Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 авг. 2008, 23:32 ч.

Епидурална Аналгезия

• 3 910
  • 84
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли използвали / използвали ли сте епидурална аналгезия при вашето раждане?

Опции:

• Реховот-Израел
Здравейте Мами,

На жената и предстои раждане ( 30.08.2008 е термина ) и след много чудене решихме да пуснем анкета. Надяваме се да получим искрени отговори.

# 1
  • София
Аз съм "за". Така родих сина си и съм много доволна. Все пак живем в 21-ви век и когато има възможност е нормално да се възползваме от съвремените обезболяващи средства.
Каквото и да решите с жена ти и пожелавам леко раждане и скоро да гушкате най-прекрасното бебе на света-Вашето си бебе

# 2
Родих с епидурална анестезия. Твърдо съм ЗА обезболяващите средства. Peace

P.S. Сега видях, че питаш за аналгезия, при мен беше анестезия (блокирането на всички усещания).

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 23:53 от Linofrina

# 3
  • ул. "Мечтание"
Аз съм с особено мнение за тоя тип обезболяване! Смятам, че е прекалено рисково. А и е доказано, че забавя родовата дейност!

Не използвах, когато раждах. Нямам и намерение при следващото! Peace

# 4
Аз използвах и твърдо я препоръчвам! Не мога да си представя как мога да слушам напътствията на екипа, ако ме боли, а раждането мноого боли. Не знам доколко забавя родовата дейност, аз родих около 6 часа след пристигането ми в болницата.

# 5
  • На морето!
И аз съм в първа опция.

# 6
Аз също я ползвах и останах доволна. След като ми сложиха упойката родих за 2 часа. Peace
Леко раждане! Hug

# 7
  • Bristol
Не съм привърженик на допълнителните интервенции, ако не са живото спасяващи, защото според мен, колкото и отработени да са, винаги има риск. И тъй като вярвам в себе си и възможностите си, съвсем съзнателно отхвърлих епидурата като вариант.

# 8
  • София
Първа опция.

# 9
  • Реховот-Израел
Айде мамчета отговаряйте смело без да се срамумате Simple Smile

# 10
  • София
Използвах епидурална упойка - въобще не осетих болка от контракции. В резултат, когато дойде момента на "изгонването" всичко мина много бързо и безпроблемно, без шевове и епизиотомия. От вуйчо ми, който е лекар, обаче знам, че от изключителна важност е анестезиологът да е добър, да дозира правилно упойката и в точното време.

# 11
  • Варна
При раждането на сина ми не използвах епидурална упойка, но за второто раждане твърдо съм решила с упойка. Искам да имам хубав спомен от раждането Simple Smile.

# 12
  • В Балкана :)
аз раждах норманлно,но съм чувала добри отзиви усеща се кога да се напъва само болката не се чувствала,но мен лично ме беше страх все пак ти я бият в гръбначния стълб Peaceуспех каквото и да решите бебето все ще се появи

# 13
Ползвах точно това при второто си раждане- изключително доволна съм и само съжалявам, че нямах тази възможност и първия път.
И не се срамуваме- просто има достатъчно на брой теми по въпроса тук- просто ползвай търсачката. Ако наистина искаш информация- има в изобилие.

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 10:45 от Judy

# 14
Не.Не ползвах епидурална упойка.
Отидох в последния момент и с пълно разкритие-просто нямаше смисъл и време.
Ако се реша на второ дете обаче, бих направила всичко възможно, за да си спестя болките по време на раждането.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт