МАЙ 2009 е далече,но в коремчето на мама има мъъъъничко човече

  • 11 763
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 618
Злате, защо не се консултираш с друг лекар, чак да ти тече като мензис  newsm78 Не искам да те плаша, просто споделям мнение, че май е по-добре още един консулт с друг лекар, все пак събота и неделя е много време. Желая ти всичко най хубаво и много късмет!   bouquet

# 46
  • Мнения: 2
МАЙ и аз ще се запиша  newsm53
Днес ми е датата на М и сутринта правих тест с бледа втора чертичка Simple Smile
Мисля в неделя пак да си направя тест и после живот и здраве направо при доктора (не че съм измислила при кой Simple Smile )
Момичета искам да ви питам пиете ли фолиева киселина. Сега четох че трябвало да се пие дори преди да се забременне  Shocked ама това съм го пропуснала Sad
Да почвам ли да пия или да ида първо на доктор и той да каже?

# 47
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте на всички бъдещи и настоящи майки Simple Smile
Честито на всички,които са видели двете чертички и на другите,които вече гледат слънчицата си в очичките Simple Smile
Мисля че и аз ще сам майска мама 2009.На четвъртият ден от закъснението си направих 2 теста,и на 2-та,втората чертичка беше по-бледа.Нямам търпение да отида на лекар(въпреки че все още не съм решила при кого).Много сам щастлива,искам да се похваля на целият свят!Направили сте прекрасна тема!До скоро Hug

# 48
  • Мнения: 84
Стефи,добре дошла.
Нищо че не си пила преди това,започни сега.

На всички с бледи втори чертички,
пожелавам другата седмица на 100 % положителен резултат  Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 155
stefi_81 и mimosaria  welcome

радвам се, че се увеличаваме! Фолиевата киселина е желателно да се започне по-отрано. Тя е най-важна в първите 28 дни от цикъла до 12 седмица, а в някои случаи се пие дори до края на бремеността. Това е витамин В и в никакъв случай няма да навреди. Спокойно може да се започне да се пие още преди посещението на док. По 1 таблетка от 400 mcg дневно. Аз пия по 2 от март месец по предписание.

Вие как се чувствате, какви са признаците за бременност? На мен когато трябваше да ми дойде, 3 дни само ми зацапваше и се усъмних и си направих тест, който излезе положителен, след няколко дни направих контрола и пак излезе положителен. Единствено ме наболява ниско долу, усещането е като тежест, паране, напрежение. Не ми се гади, не ме болят гърдите, абе нищо -
чак се плаша. И още един симптом - поддържам ниска температура 37,2 което четох е нормално. Моя първичен преглед го планирам за 10.09.

Чао за сега и очаквам нови включвания!

# 50
Ами, май и аз ще се включа в отбора! На мен ще ми е за втори път и много се надявам всичко да е наред! Успех на всички и ... май е един много хубав месец! Grinning

# 51
При мен единствено ме болят много гърдите. Нито ми се гади, нито чувствам нещо различно от друг път, но то при мен и първия път беше така!

# 52
  • Мнения: 16
Arksi аз също имам болка долу ниско - отвреме на време ме пробожда - май когато съм уморена, вчера пътувах от София за Сл. Бряг и като пристигнах ме поболя, но след като полегнах се оправих.
Днес плавах с катамаран и като се прибрах в хотела отново имах леки болки.
Иначе симптоми други - болки в гърдите, бодут стомах, запек, странен сън - понякога ми се спи, понякога не мога да спя...
Нямам промени в апетита, вкусовете и т.н. - чак се притеснявам...

Целувки на всички и много късмет! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 0
momi4eta kakvo da vi kaga sno6ti me zabolia mn korema tragnaha edni sasiretsi a sled tova izleze plod4eto ne sam se obaila o6te na lekarkata za6toto me e strah da ne iska pak da me kurtira

# 54
  • Мнения: 2
Златуранке много съжелявам  Sad Но съм сигурна че скоро пак ще можеш да се похвалиш и всичко ще е наред  Praynig

Благодаря ви момичета за топлото посрещане и  съветите. Взех си и вече пия фолиева.
И при мен няма гадене или повръщане. Но имам ужасен запек и нищо не помага  Sad Сигурно сам изяла 10 кг сини сливи и нищо Sad
Вече се притеснявам толкова време да задържам токсини - хич не е добре.
Вие как се справяте с тоз проблем. Може ли да пия някакъв чай за разхлабване ?

Друго ново е безсънието, но мисля че това е от вълнение Simple Smile дано скоро отмине че сън не ме хваща Simple Smile
И вечер ме боли кръста сигурно от търчането по цял ден, че ние правим ремонт и до 2 месеца ще се изнасяме в нов апартамент Simple Smile

Ми това е в общи линии.
Целувки момичета на вас и на точиците Simple Smile

# 55
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
momi4eta kakvo da vi kaga sno6ti me zabolia mn korema tragnaha edni sasiretsi a sled tova izleze plod4eto ne sam se obaila o6te na lekarkata za6toto me e strah da ne iska pak da me kurtira

Много съжалявам за случилото се! Но задължително се обади на докторката си! Не е шега работа това!

# 56
   Хайде и аз да се запиша при вас Simple Smile   Направих си тест и за моя най-огромна изненада видях две чертички Shocked   Бременността ми е втора и беше съвсем и напълно непланирана  Mr. Green
   Още не съм ходила на преглед, но се надявам скоро да успея и всичко да е наред и двамата с таткото вече свикнахме с мисълта и колкото и неочаквано да ни дойде, аз вече си искам новото бебче  Simple Smile
   Някои може ли да ми даде линк към сайт откъдето мога да определя точно термина и гестационната седмица, че аз открих нещо според което термина ми  е 6-ти май, но не съм много сигурна Изобщо и не мога да се сетя от коя седмица реално почваха да се броят 40 г,с Thinking

# 57
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Привет, Кета! Честита бременност!  Flutter Hug
Започва да се брои от първия ден на последната менструация.
Ето ти тук линкче, където можеш да си определиш термина: http://pregnancy.baby-gaga.com/due-date-calculator/. Въвеждаш датата на последната менструация, средна дължина на цикъла и долу-горе на кой ден ти е овулацията. Доста точно смята, стига данните да са ти въведени точно!  Peace

Успех! Леко бременеене!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 618
Честито на всички нови бременлийки!  welcome

Злате, съжалявам за случилото се  Hug

Стефи, и аз имам запек. Пробвах със сливи, не ми помогнаха и почнах активия, като че ли за сега ми помага. Пий повечко вода също. Чайове слабителни не те съветвам да пиеш.

Снощи през ноща се събудих от това, че ми е адски лошо, така ми се гадеше, че ми се искаше да повърна и да ми мине.  Sick
Вие как сте-гади ли ви се? Аз се чувствам доста отпаднала-все ми се полягва,но няма как тъй като съм на работа. Болки май нямам, само кръста ме наболява понякога.

Желая Ви лек ден!   bouquet Hug

# 59
  • Мнения: 2
Dido4ka , и  на мен сливите не ми помагат само ми надуват корема и ми къркорят червата Simple Smile
Сутринта пих сок от грейпфрут и мисля че той помогна, та днес съм малко по добре.
За гаденето и повръщането още нищо не е налице, но четох че може да започне в 6 тата седмица пак аз още не съм там.Така че още има време да ме сполети тази сутрешна радост   Wink

Момичета вие към кои доктори се насочихте. Аз си записах час при Василева във Вита. Исках при Илиева или Кълвачева, но за тях ми казаха че няма часове до края на месеца. Пак аз не искам да чакам толкова. Исках да ида на лекар до края на седмицата да потварди и да види че всичко е наред  Praynig Пък и вече нямам търпение да видя точицата Simple Smile

Айде лека работа Simple Smile и късмет на всички

Общи условия

Активация на акаунт