Завивки за първите месеци

  • 8 774
  • 54
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Четох доста ужасяващи истории за синдрома на внезапната смърт при кърмачетата и съветите на Спок да не се използват възглавнички и пухкави завивки,които могат да се увият около лицето на бебето.Твърдо съм решила да не  слагам възглавничка и подобни,вързани за оградката.Искам твърд матрак и старомодни одеалца ,облечени в торби.Но не знам  дали предлагат такива в бебешките магазини.Виждам само олекотени комплектчета,които ме изкушават.Вие как постъпихте за вашето новородено?Очаквам есенно бебе newsm07

# 1
  • Мнения: 10 982
Миналата есен, зима и пролет дъщеря ми спеше с олекотена завивка или чувалче. С тях проблеми няма да имаш. Peace
Виж, обиколниците и на мен не ми допадат, затова взехме сгъваема кошара.

# 2
  • Мнения: 4 335
Синьт ми спеше с олекотена завивка докато беше хладно времето.Обиколник не сьм слагала за сега Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 825
Синът ми като се роди го покривах с пелената от комплекта за изписването, която е дебеличка и имах още една подобна за смяна. Сега е в чувал и за зимата ще му купя. Когато е съвсема малко бебето не шава много и е лесно 2-3 месец обаче почва да рита с крачета и за да е завито по добре с чувал.

Леко раждане  Peace

# 4
  • Мнения: 179
Да ти кажа чесно е наи добре със нещо по леко да не го задушава и да не му тежи ,памучни платове .  smile3524

# 5
  • Мнения: 3 034
дали ще сложиш олекотена завивка, пелена или одеалце в калъф - еднакво са непрепоръчителни, когато става въпрос за Синдрома на внезапна детска смърт. Синдромът не се свързва със задушаване, а с влошена циркулация на въздуха към бебето! всички мърдащи неща по леглото му са опасни в този смисъл - плюшени играчки, възглавници, обиколници и всякакви завивки. за предпазване бебетата трябва да спят в чувалче и на леглото да е само бебето в чувалчето - нищо друго. ако има в България едни играчки, които са импрегнирани и нямат никакви власинки - те са сигурни, то си пише на тях, че са специално за спане. така сме и ние от раждането - в чувалче с една импрегнирана мечка. друго на леглото му няма, няма и да има докато не навърши годинка, когато рискът пада значително.

п.п. обиколникът можеш да го вържеш от три страни и да оставиш отворена страната към стаята. а ако сте пушачи или дори само един от вас, не е редно бебето да спи при вас - това сигурно си го прочела.

п.п.п. това че на някой бебето не е пострадало, не значи, че точно моето или твоето няма да пострада. поправям се: 1 на всеки 2000 бебета умират годишно от Синдрома само в Щатите, още по-зле.

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 02:09 от simplyaven

# 6
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми е родена в края на април. Първата си година и половина прекара с олекотена завивка и обиколник. Обиколника в първите месеци беше абсолютно недосегаем за нея, защото си седеше в центъра на леглото. Откакто започна да се обръща и върти и най-вече откакто се изправи обиколника ми беше абсолютно необходим, защото непрекъснато си блъскаше главата в решетките. Накрая ги скъса и ги свалих.
Нито са ме притеснявали въпросните съоръжения, нито съм имала проблеми с тях. Чувалче никога не е ползвала. Опитах да я сложа в едно и щеше да срути къщата (детето ми рядко се завива).

# 7
  • Мнения: 9 814
Обиколник на леглото на детето имаше раждането до момента, в които не я преместихме в по-голямо легло.
Винаги съм я завивала с олекотена завивка- имаме няколко комплекта зимен и летен вариант.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми е роден на края на месец май и съм го завивала в началото с леко одеалце, а след това с бархетна пелена. Спи в сглобяема кошара, а тя не се нуждае от обиколник.

# 9
  • Мнения: 1 763
Бебетата в началото почти не мърдат. На нас  ни подариха спални комплекти, но бяха с чаршафче, в което да се сложи одеялото. На мен ми се струваше излишно, защото бебешките одеялца са много мекички и го завивах направо с две дебелички одеяла, без да ги слагам в плик. Ползвах и пелената от изписването, тя също е доста дебела, но синът ми е роден през декември. Естествено, перях ги при всяка смяна на чаршафите. По принцип се препоръчва бебето от раждането си да спи в спално чувалче, но аз не мога да си представя да сложа моето в такова. Вижда ми се доста ограничаващо. Обиколници също не съм ползвала, но нашата кошара е сгъваема и е с мрежа.

# 10
  • Мнения: 6 711
Педиатърът ми каза бебка да спи в чувалче и така и правим Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Чувалче. И до сега е така. По-късно е почти невъзможно да го приучиш. Аз от стрес даже поръчах специални чувалчета по Интернет от Англия...  Embarassed Но... свястно чувалче и от тук върши работа.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 185
Сина ми спеше с две одеяла, слагах ги под ръчичките, за да не може да се захлупи с тях!

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Разбира се, че има норлмални одеалца - памучни, поларени и т.н...
Обиколници - да не се препоръчват.
Твърди матраци - колкото щеш - възглавница и без друго се ползва след годинка, като чико имат една на дупки против задушаване...

Моя е зимен и е спал и с олекотени бебешки - проблем нямаше....

И не се шашкай прекалено.

# 14
  • Мнения: 399
Като зимно новоредоно бебе завивах дъщеря си с пелена. Когато стана на 4-5 мес (не помня точно) започнах да я слагам в чувалче! Страхотно удобство са тези чувалчета! Peace Все още ползваме такова и дори скоро се чудех до каква възраст се препоръчват?  newsm78
Иначе играчки няма в леглото й,освен едно мече,което е специално за спане!  Peace Такова за каквото е писала simplyaven - нашето е от чужбина,но такива специални играчки има и в България!  Peace
А възглавница никога не съм й слагала,нямам и намерение! Peace

Общи условия

Активация на акаунт