скандали за пари даи те ми съвет как да изчисля разходите

  • 5 641
  • 41
  •   1
Отговори
здравейте мили момичета!
аз вече не знам как да смятам какво да правя  таите ми съвет
с  миналата година заради магазина които имахме за обувки изтеглихме кредити но фалира за жалост
и така изтегляхме кредит 5000лев за който плащаме по 120 лев месечно
имаме 3 кредитни карти
1. 1000 по 60 лев на месец
2. 500 по 70 лев на месец
3.200 по 30 лев на месец
и понеже пострада и ни трябваха още пари изтеглихме още 1500 лев от изби кредит там се плаща седмично и плащаме общо месечно по 200лев и за тях значи за банки даваме на месец по : 500лев 
моя взема 1100лев
аз работя но път плащам тока,водата,интереса и кабелната телевизия какво остане за кухнята го давам но последно време се побърках и не мога да си направя сметка ако някои може да ми каже как да разпределя и плащам по навреме да ми каже  защото 600 лев остават но Тони на седмица пилее по 100 лв моя на месец са 400 лв а ми аз нали и аз пътувам за работа искам да изплатя поне 2 карти и заема 1500лв до някъде зада се освободи място и възможност да се грижим за бебето което искаме да имаме   newsm78 помощ  Embarassed Embarassed

# 1
като допълнение тои ги взема на седмица по 270 е с 1-2 дни закъзнение някои път

# 2
  • Мнения: 2 111
 Shocked Shocked ShockedНищичко не се разбира от начина, по който си описала ситуацията. Оправи си словореда.

# 3
  • Мнения: 4 916
И аз нищо не разбрах.

# 4
  • Мнения: 511
Извинявай,ама  как да ти помогнем,като  не ми стана ясно newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И аз нищо не схванах, но ти предлагам да си направиш една екселска таблица и да си записваш кой колко взима на месец и за кое по колко пари ви отиват. И сметките да ги плащате веднага, след като вземете заплати, та да не може да изядете тези пари.

# 6
и аз не си разбирам сега като го прочетах та значи
1. 5000лв на месец по 120 лв плащаме
2. 1000лв карта на месец 60лв
3. 500лв на месец по 70лв
4. 200лв  на месец по 30лв
5. 1000лв за операция по 65 лв на месец
6. 400лв на месец по 135лв за 4 месеца го взехме
7.150лв за сметки за телефони
8. 70лв за ток и вода като делим с майка ми иначе .....по 200 лв някъде
това са ми сметките секи месец като махне че моя пилее по 15 лв на ден и аз някъде към 10лв
моя взема 1000лв заплата но му плащат всеки понеделник от месеца.аз вземам малко по 200лв но само си седя водя счетоводството на една малка фирма
това е дано сега да вие ясно вече


аз си мисля по следния начин да отделям по 120лв сяка седмица  за месеца се събират 480лв за банките и ни остават чисти 500лв като махна за тока 400лв
моя работи 6 дни седмично  по 15лв са 90лв за месеца са 460лв остават ни само за да излезем някоя неделя а аз за ядене ги давам моите пари и други сметки

ако някои знае как е подобрения вариант да ми каже че ще избухна от претеснение  #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 #Cussing out #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 111
Ами..."з вземам малко по 200лв но само си седя водя счетоводството на една малка фирма"...На първо време спри само да си седиш и си намери по-доходна работа.

# 8
ами немога трудостоихаме заради кифосколиозата на мен нищо ми няма но никаде не ме взема на работа заради това макар че имам образование и така искам но немога

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ама ти си счетоводител и не можеш да си направиш разчет??!!

# 10
искам и друг съвет нещо не ми излиза
явно просто парите са ми малко

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Тя сама си казва - мъжът й "пилее" пари. Може би като за начало той трябва да свие малко разходите, а като втора стъпка да си намери по-доходна работа. Стъпка трета - доколкото разбрах все още нямат деца, следователно тя също си търси по-доходна работа. Стъпка четвърта - свиват всички разходи, които могат да свият. Без деца е по-лесно - възрастният може да се лиши от много неща, но детето не можеш да го лишиш. И така, докато семейните сметки излязат на плюс.

# 12
  • Мнения: 7 718
Голяма пързалка в събота вечер. Joy

# 13
  • Мнения: 511
Ако можеш да ми обясниш т.6
Струва ми се малко множко тези 150лв. за телефон #Crazy newsm78
Няма ли как да ги намалите?

# 14
  • Мнения: 2 471
Не си правите сметката, уж си счетоводител. Човек знае 2 и 200....... От форума има едно майче, което е с 2 деца. Със съпруга и живеят  на свободен наем (450.00лв) и двамата имат общо 1100 лева доход. Имат да погасяват 2 кредита, не помня колко..... Живеят скромно и помагат на други хора........... Не съм ги чула да се оплачат 1 път.
Да ти кажа, ако не си помогнете сами, никой няма да ви помогне. А ти щом си счетоводител (аз също съм счети), мисля можеш да изкарваш много повече от 200лв. В къщи си вземи да работиш още 2-3 фирми и ще имате повече доход.

Общи условия

Активация на акаунт