 часа си спада от самосебе си.Преди 2 седмици също беше само със зачервено гърло.Също пи Суметролин.Изследванията последно които правихме също бяха с добри показателиЩе пускаме стерилна урина и ще го водя на нефролог.Тази температура ту я има, ту не и това е от 5-6 месеца.Не мога да си го обесня как така има и след 2-3 часа си спада.Лошото е, че и докторите не казват нищо конкретно.

# 17
  • Мнения: 68
 ooooh!След три дни нормална телесна температура,без никакви завишени стойности преди час пак измерих 37.1.Изчетох доста мнения по въпроса за нормалните стойности на температурата и взех да се обърквам.В някои изказвания  няма нужда да се притеснявам ,защото
Нормалната телесна температура варира при всеки човек - от 35,8 °С до 37,5 °С. Тя се влияе от храната, напитките, физическото натоварване, съня, частта на деня, часа ,но от друга страна температурата на  дъщеря ми  досега не е била в по-високи стойности от 36.9,освен в случаите на болестни ситуации.Ако някой е бил в подобно положение така продължително ,ще съм благодарна да ми пише .Поздрави!

# 18
  • Мнения: 1 089
Дjuliv, не разбрах изследвали ли сте урина?
Много добре те разбирам как се чувстваш. Преди две години дъщеря ми поддържаше такава температура близо 3 седмици. Направо се бях побъркала. Прегледи, кръв, урина - нищо. Лекарите вдигат рамене, Т си остава, а аз напарво луднах. Един казва - пневмония. Да, ама тя нито кашляше, нито хрема, нищо. Друг лекар казва - не, не може да е пневмония, защото възпаление на дробове без кашлица  не може. Пихме два АБ, промяна никаква. Тогава ни значиха гентамицин инжекции и аугментин през устата. Ужким лекуваме пневмония. Инжекциите свършиха - Т не. /пък няма да казвам какъв стрес бяха тези инжекции за нея/. След последния прием на Аугментина и Т изчезна.
Все си мисля, че е имала бактерии в урината или и аз незнам. Защото кръвните й изслезвания бяха добри, но в урината имаше 7-8 левкоцита, което сметнаха за нормално и затова не ни назначиха изследване на стерилна урина.
Според мен Т над 37 не е нормална и има причина за нея.
Дано скоро се оправите и това остане зад гърба ви.
Желая ви успех!   Hug

# 19
  • Мнения: 68
Благодаря ти за отговора ,tan!Отностно изследвания  спряхме до урина и кръвна картина ,положението три дни се нормализира и аз си помислих ,че нещата ще се оправят,стерилна урина не  сме пускали да изследваме.Шест дни пием Sumetrolima ,но явно няма ефект.

# 20
  • Мнения: 1 984
суе. црп и стерилна урина са нужни. теглото как е?
аст може да е нужно. 

# 21
  • Мнения: 68
Теглото е 19кг.Снощи както писах във форума и след час температурата беше  37градуса,а след още един час 36.2 без отново да давам тепературопонижаващи ,днес засега  няма температура.Много са ми странни тези температурни колебания,защото си мисля ,че ако е налице възпълителен процес,то температурта ще бъде постоянно повишена и няма да спада от самосебе си без някакви  лекарства.Тоnev ,благодаря ти за отговора ,но ако имаш възможност би ли ми писал наименованията на абривиатурите от поста-отговор към мен.Благодаря ви !

Общи условия

Активация на акаунт