За храненето на бебе на 2 седмици

  • 8 989
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Моля някой да ми отговори, толкова съм разсеяна, че забравих какво ми казаха относно храната- бебе на 2 седмици трябва да яде 80 мл АМ или кърма, на 3 седмици- 90 мл, на 4 седмици- 100 мл. Така ли е или се обърках нещо?

# 1
  • Мнения: 22 414
Ами бебето трябва да яде толкова, колкото му се яде.
Никой не може да ти каже по месеци колко трябва да яде, защото всяко е различно. Дъщеря ми на 2седмици ядеше по 10мл мляко (недоносена в кувиоз).
Когато забележиш, че не му стига млякото, увеличаваш количеството и готово.

# 2
  • Мнения: 27 524
Колкото иска  бебето -толкова. Това е правилното  Peace Всяко има различни изисквания от честота и количество. Следвай твоето си бебе и не се води по майчини споделяния и таблици   Simple Smile
Точно на 2 седмици започнах да дохранвам и ядеше по 90мл  Peace

# 3
  • Мнения: 1 512
Както са ти казали мамите преди мен - ръководи се от бебчето.Всяко бебче е различно.Моето е на АМ от раждането и на 2 седмици му давах по 60 мл,като в края на месеца вече бяхме на 80 мл.Едно нещо съм разбрала - няма две еднакви бебчета и "бебе по книга не се гледа".

# 4
  • Мнения: 2 131
Доколкото знам аз правилото е: от втората седмица до края на първия месец изяжда 100-110 мл.
Но най-вярното е да се водиш по бебето и да му даваш колкото му се яде.  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 334
На 2-3 седмици ние бяхме на 80-90мл. АМ ,но си е много индивидуално. Peace

# 6
  • Мнения: 5 940
Колкото иска детето, толкова.

# 7
  • Мнения: 97
Благодаря на всички за съветите, така и ще направя.

# 8
  • Мнения: 4 335
Води се само по детето,колкото иска толкова.На две седмици синьт ми ядеше 80-90мл. Peace

# 9
  • Мнения: 276
Моя син е на 2 седмици и яде по 40мл.АМ,Почнахме на 30мл.,но ми се видя че не му стига и му ги увеличих на 40мл.Като чета че пишете че вашите са ядели по 80-100мл.и се плаша че моето яде малко.Днес му направих 60мл.,но не ги изяде а изяде само 40 мл долу горе.Вие как вдигахте милилитрите.?страх ме е да не остане гладен

# 10
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Вие как вдигахте милилитрите.?страх ме е да не остане гладен

Няма да остане гладен без ти да разбереш  Peace! Ако искаш, за да не тичаш да правиш нова порция под виковете на бебето, прави малко повече и го оставяй да изяде колкото си иска. Аз поне правя така и наистина честичко изхвърлям сериозно количества мляко, но по-добре така от колкото той да плаче и аз да тичам да правя ново  Peace!

# 11
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Колкото иска  бебето -толкова. Това е правилното  Peace Всяко има различни изисквания от честота и количество. Следвай твоето си бебе и не се води по майчини споделяния и таблици   Simple Smile
Точно на 2 седмици започнах да дохранвам и ядеше по 90мл  Peace
newsm10

# 12
  • Мнения: 1 062
Моя син е на 2 седмици и яде по 40мл.АМ,Почнахме на 30мл.,но ми се видя че не му стига и му ги увеличих на 40мл.Като чета че пишете че вашите са ядели по 80-100мл.и се плаша че моето яде малко.Днес му направих 60мл.,но не ги изяде а изяде само 40 мл долу горе.Вие как вдигахте милилитрите.?страх ме е да не остане гладен

Бебето ти не може да остане гладно без да разбереш. Количеството мляко не се увеличава от майката а от бебето. Като започне да не му стига, започва да пие по-повече, за това винаги приготвяй малко повече от това, което обикновенно пие бебето.

# 13
  • Мнения: 9 481
Как 80 мл на двуседмично бебе?!?!?! #Crazy
Къде ще ги побере Shocked

tedi_vt_86 е права Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Как 80 мл на двуседмично бебе?!?!?! #Crazy
Къде ще ги побере Shocked

В стомахчето си, къде другаде  Laughing
Зависи си от детето. Познавам новородени, които и на 3 дни ядат по 70мл  Peace

Общи условия

Активация на акаунт