Керамичен плот проблем

  • 4 721
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Момичета помагайте! Плота на печката стои като олющен на места. Какво да правя? Мога ли до продължа да я ползвам?  Ползвала съм обезмаслител за почистване, но и препарати от рода на Cif.........Печката е още в гаранция, дали това е дефект или аз съм направила нещо?

# 1
  • Мнения: 2 803
Незнам какво да те съветвам, но не чисити повече със Cif. Има специален препарат за керамичен плот. Дори понякога и с препарат за стъкло съм чистила, а от загоряло мляко с едно специално ножче като шпатулка. Щом сте в гаранция пробвай се, обеди им се и ако може кажи какво са те съветвали.

# 2
  • Мнения: 75
Всъшност съм ползвала не  Cif, а пастата на Фрош и едно подобно на Меглио и също препарати за почистване на стъкло.

# 3
  • Мнения: 2 803
Меглиото от близо година го ползвам, няма да е от него. Тази паста на Фрош нищо не ми говори.  Не рискувай с абразивни препарати! Продължава ли да се лющи, дали пък не е дефект? newsm78

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Наистина ли е олющено или има още нещо засъхнало върху него,защото при мен от вода или нещо друго по дъното на едно джезве се получава точно такъв ефект,все едно е олющен котлона,като го излъскам с Циф ,се маха.

# 5
  • Мнения: 75
Благодаря ти за отговорите.
На няколко места е като олющено, около котлона, който ползвам най-много. Притеснявам се дали не е опасно при ползване. Ще се отида до магазина тези дни да видим какво ще кажат там. Този котлон няма да го ползвам за сега. Четох гаранцията много внимателно и не намерих упоменат такъв проблем.
radost24 благодаря, че се включи. Не мога да преценя дали наистина е олющено. Стои все едно е обикновено стъкло на тези места и си се виждат реотаните по по-друг начин. Ще взема да пробвам довечера с Меглиото, то по-зле от това не може да стане..........

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Пробвай да го изтъркаш с Меглио или със шпатулка,наистина стои като олющено,но всъщност е залепено.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И при мен е имало подобни петна,ако не се махнат веднага се махат впоследствие.Чистя с Меглио.Мисля,че това не е олющено,а само петънце,както и че ще се махне.
Напръскай с Меглиото и остави за по-дълго време,после леко натъркай с твърдата част на домакинска гъба(аз так правя)и мисля,че ще имаш резултат.

# 8
  • Мнения: 2 803
Вземи си на Др.Бекман, специален препарат за стъклокерамични плотове. Подозирам нещо, може да е получено от луфта, които се получава между домак.съд и плота. Това ми се случва често. Ама не седи като обелено, а мътно стъкло и мътно виждам реотаните. newsm78

# 9
  • Мнения: 75
Много ви благодаря момичета. Тичам до магазина да търся препарата на Др.Бекман. Ще пробвам и с Меглиото и дано се получи. Успокоих се, че може всъщност нищо да му няма на плота. Благодаря ви още веднъж.

# 10
  • Мнения: 2 803
Успех, миличка и да ни съветваш !  Hug

# 11
  • Мнения: 75
Момичета, напразни са били тревогите ми. Не се е олющило покрититето. Петно някакво е. С Меглиото не си махна, но се надявам с това на Др.Бекман да се махне. Добре, че писах първо тук, а не хукнах в магазина.......... голям срам EmbarassedБлагодаря ви още веднъж.

# 12
  • Мнения: 2 803
Момичета, напразни са били тревогите ми. Не се е олющило покрититето. Петно някакво е. С Меглиото не си махна, но се надявам с това на Др.Бекман да се махне. Добре, че писах първо тук, а не хукнах в магазина.......... голям срам EmbarassedБлагодаря ви още веднъж.

Радвам се, че всичко е ОК!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт