Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мога ли да пробвам с този плод или е още рано за осеммесечния ми син?
Цитирай

София

рано е...сега има дини, пъпеши..кивито и ягодите не се давали преди годинка
Цитирай

София

Рано ви е за киви, ако питаш мен, не и преди навършване не 2 годинки.
Цитирай

София

В списание "Моето бебе и аз" има една рубрика "Въпроси и отговори", в която отговаря д-р Валя Гергинова-предполагам, че повечето майки са я чели. В брой 14/2004г. има въпрос за кивито. Майката е попитала: "Синът ми е на 7 месеца. Бих искала да попитам дали мога да му давам киви.". Лекарката е отговорила: "Може да давате киви."
Някъде другаде също бях чела, че кивито е един от първите плодове, които могат да се дават. Естествено-добре почистено от власинките.
Цитирай

Vivi,тъкмо вече бях отворила широко уста-давах киви на дре като беше на 5м #Crazy Е,за моя радост нищо не и стана.
Цитирай

София

Мисля, че можеш. Спомням си, че когато Ния беше на 3-4 месеца се беше запекла нещо и лекарката ми каза, ако сок от круша или сливи не помогне да дам киви.
Цитирай

Sofia

Киви-то е алеген, аз ще изчакам
Цитирай

София

В списание "Моето бебе и аз" има една рубрика "Въпроси и отговори", в която отговаря д-р Валя Гергинова-предполагам, че повечето майки са я чели. В брой 14/2004г. има въпрос за кивито. Майката е попитала: "Синът ми е на 7 месеца. Бих искала да попитам дали мога да му давам киви.". Лекарката е отговорила: "Може да давате киви."
Някъде другаде също бях чела, че кивито е един от първите плодове, които могат да се дават. Естествено-добре почистено от власинките.

От отговора на д-р Валя Гергинова бях меко казано изумена...
Кивито е силен алерген!
Цитирай

И аз знам 4е кивито е алерген и не бих дала.
•Полезно ли е да се започне с цитрусови сокове или други?
Подходящи са чистите натурални плодови сокове, без консерванти. Без значение е с какъв плод ще се започне, но помнете, че до годинка не бива да се включват в диетата на детето кивито и горските плодове.
Това е цитат от Испанската схема на захранване. Темата е в Библиотеката на съседния форум.

Цитирай

Сигурно ще ми наскачат някои мами, че са дали киви по-рано и на децата им нищо не им е станало... ама на моето дете му стана, хем беше минал годинката.
Да го беше видяла д-р Валя Гергинова моя син малко след приема на мъъъничко парченце киви, нямаше да е така категорична newsm69
Кивито е силен алерген, много трябва да се внимава с него!
Цитирай

UK

И аз съм давала когато бебе беше на 6 и половина месеца.Освен черните семчици в акото Embarassed друго нищо не му стана.Но все пак всеки сам си преценява.Аз лично давам от всичко по мъничко и досега /да чукна на дърво/ не съм имала проблем.
Цитирай

Мили майки, благодаря ви за мненията, макар че в крайна сметка не разбрах може ли или не...да се дава това  кивинце SickВсе пак на някои от вас много вярвам, така че ще си съставя мнение Laughing
Поздрави!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.