Каква безмлечна каша,която не запича,бихте препоръчали?

  • 4 351
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 857
Юлче,всичко изброено давам-сусам,ленено семе,трици...хляб правя само и единственно пълнозърнест.Освен това сусамът е просто задължителен след като за момента спряхме даването на мляко.Просто за кафявия ориз наистина не се бях сетила,защото чуя ли ориз,все едно чувам запек. Wink

# 16
  • Мнения: 324
Елдата не запича. Има на Хип безмлечна. Също и елда с плодове /банан и ябълка/.
Ориз и рожкови на Нестле също не запича. Рожковите регулират стомахчето и ги препоръчват при запек.
Вече е въпрос на вкус дали ще ги хареса.
Елдата /на Хип имам предвид/ определено е безвкусна за голям човек, с оформени вече вкусове. Но леко подсладена е чудесна. Аз близо четири месеца бях на безмлечна диета и съм изяла промишлено количество съвсееем леко подсладена  Laughing
Предполагам, че и солен вариант може да пробваш - примерно със зеленчуци и бульон  newsm78
  Ориз и рожкови е сладникава, но е малко особена на вкус - въпрос на предпочитания.
ХИП имат и една нова безмлечна каша - овесена. Може пък по този начин да ги приеме овесените ядки без мляко.
Може и домашни - пшенична, просо, елда, кафяв ориз... В Библиотеката на Кърмаческият форум има разни рецепти.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Разгледай асортимента на Милупа. Това е моят избор! Peace
Ползвам АМ и каши на тази фирма и съм много доволна. Безмлечните им каши са в сини кутии. Ще имат и нещо подходящо за твоя случай. newsm10

# 18
  • Мнения: 22 427
Валенце, давам на Фризо кашата 4плода, тя е безмлечна, безглутенова, със сигурност не запича. )) В жълта кутия е. )

Общи условия

Активация на акаунт