В Германия jodeln-уваме и тролеи сънуваме - тема 84

  • 17 195
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 111
 Здравейте,
Приемате ли нови попълнения към вашата стройна дружинка? Laughing Laughing
В Германия сме от 1.5 месеца, сравнително близо сме до Щутгарт.
Цялото семейство сме българи, имаме една дъщеря на 11 години.
В момента се бориме с този прекрасен немски език Thinking Thinking Thinking

# 31
  • Мнения: 3 521
nisilia, добре дошла и в темата, и в страната.

В момента се бориме с този прекрасен немски език

 Mr. Green Ще му свикнете.

.bibitka., благодаря.
 Вечка също може да каже как се учи малко магаре на български - дъщеря и говори много добре. И има едно страшно очарователно "р" в изговора, в което се влюбих. Flutter

# 32
  • Мнения: 293
Аууу че сте ранобудни аз съм още така  kaffeetrmker_2 аааа кой ми бил писал на лични  newsm46, бибитка отговорих ти  Wink Ох нещо щях да ви питам ама Бибитка ме стресира с тези съобщения рано сутрин  Laughing
Момичетаааааа този петък заминавам на вакейшън за 2 седмици ще си пека дупето на Хърватска земя, сега стягам багажа че джуниер ми е дал срок до утре вечер да съм готова (като ме знае каква съм тутка, притеснява се човека) ще си взема лаптопа ама едва ли ще прихвана някой wireless (пък знае ли човек) та най-вероятно няма да се мяркам...
Айде до скив че багаж ме чака
ААА сетих се какво исках да ви кажа, вчера ходих да се скубя  Laughing намерих си много хубаво вакс студио в ессен на 10 мин ми е, та да ви кажа за цената 27 парички за full бикини, демек всичко де що има в тази зона  Laughing за цената стори ми се поносимо като се има предвид че се бях настроила за 40 евра.
Бибитка сетих се още нещо и пак ти писах
Айде че роман написах  Laughing 

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 14:23 от Siiu

# 33
  • Мнения: 11 313

 Вечка също може да каже как се учи малко магаре на български - дъщеря и говори много добре. И има едно страшно очарователно "р" в изговора, в което се влюбих. Flutter
И другото малко магаре проговори това лято, че чак се фука, толкоз горд от успехите си - Мамо, аз много хубаво говоря български, с един толкова умилителен акцент и същото "р" в изговора.
Четене на български и детски филмчета му е майката. Само говорене от страна на мама не стига. Каката е книжен плъх, малкия обича да му чета, да се надявам, че ще почне и той да чете

# 34
  • Мнения: 1 190
Здравейте,
Приемате ли нови попълнения към вашата стройна дружинка? Laughing Laughing
В Германия сме от 1.5 месеца, сравнително близо сме до Щутгарт.
Цялото семейство сме българи, имаме една дъщеря на 11 години.
В момента се бориме с този прекрасен немски език Thinking Thinking Thinking


Здравейте!

Добре дошла nisilia Hug

Ние сега гледаме жилища, къде сте точно? Grinning

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 13:59 от Toni4ka

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 660
nisilia, добре дошла!   bouquet

# 36
  • Мнения: 434
Добрутро и добре дошла на nisilia!


Кой ще ми каже в какво се състои разликата между DEGUM Stufe I и DEGUM Stufe II?  Става дума за пренатална диагностика, а съкращението е от Deutsche Gesellschaft für Ultraschall in der Medizin.

Да поясня - теоретично са ми известни разликите, питам за преки впечатления, ако някой вече е бил на Stufe II.

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 12:41 от Mi6ka

# 37
  • Мнения: 3 880
Вчера бяхме цял ден на зоо и съм изтървала съм кога сте сменили темата Embarassed

Добре дошла на nisilia,
къде сте до Щутгарт? (търсим попълнения и за реалната компания, не само за виртуалната Wink)

# 38
  • Мнения: 1 242
...
Момичетаааааа този петък на обет заминавам на вакейшън за 2 седмици ще си пека дупето на Хърватска земя, сега стягам багажа че джуниер ми е дал срок до утре вечер да съм готова (като ме знае каква съм тутка, притеснява се човека) ще си взема лаптопа ама едва ли ще прихвана някой wireless (пък знае ли човек) та най-вероятно няма да се мяркам...
...
Какъв обет ще даваш? Във вечна дружба между народите ли ще се кълнеш? Пръстен-мръстен, туй-онуй? Wink

Мацки и на вас привет!
Привет и на новодошлите!

Пепе, педикюр и маникюр вече си ги позволих преди да съм чула някое поверие.
Е, аз и сама се справям добре, но защо ли от известно време не мога да си достигна съвсем копитцата? Mr. Green

Сърфи, щастлив и спокоен живот имам. Grinning Немам бели коси и оставих на буйните ми къдрици естествения им ход и цвят. Става дума само да ги вкарам в правия път. Mr. Green Само да не родя докато е тук свекърва ми. Не дава и дума да се издума за фризьор и туй то. А пусто обичаме се и не искам да я наранявам. Wink

Мишок, нищо не ми говорят зададените от теб процедури. Препоръчват ти да правиш нещо или просто се образоваш?

"Мамо, твойто тумбак е пълен." Както и думата "гараж" е от трите рода. Пак не е толкова шокиращо за баща му като доскорошното "meine Papa" Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 658
Мишка,аz не zнам zа дегумите.То сигурно вече сте раzбрали,че и zа мене има доста тъмни местенца в "прекрасния немски еzик" ,както някой се беше иzраzил  Wink .Та уелкъм на новодошлите  Hug .
Сиу,прекаляваш  Crossing Arms .То бива бива беzгрижие и любов,ама твойто драzни чак.Особено такива бременни и немръднали цяло лято,като мен.Чак и на почивки тръгнала.. Wink Wink (ся да не помислиш,че съм сериоzна)
Бибитка,мерси zа отговора.Ще го мъчим българския,реших го и почнах даже.Той естествено си го говори гладко,не е роден тука.Писането и четенето са   Confused  .Та по тоя случай да питам нещо,някой да е купувал детска дъска,но като теzи в училище,дето се пише с тебешир?Като истинските,реших,че така може да му е интересно,там ще учим.Обаче не съм виждала(май),единствено ми идва на акъла Toys´r us ,ще ходя сигурно в събота.Но ако имате идея,ще съм благодарна,че обикалянето с корема вече малко ми се опира.
Времето е супер,искам на плаж.

# 40
  • Мнения: 11 313
Деси, има такива дъски - това изрових набързо от Ибей. Поръчай си оттам, за да не обикаляш сега по магазините.

# 41
  • Мнения: 1 610
Такива дъски под път и над път. При нас са въвели в училищата да се учат да пишат сега по този метод. пишеш , триеш...

Е, сега искам някой да изтипоса обета в заглавие, иначе ще си вразумя, че само аз ги пиша в тази тема глупостите.
Добре дошла на нисилиа. Аз ли имам дежа вю, или ти вече си писала в темата , или в някоя друга тема сме се засекли  newsm78
Мамунка, аз съм чувала, че режеш на бебето от годините, скъсяваш му демек живота. Пълни простотии!Толкова бях щастлива , че втората бременост я карах в Германия, в Бг с тези глупости не се живее.

За говоренето? Детето ми се панира. Не може да разбере защо се казва > Вратата се  отвори.Отвори се .Отвори! Отвори ли се? И къде отива това "се" през цялото време.Получават се такива глупости. ooooh!  Иначе: Ръцете е мръсен. Вулк духа. Клава пасе. Имам някаква далечна надежда.Трябва нали?
Вече, как да й давам ДВД на български като са някакво гнусно качество, детето иска пиксар.Не искам да казвам как е направен дублажът и ако е немско филмче, тя си го гледа на немски едва ли не. Някой има ли идея дали може от някой бг онлайн шоп да се закупят пиксар филми. Или 3д анимация.Или нещо от Дисни. Иначе не иска да гледа, изключва телевизора.Ми как да ги гледа като има горе Дисни ченъл.

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 14:30 от rien

# 42
  • Мнения: 293
Ама не е така поправих го още докато го писах  Crossing Arms
А относно безгрижието ми, от 2-3 месеца не съм видяла такова... не знам как беше за вас, но за мен да си преместя целия живот, да започна нова работа (без немски език), да пътувам нон стоп без да знам улици, номера, и т.н да заживея напълно нов живот, си беше голям стрес! Напълно съм си заслужила почивката  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 880
Ама не е така поправих го още докато го писах  Crossing Arms
Wink
Да бе, да, то си личи кога е писано и поправяно, ти съвсем за канарчета ни взе Laughing

Блазе ви, че сте избрали почивката, ние още се чудим къде, все нещо не ни пасва Sad

Ох, голяма жега тука... не ми се стои в къщи, а и навън не ми се излиза... сложна работа... а и детето във ваканция ooooh!

# 44
  • Мнения: 2 658
Ама не е така поправих го още докато го писах  Crossing Arms
А относно безгрижието ми, от 2-3 месеца не съм видяла такова... не знам как беше за вас, но за мен да си преместя целия живот, да започна нова работа (без немски език), да пътувам нон стоп без да знам улици, номера, и т.н да заживея напълно нов живот, си беше голям стрес! Напълно съм си заслужила почивката  Mr. Green
Съгласна съм де,ама пак ти тавиждам.И че на работа ходиш също.Айде,от мен да мине,весело иzкарване  Rolling Eyes Laughing
Ама я иzядохте с тоя обеТ,еййй..  Joy Ми поправила си го е,верно,все пак..
Вечка,мерси,май така е най добре,права си.Ако е топло какви магаzини,абсурд..

Общи условия

Активация на акаунт