Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bordeaux, france

Zdraveite, ot izvestno vreme zabeliazvam moeto bebe4e che si lapa rucete i gi smuche, a poniakoga i prustite , spored vas na kakvo se dulji i zashto ne iska zalugalka kato mu davam  Crying or Very sad
Цитирай

Дължи се на възрастта.
Не бебета всички бебета искат залъгалки. Това обаче не им пречи да си смучат пръстите.
Цитирай

София

Дължи се на възрастта.
Не бебета всички бебета искат залъгалки. Това обаче не им пречи да си смучат пръстите.
Така е. моето например, като стана на 9-10 месеца само престана да си смуче пръстите.
Цитирай

София-Света Троица

И моя бебо си ги смучка,мисля че това е нормално Smile
Цитирай

И моята дъщеря го прави ,но мисля че с времето ще отшуми и затова не се притеснявам Peace
Цитирай

София

Нормално - така ги опознава, сина ми вече почна да си смуче и краката! Smile
Цитирай

Белгия/София

Смукателният рефлекс при новородените е изключително силно развит. И необходим за тяхното спокойствие. Някои не искат биба, нито пръсти, а крайче на одеяло например... Кърмените - най-вече гърда. Всяко с предпочитанията си.  Peace
Нека смуче, лапа, ближе и лигави. Това му е работата сега  Very Happy
Цитирай

там където не искам

Ами не се притеснявай.И при нас е така.Или  си смуче ръцете или ако и оставя лигавника ( започна много да лигави) смуче него.Надявам се че след 6-7 месеца ( до тогава сукателният рефлекс е силно развит) ще престане.Моето бебче също не иска биберон залъгалка.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

И моят постоянно си сму4е рьцете,прьстите му 4ак понякога се набрь4кват Mr. Green
Цитирай

София

Синът ми, когато беше много малко бебе, си смучеше ръчичките, направо се опитваше да си налапа юмручетата. За мен това беше признак, че иска да яде. Тогава го кърмех и когато огладнее, започваше да си лапа ръчичките. Някои бебета се успокояват по този начин, не искат биберони - залъгалки.
Цитирай

София

При Алекс това е призив за пристигане на млекоцентралата Smile После пък ще дойде ред и на зъбоникненето.
Нормално е за малките деца да смучат ръцете си.
Цитирай

В Балкана :)

и Ема си ги смуче ,даже имам чувството че ще си налапа ръчичката до лакътчето,и аз се чудех защо но някъде бях чела че така се успокоявали Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.