Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Ruse

бременна съм но до днес не се виждаше...днес бях на гинеколог и каза 4е има плоден сак но матката ми е двурога и тои е в единия рог а сега по4нах да курвя силно!!!! имало голяма вероятност да направя спонтанен аборт!!!!!!!!!направо съм в ужас!!! ако сега го изгубя то после какъв е шанса да износя друго бебе??? моля някои ако е преживявал същото да сподели!!! и лекува ли се тази двурогова матка???
« Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 20:46 от didolitka »
Цитирай

в сърцето на един мъж...

Аз съм с двурога матка и имам износена една бременност. В момента съм бременна с второто си дете. Проблема е каква е преградата, къде е точно, дали като нараства бебето, няма да има проблем при разтягането. Как я установиха тази двурога матка?
Цитирай

Ruse

ами моя гинеколог я видя на видеозон! а сега кървя и ме боли и незнам дали ще го задържа!
Цитирай

София

Отиди и на друг лекар.
Цитирай

в сърцето на един мъж...

Първо, много трудно се вижда двурога матка на видеозон. Моята я откриха при цветна снимка. Освен това всичко зависи от това, къде и каква е преградата ти. Това трябва да се разбере. Двурога матка не се лекува. Оперира се евентуално ако лекарите преценят, че може да се премахне преградата.
И второ - отиди на друг лекар.
Пожелавам ти късмет, за да задържиш бременността. Спокойствието също е много важно!
Цитирай

Ruse

между другото не ми е казала 4е имам преграда!а просто вътрешноста и била във форма на сърце! и имала два рога!!!!утре маи ще отида до родилното там да видят ко става!!!!
Цитирай

в сърцето на един мъж...

Оф, аман от компетентни доктори Mad Матката като форма има точно сърцевидно изражение и съответно завършва с два рога, защото там се намират яйчниците. Ето така изглежда една матка!

Цитирай

Ruse

двурогова или не все пак имам проблем! защото мисля 4е ми доиде Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ве4е 4ак не мога да стоя!

а на какъв апарат се вижда каква е матката? и къде мога да се изследвам освен в софия 4е съм от русе?
Цитирай

в сърцето на един мъж...

Ами потърси спешен кабинет, а утре иди на лекар. Не мога да те консултирам вместо лекар. Мога само да изразя съчувствие Sad
Цитирай

Ruse

да разбирам и много ти благодаря за съчуствието Smile)
Цитирай

Варна

Аз също имам двурога матка, която се установи с 3D ехограф и представлява това http://www.drmariodavidkov.com/gallery/presentations/3d/3/2007051223.jpg. Бременност може да се износи, но трябва повече пазене.
Цитирай

София

Двурогата матка е термин с който АГ лекарите означават факта че в матката има преграда.
Бебето е в едната част. Всичко зависи от това каква е преграда и как бебето ще си намери място там.
При добър ултразвуков апарат и лекар се вижда веднага. Лекува се чрез оперативна хистероскопия, като се
премахне преградата вътре в матката. Това състояние с преградата е вродено а не придобито. Препоръчва се
режим и условия за задържане на бебето.
Независимо какъв е изходът от тази бременност или при желание за второ дете АГ лекарите препоръчват първо да
се отстрани преградата и после да се забременява.
Виждала съм момичета с двурога матка които след такава опреация имат хубави здрави бебета, та дори и близнаци.
Най-добре отиди на преглед в частна болница, държавните нямат добра апаратура.
Цитирай

при надеждата

Двурогата матка е термин с който АГ лекарите означават факта че в матката има преграда.
Бебето е в едната част. Всичко зависи от това каква е преграда и как бебето ще си намери място там.
При добър ултразвуков апарат и лекар се вижда веднага. Лекува се чрез оперативна хистероскопия, като се
премахне преградата вътре в матката. Това състояние с преградата е вродено а не придобито. Препоръчва се
Независимо какъв е изходът от тази бременност или при желание за второ дете АГ лекарите препоръчват първо да
Виждала съм момичета с двурога матка които след такава опреация имат хубави здрави бебета, та дори и близнаци.

Момичетата са ти обяснили много изчерпателно и коректно и единствено мога да се присъединя и аз към тях.
Пожелавам ти да задържиш бременността си до края!  Hug
Цитирай

на седмото небе

и аз съм с двурога матка,но забременях нормално и родих със секцио 22 дни преди термина 3500г огромно бебе.2пъти кървях,заради отлепена плацента.При кървене задължително наблюдението е в болница!
Цитирай

Варна

Много изчерпателно обяснение  Peace Само да уточня - двурогата матка може да е със септум или без такъв вътре. Освен това, когато става въпрос за тази операция е много важна не само апаратурата, а и лекаря, който оперира. Аз имам такава операция - прави ми я д-р Тюфекчиева в Майчин дом - София. Невероятен оператор и човек. Махна ми сперум във влагалището и в матката. Този в матката е бил от горе до долу т.е. съм имала почти 2 матки, както и твърдяха повечето специалиси с преглед на УЗИ.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора