Учите ли децата си да пазят чисто?

  • 2 773
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Учите ли ги да пазят чисто не само вкъщи, а и навън? Thinking

Питам, защото вече няколко пъти виждам как малки деца хвърлят боклуци из града/ парка/ на улицата и майките им нямат никаква реакция. Това са все такива млади майки, каквито са и тук...

Не очаквам някоя да си признае, но все пак... Thinking

# 1
  • Варна
  • Мнения: 616
 и двете ми деца рядко си позволяват да хвърлят боклуци по земята. Ако случайно забравят и хвърлят, ги връщам да си го приберат. Ако няма кошче пъхат боклучетата в джобчетата или най-често ги дават на мен

# 2
  • Мнения: 47 821
Признавам си: уча децата да изхвърлят боклука през прозореца и на улицата, а кучето да ака на стълбите на блока, както и в пясъчника.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
и двете ми деца рядко си позволяват да хвърлят боклуци по земята. Ако случайно забравят и хвърлят, ги връщам да си го приберат. Ако няма кошче пъхат боклучетата в джобчетата или най-често ги дават на мен

Точно така е и при нас.Много е интересен,като започне да се оглежда и търси кошче за боклук и не го намира.

# 4
Опитвам се. Всеки път, когато хвърли нещо не където трябва му обяснявам /на сина си/, че това което прави е грозно, но колкото и да ми е неудобно до си го призная водим често подобни разговори Embarassed, в смисъл дебела му е малко главата.

# 5
  • Мнения: 3 830
Признавам си: уча децата да изхвърлят боклука през прозореца и на улицата, а кучето да ака на стълбите на блока, както и в пясъчника.


Добър манталитет... за писане.... Peace

# 6
  • Мнения: 190
Вече са научени - да, пазят чисто.
Говорила съм с майки - всяка казва, че учи децата си да пазят чисто. НО ТОГАВА,  ЗАЩО ЛИ ОКОЛО НАС Е ТОЛКОВА МРЪСНО!!!

# 7
  • Мнения: 3 830
Вече са научени - да, пазят чисто.
Говорила съм с майки - всяка казва, че учи децата си да пазят чисто. НО ТОГАВА,  ЗАЩО ЛИ ОКОЛО НАС Е ТОЛКОВА МРЪСНО!!!

И аз това се питам. Много от детските площадки за игра, градинките са пълни с боклуци.
Я някоя опаковка от сладолед, близалки, бонбонки и с цигари и чашки от кафета... Thinking

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Започнах още с племенника ми и успях.Сигурна съм,че и Тери разбира за какво иде реч-обикновено доста време търсим кошчета,но засега изтърпява детето.

# 9
  • Мнения: 2 401
Вече са научени - да, пазят чисто.
Говорила съм с майки - всяка казва, че учи децата си да пазят чисто. НО ТОГАВА,  ЗАЩО ЛИ ОКОЛО НАС Е ТОЛКОВА МРЪСНО!!!

И аз това се питам. Много от детските площадки за игра, градинките са пълни с боклуци.
Я някоя опаковка от сладолед, близалки, бонбонки и с цигари и чашки от кафета... Thinking


Мдааа, точно споменатите (майчета с дечица) са най-големите прасета.  Казвам го от позицията на доброволка, почистваща доста голяма детска площадка. Находките са основно мокри кърпички,  кутийки от сокчета, цигарки, чашки от кафенца, опаковки всякакви. Следват кучешките лайна.. На въпроса - ами уча ги, да.  Неведнъж се е случвало да се връщаме по пътя с хлапето, за да вземе случайно  Wink изпуснатата опаковка от нещо.

# 10
  • Мнения: 46 403
По-скоро показвам, с личен пример, за сега има ефект, пък като стане голяма, дано се запази  Rolling Eyes

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 526
Дъщеря ми е научена от невръстна да хвърля само в кошчетата за боклук. Съвсем лесно я научих - казах и веднъж и това беше. Възрастните, обаче не можеш да ги научиш, а и личен пример дават на децата си. Виждала съм и познати и непознати да хвърлят боклуците си по земята.

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Много се ядосвам на майки, които си изхвърлят боклуците под пейките  #Cussing out Ами нали утре пак ще дойдете в съшия парк, нали децата ви играят в него  Close Не мога да го разбера тоз манталитет и не мога  ooooh!
Лично аз или изхвърлям всичко в коша, или ако няма такъв наблизо, то събирам всичко в найлоново пликче. Вики следва моя пример, лошото обаче е, че ходи да събира и чуждите боклуци, а на тази възраст не ми се иска да го прави, защото поселе я си пипа лицето , я си лапа ръцете  Close

# 13
  • Мнения: 2 448
Понеже живея в къща и в спокоен квартал, пред вратата ни съм сложила пейка, на която мамите като си изкараме децата да сядаме. Вечер обаче тя се използва от тинейджърите от улицата и сутрин е заринато със слънчоглед, празни опаковки от чипс, кроасани или друго. Постоянно правя забележки и казвам, че няма да ги пускам да сядат, но ефект нулев, при положение, че на няколко пъти съм им давала метлата да чистят.
Нашите са малки и ако хвърлят нещо ние го вдигаме, но кой знае като станат 5-6 клас каква ще е хавата.  Rolling Eyes

# 14
  • варна
  • Мнения: 1 830
Опитвам се, мисля че за сега успявам Peace

Общи условия

Активация на акаунт