Генетична несъвместимост???

  • 5 291
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте Simple SmileСлед поредния преглед,лекарите имат съмнение за генетична несъвместимост между мен и половинката ми.Нямах сили да питам повече.Имате ли някаква идея дали това може да бъде преодоляно???

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Аз може и да не съм много компетентна, но не съм чувала за генетична несъвместимост newsm78
Кой лекар го каза това и на каква база?

# 2
  • Мнения: 1 085
Каква е тази генетична не съвместимост бре жена.Човека да не ти се пада роднина  newsm78

# 3
  • Мнения: 151
Здравейте Simple SmileСлед поредния преглед,лекарите имат съмнение за генетична несъвместимост между мен и половинката ми.Нямах сили да питам повече.Имате ли някаква идея дали това може да бъде преодоляно???
Обясни малко по-подробно за какво става въпрос Confused

# 4
  • Мнения: 39
Имам повтарящи се спонтанни аборти в съвсем ранна бременност.Не мога да задържам бебетата си повече от 6 седмици.Много съм чела по въпроса,но не смятах,че ще имам чак такива сериозни проблеми.Генетичната несъвместимост,според мен е нещо на ДНК-ниво.Не съм убедена обаче,че е така.

# 5
  • Мнения: 332
Bunny, дори и да са роднина, каква е тая ген, несъвместомост newsm78 и аз не съм го чувала

# 6
  • Мнения: 3 294
При повтарящи се спонтанни аборти лекарите препоръчват да се направят имунологични и генетични изследвания , в съседния подфорум Проблемно забременяване има закована тема посветена на генетични и имунологични изследвания . Най-вероятно говориш за това .И да дори и да имаш някакви отклонения те могат да бъдат преодоляни . Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 862
При повтарящи се спонтанни аборти е добре да се направят генетични и имунологични изследвания (както вече е казала и Минди).
И теб те съветвам да посетиш д-р Конова в Плевен, тя е специалист точно в това.  Не се тревожи,  с подходящо лечение се постига успех.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 18:50 от Hri

# 8
  • Мнения: 39
Да и аз съм чувала за такава генетична несъвместимост,среща се доста рядко.Но със сигурност вече има нещо измислено от медицината и за това.Аз не съм много запозната и не мога да помогна,но ти пожелавам успех с помощта на докторите да се справиш с този проблем! Praynig Hug Wink

# 9
  • Мнения: 308
Здравейте,

Това което аз си спомням за генетичната несъвместимост е ,че се среща когато хромозомите на двата пола не могат да се групират.Затова знам че се правят изследвания ако има вероятност вашия случай да е такъв.Но най-добре може да ти обясни някой кадърен доктор.
Не се притеснявай при вас може да няма генетична несъвместимост,а спонтанните аборти да се дължат на известно неразположение.

Нека не стихва ентусиазма Ви и скоро да се похвалиш със заветните две чертички.

# 10
Каква е тази генетична не съвместимост бре жена.Човека да не ти се пада роднина  newsm78


Не е нужно да са роднини, за да имат генетична несъвместимост! Имам познати, при които диагнозата е категорично потвърдена - всеки от тях може да има деца, но не с конкретния партньор. Двамата заедно не могат  Sad
Но има и някои наследствени болести, да речем далтонизъм, при които изходът за плода е летален (т.е. аборт), в определени случаи - в нашия пример - ако далтонизмът се комбинира с женски пол. При ХУ зигота няма проблем (това между другото е обяснението, че няма жени далтонисти). Така че търпеливо изчакайте резултатите, може да не е проблем, просто трябва да се провери.  newsm10

Ако вече си научила повече, пиши, Зюмбюла, моля те!

Общи условия

Активация на акаунт