Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 5 авг. 2008, 19:10 ч.
  • Преглеждания  508  Мнения  11  Онлайн  1
Отговори
  • bordeaux, france
Zdraveite, ot izvestno vreme zabeliazvam moeto bebe4e che si lapa rucete i gi smuche, a poniakoga i prustite , spored vas na kakvo se dulji i zashto ne iska zalugalka kato mu davam  Cry

Реклама
# 1
Дължи се на възрастта.
Не бебета всички бебета искат залъгалки. Това обаче не им пречи да си смучат пръстите.

# 2
  • София
Дължи се на възрастта.
Не бебета всички бебета искат залъгалки. Това обаче не им пречи да си смучат пръстите.
Така е. моето например, като стана на 9-10 месеца само престана да си смуче пръстите.

# 3
  • София-Света Троица
И моя бебо си ги смучка,мисля че това е нормално Simple Smile

# 4
И моята дъщеря го прави ,но мисля че с времето ще отшуми и затова не се притеснявам Peace

# 5
  • София
Нормално - така ги опознава, сина ми вече почна да си смуче и краката! Simple Smile

# 6
  • Белгия/София
Смукателният рефлекс при новородените е изключително силно развит. И необходим за тяхното спокойствие. Някои не искат биба, нито пръсти, а крайче на одеяло например... Кърмените - най-вече гърда. Всяко с предпочитанията си.  Peace
Нека смуче, лапа, ближе и лигави. Това му е работата сега  Grinning

# 7
  • там където не искам
Ами не се притеснявай.И при нас е така.Или  си смуче ръцете или ако и оставя лигавника ( започна много да лигави) смуче него.Надявам се че след 6-7 месеца ( до тогава сукателният рефлекс е силно развит) ще престане.Моето бебче също не иска биберон залъгалка.

# 8
  • Варна,морето,сините вълни...
И моят постоянно си сму4е рьцете,прьстите му 4ак понякога се набрь4кват Mr. Green

# 9
  • София
Синът ми, когато беше много малко бебе, си смучеше ръчичките, направо се опитваше да си налапа юмручетата. За мен това беше признак, че иска да яде. Тогава го кърмех и когато огладнее, започваше да си лапа ръчичките. Някои бебета се успокояват по този начин, не искат биберони - залъгалки.

# 10
  • София
При Алекс това е призив за пристигане на млекоцентралата Simple Smile После пък ще дойде ред и на зъбоникненето.
Нормално е за малките деца да смучат ръцете си.

# 11
  • В Балкана :)
и Ема си ги смуче ,даже имам чувството че ще си налапа ръчичката до лакътчето,и аз се чудех защо но някъде бях чела че така се успокоявали Peace

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт