МАГАРЕШКИ ИНАТ - ИМАТЕ ЛИ ГО?

  • 2 921
  • 17
  •   1
Отговори
ПРИВЕТ МАМИ Laughing

СТРАДАТЕ ЛИ ОТ МАГАРЕШКИ ИНАТ, КОГАТО СВЕКЪРВИ, ЕТЪРВИ,СНАХИ,ЗЪЛВИ И Т.Н. ВИ ПРИТИСКАТ, ИЗИСКВАТ И ОЧАКВАТ ДА ИМ УГОДИТЕ И ДА НАПРАВИТЕ ИЛИ НЕ ПРАВИТЕ НЕЩО, САМО ЗАЩОТО ТЕ ТАКА ИСКАТ ИЛИ ГО РАЗБИРАТ???

ИЛИ ДА РЕШАВАТ ВМЕСТО ВАС, ДА СЕ ИЗКАЗВАТ ОТ ВАШЕ ИМЕ ПОД ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ, ДА ПРАВЯТ ИЗЯВЛЕНИЯ ОТ ВАШЕ ИМЕ - КАК ЩЕ БЪДЕ ЕДИ КАКВО СИ, КОЕТО ЗАВИСИ ОТ ВАС?!

# 1
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Мама-та, когато става дума за роднини, често прибягвам до онова изпитано средство, наречено "чука и мамата"  Laughing
Ти сигурно не питаш случайно, дано не са те наскачали пълчища роднини !

Истина е, че човек не може да си избира роднините, но поне може да решава дали да общува с тях или не. Понеже моите роднини - и по кръв, и по закон (т.е. - мои и на съпруга ми) рядко спазват мярка, съм свела общуването до необходимия минимум. Вярно е, че репутацията ми и сред двете роди е на особено страховит особняк и ИНАТ Laughing , но това е малка цена за спокойствието, което получавам.

Знам, че има разширени семейства (батко, стринка, чинка и братчедите), които се обичат, разбират и помагат (не, че познавам такива, но не може да няма, всичко има на тоя свят). Моето обаче не е от тях - те имат изисквания и потребности, които трябва да бъдат удовлетворени, обаче ако трябва нащо да се помага - никакви ги няма.

Затова - честитки за Коледа и толкова! Не сме в първобитно-общинния строй, когато оцеляването на индивида е зависело от рода. 

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И още как!  Twisted Evil До такава степен, че всички вдигнаха ръце от мен и ме оставиха да правя каквото и както си искам и както си го реша. Всичко стана по моя начин - тихо, подмолно, ама със страхотен инат. Не губя енергия в глупави разправии, а си плета кошницата и накрая пак става на моята.

# 3
  • Мнения: 2 448
Не, нямам магарешки инат. Държа се адекватно без да угоднича излишно на родата.

# 4
  • Мнения: 388
Не знам дали е магарешки инат, но кипвам като някой се опитва да ми каже какво да правя и напук правя точно наобратното (въпреки че това което са ми казали може да е по-правилно). Добре че е милото да ме усмирява и да се замислям  Mr. Green

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 Това според мен не е магарешки инат,никой няма право да се бърка където не му е работа....

# 6
  • Мнения: 1 512
Според съпруга ми го имам в изобилие.Общо взето правя това което съм си навила на пръста.А на подмятания от страна на свеки и етърва се правя че нищо не съм чула.Така като не им опонирам съм забелязала че се дразнят повече newsm44

# 7
  • Мнения: 1 763
На мен не ми се налага да проявявам никакъв инат към роднини. Аз съм единствено дете, на едните ми баба и дядо съм единствено внуче и съм свикнала да става на моята без да полагам особени усилия. Колкото до роднините на мъжа ми- той от малък е бил много самостоятелен, те са свикнали с това и въобще не се месят и не правят опити да се налагат. Относно приятели, познати и колеги съм по-скоро отстъпчива, но в повечето случаи печеля от това.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колкото повече ме притискат, толкова по-инатлива ставам.

# 9
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Колкото повече ме притискат, толкова по-инатлива ставам.

И аз  Mr. Green

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Страдам от това заболяване от както се помня. Но когато видя, че не съм права спирам. Просто умерено протичане на заболяването явно имам.

# 11
  • Мнения: 251
Колкото повече ме притискат, толкова по-инатлива ставам.


 newsm10

# 12
  • Мнения: 251
 Embarassed грешка, извинявам се за повторния отговор!

# 13
  • Мнения: 323
Имам в излишък такъв,мога да дам на някой,ако поиска

# 14
  • Мнения: 263
Никой не може да ме накара да направя нещо, ако категорично не искам или го намирам за неправилно! Е, мъж ми може и да постигне известен ефект в това отношение, но моята и още пове4е неговата майка - в никакъв случай! Всеки решава сам за себе си и както аз не налагам своите си разбирания, така не приемам и натрапване на чужди!

Общи условия

Активация на акаунт