Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко? Около мен взеха да се чуват такива мнения, но според мен, това би довело до алергизиране на детото...
Вие какво мислите по въпроса, мили мамето?
Цитирай

Sofia

Ако няма признаци на непоносимост даже доколкото знам не е хубаво да се сменя млякото.Мойто бебе повръщаше Фризолака и затова смених с Милумил хареса го и оттогава не го сменям.
Цитирай

Ами аз съм кърмила почти до 7 месеца и нямам личен опит, но  моя позната алергизира малката и лекарите и казаха, че е от смяна на адаптираните млека. До колко е вярно пак казвам-не съм сигурна. А и аз като започнах с адаптирано Милумил 2 и после питах трябва ли да го смена, че наддаваше много бебо-всеки ми каза да не го сменям щом му понася и го хпаресва
Цитирай

София

Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко? Около мен взеха да се чуват такива мнения, но според мен, това би довело до алергизиране на детото...
Пълни глупости на тези дето го твърдят!
Цитирай

sofia

Пълни глупости на тези дето го твърдят!

Кое по-точно? За смяната или алергизирането?

Иначе ако няма някакъв проблем (запек, повръщане...) няма защо да го сменяш Very Happy
Цитирай

Напротив.Щом откриете подходящото за бебето мляко,не го сменяйте!
Цитирай

София

Не, няма такова нещо. Вероятно са ти го казали, защото на някои бебета /като мойто например/ просто им писва адаптираното мляко в един момент. При някои става много рано, при други може и изобщо да не се случи. Е аз съм от тези с ранното отказване.
Цитирай

На небето

Това пък за първи път го чува, чувала съм обратното, че не е хубаво да се сменя, ако се чувства добре от мляко, което му даваш не е необходимо да се сменя..
Цитирай

София

Това пък за първи път го чува, чувала съм обратното, че не е хубаво да се сменя, ако се чувства добре от мляко, което му даваш не е необходимо да се сменя..
thumbsupТова исках да кажа!
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Напротив, желателно е да се сменя възможно най-малко.
Ако на детето му харесва и понася дадено мляко, по-добре е да не се сменя.
Цитирай

София

Вярно ли е твърдението, че на кърмачетата от 0 до 6 м. трябва да им се сменя чат-пат адаптираното мляко?

Не е вярно.
Колкото по-малко сменяш, толкова по-добре.

А ако се налага такава смяна на млякото най-добре да е мляко от същата марка.
Цитирай
Аз не съм сменяла марката на млякото.Докато навърши 6 месеца съм го хранила с  Frizolac 0-6месеца,а след това с Frizomel -до навършване на 1 годинка.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.