Утрогестан - орално или вагинално?

  • 6 796
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, имам следното питане: получих зацапващо кървене в 6 г.с. и лекарят ми предписа утрогестан 3 по 1, само че в  листовката четох че при бременност не е добре да се приема орално. Моля, който го е използвал да сподели как се пие.

# 1
  • Мнения: 3 621
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319208.0
Днес пуснах същата тема, а на моята листовка изобщо не пише такова нещо. И защото доктора ми даде да си избера смятам да ги вземам както е писала Хера

# 2
  • Мнения: 15
Благодаря ти за информацията  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 45
Аз го взимах до 12г.с само вагинално. Лекаря ми каза, че така по добре се усвоявал. Ако го взимаш орално може да има странични ефекти като виене на свят.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също пих Утрогестан до 12 седмица, май беше 2 пъти по 1. И един път орално един път вагинало, както дойдеше. Странични ефекти при мен не се появиха!
 

# 5
  • Мнения: 114
Аз също имах кървене към 12г.с. и ми предписаха утрогестан вагинално,май беше 3пъти Х 1.

# 6
  • Мнения: 344
Аз го пиех до края на 3 я месец.Нямах проблеми.

# 7
  • Мнения: 15
Благодаря Ви момичета за отзивчивостта, нещо тази бременност от самото начало е проблемна, та почнах за всичко да се шашкам

# 8
  • Мнения: 2 171
На мен лекарят ми препоръча да го пия, за по-сигурно. На мен обаче ми се гадеше от него и затова се разбрахме сутрин да го пия, защото съм в движение, а вечер преди лягане - вагинално.

# 9
  • Мнения: 2 111
При орален прием на Утрогестан получавах замаяност и сънливост,много силно ми действаше.
Затова като забременях го прилагах само вагинално до 12 г.с.

# 10
  • Мнения: 6 713
Аз го приемах вагинално Peace. Докторът каза, че така се щади черния дроб при едно по-дълго приемане както беше при мен - до към 13-14 г.с. мисля че беше (вече забравих точно Embarassed)

# 11
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Ех, момичета, не смятате ли, че е най-добре да попитате лекарите си?!
Аз съм го приемала само орално, без проблеми. Но все пак - може би всичко зависи от конкретния случай! А бремеността не е шега работа и се изисква съвсем сериозно отношение по тези въпроси. А не да чакаме да видим кой как го  е приемал и ние да правим като мнозинството! ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 658
Да,предполагам според случая и предписанието.Явно може и по двата начина.Аz блиzо един месец вагинално,2 пъти,сутрин и вечер.

# 13
  • Мнения: 3 621
Ех, момичета, не смятате ли, че е най-добре да попитате лекарите си?!
Аз съм го приемала само орално, без проблеми. Но все пак - може би всичко зависи от конкретния случай! А бремеността не е шега работа и се изисква съвсем сериозно отношение по тези въпроси. А не да чакаме да видим кой как го  е приемал и ние да правим като мнозинството! ooooh!

Естествено че първо се пита лекаря, на мене той ми каза аз да си избера как да го приемам

# 14
  • Мнения: 342
Здравейте, имам следното питане: получих зацапващо кървене в 6 г.с. и лекарят ми предписа утрогестан 3 по 1, само че в  листовката четох че при бременност не е добре да се приема орално. Моля, който го е използвал да сподели как се пие.
И на мен ми се наложи в 7 г.с. заради зацапване. Вагинално х2 вечер.

Не се шашкай, сега плода се закрепва. Само ще си почиваш повече и няма да се натоварваш. Първият триместър трябва да се пазиш повече Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт