В Германия jodeln-уваме и тролеи сънуваме - тема 84

  • 17 200
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 314

Вече, как да й давам ДВД на български като са някакво гнусно качество, детето иска пиксар.Не искам да казвам как е направен дублажът и ако е немско филмче, тя си го гледа на немски едва ли не. Някой има ли идея дали може от някой бг онлайн шоп да се закупят пиксар филми. Или 3д анимация.Или нещо от Дисни. Иначе не иска да гледа, изключва телевизора.Ми как да ги гледа като има горе Дисни ченъл.
Ами аз имам само на Пиксар и Дисни бе, пиле! Свалени са от бг торенти. Оттук отварям безпроблемно Замундата. С бг аудио. Последно оня ден свалях Рататуй. Тия дни обмислям да свалям Ягодов сладкиш за щерката.

# 46
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Добре дошла на Нисилиа ! На нея ще й пуснете ли един тест за новодошли  Thinking или аз просто изкарах лош късмет? Sunglasses

Сиу, една хубава почивка ви пожелавам!

Ние тази година не знам дали ще правим една голяма истинска отпуска-засега само на "дълги" уикенди се радваме. До края на годината има още време-може и да ни излезе късмета да отскочим донякъде за по-дълго. travel

Веч, как ще го правиш сладкиша- с какъв блат и какъв крем под ягодките?

# 47
  • Мнения: 1 190
Ооо Ягодов сладкиш е много "сладко" филмче - любимо е на дъщеричката ми Grinning

# 48
  • Мнения: 2 567
Привет, дружина,
да се мелдна набързо, че не съм ви забравила и когато успявам ви чета с кеф. Още сме в БГ, разкатах децата от пътувания, но на мен ми хареса Grinning
Искам да кажа едно тихичко голямо честито на Гея!!! Hug Стискам палци всичко да е успешно!!! Heart Eyes
Безкрайно се радвам и за Тедсан, изтормози се преди 1та бременност, а сега всичко се нарежда!
До скоро.

# 49
  • Германия
  • Мнения: 111
Вчера бяхме цял ден на зоо и съм изтървала съм кога сте сменили темата Embarassed

Добре дошла на nisilia,
къде сте до Щутгарт? (търсим попълнения и за реалната компания, не само за виртуалната Wink)

Добре заварили на всички.

До Еслинген сме в едно градче с твърде дълго име ooooh!

Гледам повечето сте със малки деца, но има ли някои дошъл в Германия с дете на 10-11 години и минал през всичките там класове за изучаване на езика и т.н.
Ние дойдохме доста неподготвени с езика, в Бг изкарахме по един курс от 3 месеца и хайде буф в дълбокото.....
А на есен с песен и училище ни чака newsm78


# 50
  • Мнения: 7 605
Та по тоя случай да питам нещо,някой да е купувал детска дъска,но като теzи в училище,дето се пише с тебешир?Като истинските,реших,че така може да му е интересно,там ще учим.Обаче не съм виждала(май),единствено ми идва на акъла Toys´r us ,ще ходя сигурно в събота.Но ако имате идея,ще съм благодарна,че обикалянето с корема вече малко ми се опира.

Ще те глобя, нали аz писах преди 2 дена. Купихме такава от ИКЕА zа 18?, от една страна zа тебеШир, от другата е бяло покритие zа маркери, а може да се слага и ролка хартия (продават ги там zа по 5? не zнам си колко метра, колкото дебела ролка тапет е). В Тойс Ар Ас в момента има такива на примоция zа 20?, от долу има и аzбуката и 4асовник (който не работи, само zа да у4ат 4асовника децата).

Бибка, ако искаШ трай до 17.9. и Ще видим дали мога да ти препоръ4вам хотел  Sunglasses

# 51
  • Мнения: 11 314


Веч, как ще го правиш сладкиша- с какъв блат и какъв крем под ягодките?

Умори ме от смях, честно! Joy Joy Joy

Блат на райета и отгоре украса с розова шапка

# 52
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Веч, не знаех, че до смях ще те докарам с моя въпрос  newsm78  Wink.
Има различни варианти за ягодови сладкиши-с различен вид тесто(блат), различен крем(под ягодките Laughing). Надявах се да издадеш някоя готварска тайна, ама....
Поне за добро настроение съм допринесла. bowuu

# 53
  • Мнения: 11 314
Веч, не знаех, че до смях ще те докарам с моя въпрос  newsm78  Wink.
Има различни варианти за ягодови сладкиши-с различен вид тесто(блат), различен крем(под ягодките Laughing). Надявах се да издадеш някоя готварска тайна, ама....
Поне за добро настроение съм допринесла. bowuu
Тайната на хубавия ягодов сладкиш са самите ягоди. Не са ли пресни, забрави да стане приличен сладкиш.
Аз съм от мързеливите и или вземам готов блат, правя крем Парадиз (готов на Йоткер) и ги нареждам отгоре и заливам с тортенгус, или смилам бисквити и правя чийзкейк с фришкезе, като слагам в кезето пасирани ягоди.
Спирам, че има още бремелинки и да не ме бият  Whistling

# 54
  • Мнения: 7 605
Ве4ке то4но такъв с блат от бисквити, 4ийскейк, направих миналия месец по рецепта на Тим Мелцер, ето я http://www.vox.de/kochen_374.php?rez_id=229 но неЩо не се сполу4и  Sad Първо, 4е 500гр бисквити си е доста, аz сложих 400 и пак беШе 2/3 блат  Confused  Бисквитите не се натроШиха хубаво, а ги сложих в плик zа zамърzяване и ги на4уках хубаво. Не zнам, на вид беШе ужасен, блата се раzпадаШе  ooooh!

# 55
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Веч, мерси! Аз правих преди месец ягодов сладкиш с готов блат , крем и тортенгус, но не останах много удовлетворена(ягодите бяха добри, обаче купения блат имаше вкус на полуфабрикат Confused -затова тайната според мен е не само "у материало",тоест в ягодите, а и в останалата част). Затова и търся нови идеи. Вторият вариант звучи апетитно...

# 56
  • Мнения: 11 314
Ве4ке то4но такъв с блат от бисквити, 4ийскейк, направих миналия месец по рецепта на Тим Мелцер, ето я http://www.vox.de/kochen_374.php?rez_id=229 но неЩо не се сполу4и  Sad Първо, 4е 500гр бисквити си е доста, аz сложих 400 и пак беШе 2/3 блат  Confused  Бисквитите не се натроШиха хубаво, а ги сложих в плик zа zамърzяване и ги на4уках хубаво. Не zнам, на вид беШе ужасен, блата се раzпадаШе  ooooh!
Задължително поне 1-2 с.л.вода или лимонов сок. Иначе няма как да стане. И той нека си пише гроб, аз направо на прах ги смилам. Точно с фолкорн го правя и гледам да омеся много добре.
За сиреновата част ползвам рецептата на Филаделфия с фришкезе и кисело мляко. Става много лек и пухкав крема. Добавям още един блат желатин ако слагам от пасирания плод.
Тия дни правих с къпини, нали им е сега сезона, моите дребните ходят с баща си на къпинобер, а по магазините цената им е безумна - 1,99 за 125 гр Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 95
Здравей те на всички.Аз сам нова тук и да се представя казвам се Десислава от 3 години сам в Германия.На 30 г сам и чакам бебе през февруари 2009.Има ли и други бъдещи мами тук,т.ст чакащи.Лек ден на всички

# 58
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Добре до6ла, деси06! Има доста бременни в темата, доколкото ми е известно, така че ще има с кого да обменяш опит.

Станахме май доста ние, новодошлите-няма да оставим немската тема да замре! Peace

# 59
  • Мнения: 32
Здравейте момичета!

И аз да се включа в темата със суеверията. И аз се радвам че не съм в Бг  Simple Smile. Та една статия от мен, много яка по повода: http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-desi/p2997.html

Това за говоренето и писането на български на децата родени тук ми е било много интересно. Дали има проблеми и при деца с родители българи. Аз пък си мисля че при нас ще има проблем с немския. Според мен детето трябва да знае поне малко немски преди да тръгне на Кита/Детска Градина, ама това означа че аз с моя развален немски трябва да му говоря  Thinking . Има ли някой преминал през това, да даде идеи, да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт