Бременност и хашимото

  • 13 956
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Здравейте мили момичета Simple Smile регистрирах се скоро в този сайт искам да се включа по темата защото силно ме вълнуват тези неща,а знам че хора които са минали през това могат да ми дадат точно мнение и съвет.
През 2007г. ми откриха Хашимото,доктора каза,че трудно ще забременея тогава уж почнах лечение,но така и не намерих доктор който да ме наблюдава .Не бях си изследвала хормоните от 2008г.,но си пиех еутирокса 0,25.От месец вече съм бременна поне тестовете така показаха ,личната ми лекарка каза че след 20 дни да отида на лекар.Междувременно си направих изследване за ТСХ защото ми казаха ,че за бременните той е най важен и е в норма 0,92 отчете нищо че не си го бях следила толкова години.
Мисълта ми е ,колко често трябва да си следя ТСХ и в какви граници трябва да бъде за да всичко да бъде наред с бебето?Другия ми въпрос е ,че много често имам болки в корема,това нормално ли е? Гади ми се но не повръщам.
Благодаря предварително.

# 31
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Желателно е да поддържаш стойностите на ТСХ в рамките на 1-ца докато си бременна. Обикновено стойностите му се променят в рамките на 45 дни, така че ако променяш дозировките е хубаво да се следиш на такъв период от време.
Нормално е да те боли тук там, да те присвива, но ако имаш кървене или дискомфорт, хубаво е да коментираш тези неща с лекаря, който ти следи бременността.

# 32
  • plovdiv
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!И аз съм хашимотка(пия Л-тироксин0,25).Имам спонтанен аборт в 5 месец.От скоро съм бременна и пуснах ТСХ-34 изпаднах в ужас.Някой имал ли е такъв проблем?Какво да правя докато ми дойде часа за лекар?

# 33
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Ами хубаво е да се обадиш на ендокринолога, който те следи, за да обясниш какво става. Те ще ти коригират дозата. Никой от нас не може да ти назначи доза, с това шега не бива. Просто се обади, кажи, че има промяна в стойностите на ТСХ и да ти кажат как да продължиш с лечението.

# 34
  • Мнения: 1 897
Здравейте момичета!И аз съм хашимотка(пия Л-тироксин0,25).Имам спонтанен аборт в 5 месец.От скоро съм бременна и пуснах ТСХ-34 изпаднах в ужас.Някой имал ли е такъв проблем?Какво да правя докато ми дойде часа за лекар?
След като имаш един аборт и при тези стойности не би трябвало да чакаш,обаждаш се на лекаря си,казваш му какво е положението и отиваш,без час и т.н.
При такъв резултат сигурно ще се наложи да ти дигнат в пъти дозата,но лекаря ти ще прецени.
Обайждай се веднага,лека бременност и успех!

# 35
  • plovdiv
  • Мнения: 44
Благодаря ви момичета.Утре съм на лекар.
Бъдете здрави

# 36
  • Мнения: 3 031
Здравейте, дами! Имам две неуспешни бременности в началните седмици. След втория неуспешен опит ми препоръчаха да отида да си направя изследвания в Клиниката в Плевен. Ходих при доц. Конова. От направените изследвания се оказа, че имам проблеми с щитовидната жлеза - ТАТ, МАТ извън нормата, антифосфлипидни антитела -бета не знам какво, не мога да го изпиша  newsm78 , а ТСХ ми е в нормата, но разбрах, че стойност около 2 не е препоръчителна, когато се цели бременност. Посетих ендокринолог. Той ми изписа еутирокс 1/2 таблетка от 25 микрограма и селен 2Х1. Пия ги от началото на август, т.е. вече 3 месеца. На 20 септември си пуснах изследване на ТСХ и беше стигнало 1,3. В понеделник си пуснах отново и то пак се беше качило до 2,1. Значи ли това според вас, че е необходима корекция в дозата? ТАТ и МАТ пак са доста високи. Бихте ли ми препоръчали добър ендокринолог в Плевен?

# 37
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте и от мен.
Аз съм с Хашимото от 2007г. след като родих дъщеря си.Бременна съм в 13 г.с.Мин. месец ТСХ ми беше 1.99 и продължих да съм на 1 таблетка еутирокс от 25мл..Днес обаче ми излезнаха новите изследвания и ТСХ се е качило на 2.14.Докторката ми каза да пия вече по 1 и половина от еутирокса.Интересува ме ще се повлияе ли хормона от сменената доза до декември когато пак съм на изследване?И 2.14 не е ли високо за бременност?Просто ми се струва, че ми го увеличи с малко и ме притеснява да не стане беля Rolling Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 104
Аз мисля,че бързо ще се повлияе ТСХ от повишената доза,так аче не се притеснявай Naughty.Не е толкова висок този резултат/2,13/.Някои доктори не са толкова крайни и казват,че до2,5 не е страшно.

# 39
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
petq, по принцип трябва да има поне 45 дни разлика между двете изследвания, за толкова време се повлиява ТСХ. 2.14 не е добре, трябва да го държиш в рамките на 1-1.15. Иначе ако правилно съм разбрала, трябва да пиеш 75? Обикновено от това бързо се повлиява, не би трябвало да има проблем. Но направи изследването не по-късно от месец или 45 дни, за да е актуален резултата.

# 40
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Geia, каза да пия еутирокс от 25мл. по 1 +още половин.А, на изследвания трябва да отида около 10-11 декември за да си отида на 12-ти когато ми е часът.Док. като видя резултата каза, че било добре само да не го качвам, за това исках и вашето мнение.А, гинеколога каза, че бебето за сега е добре, но аз както всички вас все се притеснявам ooooh!

# 41
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 646
Нормално е да се притесняваш, но ми се струва в такъв случай малка дозата. Но пък ти щом от малко си се повлияла първия път, може и от тази да се повлияеш бързо. Изчакай, виж какво ще покаже изследването.

# 42
  • Мнения: 1 798
Петя, важно е да се следиш на 30 дни,а тази стойност не е фатална, просто отиваш на следваша си консултация,ако  ендокринологът ти е добър,  ефективно ще се повлияеш в следващите нови 30 дни.
Аз съм в 6-ти месец, чак сега  ТСХ е 1,09, предните два месеца беше около 2,5.

Общи условия

Активация на акаунт