Цъфтящи краичета

  • 3 839
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И авторката изчезна... Tired
...аз съм от "плескащите" (дано да използвам точната дума) се с пяна, че дори и с лак всеки ден...косата ми е твърда и много, много своенравна...без тези продукти не мога да си позволя да изляза...и така вече от около...7 години...косъмът не е изтънял и гарантирам, че не започва да цъфти косата от тях...но определено, ако може без да се използват е по-добре  Crazy ... при мен е така  Peace

# 31
  • Мнения: 372
От опит мога да препоръчам следните неща: втриване на затоплен зехтин в крайчетата на косата около час преди да се измие (и поне веднъж седмично да се използва), използване на силна маска за коса по време на миенето (даже наскоро прочетох тук, че е по-добре маската да се ползва преди балсама..) и по възможност - употреба на минимум стилизанти за коса или продукти без отмиване (вкл. кристали за коса), защото много натоварват косъма и го отслабват с времето...
Маски, от които съм доволна: L'Oreal Profes.- absolut repair, Doliva и розовата на Елсев.
 Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 8 932
Aз ползвам дражета Мерц, два пъти годишно и серума на Avon за цъфтящи краища.
Малко спам: Estellia, много си красива бе жена. И ако това е косата ти в лошият период, каква ли е в добрият?  bouquet Веднага почвам да се възползвам от съветите ти - явно имат ефект. Peace

# 33
  • Мнения: 3 830
Aз ползвам дражета Мерц, два пъти годишно и серума на Avon за цъфтящи краища.
Малко спам: Estellia, много си красива бе жена. И ако това е косата ти в лошият период, каква ли е в добрият?  bouquet Веднага почвам да се възползвам от съветите ти - явно имат ефект. Peace


Embarassed Красива не съм, ама съм много фотогенична Peace Мерси все пак Hug

Много важно е храненето. То прави косата красива, а всичко друго, което използваме отвън, я поддържа.

Сега пак си пия Мерц вече втора опаковка и ефектът започна да се забелязва.
По принцип през пролетта или есента не я правя нищо косата. Лятото обаче, правя маски понякога, както и през зимата.

Ако пък искате да имате дълга коса до кръста или дупето, тогава трябва да полагате повечко грижи от шампоана и балсама. Да забравите за известен период сешоара и подстригването или поне второто. Peace Дори да започне да цъфти леко, просто не я режете често или по много.

# 34
  • Мнения: 82
Благодаря на всички ще се опитам да спазвам съветите ви и се надявам да има резултат.Това ми се случва за първа година винаги коста ми е била изключително жива и искам да си я върна.  bouquet

# 35
  • Русе
  • Мнения: 659
Аз ще споделя моя опит - дълго време косата ми се скъсваше да цъфти, абе отивам на фризьор, маха всичко цъфнало и след 1 седмица пак наново - попитах да не би да е от филирането, каза, че не било. Подстригах се по-късо с надеждата да се оправи, но пак продължи. Слагах какви ли не маски, не се оправя. След като спрях да си филирам косата всичко, си реших проблема за 1 месец и досега не цъфти.  Оказа се, че косата ми е по-тънка и не издържа на филиране. Не казвам да не полагаш допълнителни грижи за нея, но помисли и по тоз и въпрос...

# 36
  • Мнения: 37
Косата ми цъвтеше изключително много независимо по колко се подстригваше и колко често. Тя просто беше непрекъснато нацъвтяла и беше ужасно, защото беше и къса, а аз винаги съм искала дълга коса. И така преди 2 години започнах да си купувам кристали за коса. И проблемът ми сякаш се реши. От около половин година си взимам спрея на Gliss за цъвтящи краища и също спира цъвтежа. Вече имам коса почти до кръста и не е нацъвтяла.

Сега имам други проблеми с нея, но дано е сезонно.

# 37
  • Мнения: 3 294
Като оставя моята коса малко по-дълга / педя преди кръста / започва да цъфти усилено и се налага да  я постригвам , все не мога да я пусна до кръста . Преди няколко месеца реших да не я филирвам на етажи и я постригах на черта , без скосяване . Засега не съм забелязала цъфтежи , а косата ми е по-жива и по-гъста така . А за кристали - ползвам ги от години , без тях немога , някакви по-специални маски не правя , единствено слагам ампули , но те по-скоро са за скалпа .
  / Малко спам и от мен - Естелия много си красива , винаги съм си мислела че тази снимка на аватара ти е от интернет , а то си си била ти   bouquet /

# 38
  • Варна
  • Мнения: 815
Да споделя и аз опит  Grinning Моята коса е доста гъста и къдрава, и е дълга до кръста. По принцип много мразя да ходя на фризьор, защото страшно много ме боли главата след това. Не мога да кажа, че ми цъфтеше много, но на 1-2 месеца се виждаха доста цъфнали краища. Преди година и половина започнах да се подстригвам с гореща ножица и косата ми е страхотна сега. Няма цъфнали краища, расте много бързо, стана по-гъста (макар, че за мен това не е предимство, предвид "буйната ми гривица"  Mr. Green), еластична е и има страхотен блясък, а и много лесно се разресва.
Не знам някой дали е използвал този начин, но при мен има страхотен ефект. Не знам, също, дали го предлагат този начин на постригване в повечето салони, но ако имате възможност опитайте  Peace
Ето я моята гривица: http://images26.snimka.bg/005897461.jpg
http://images26.snimka.bg/005897465.jpg

# 39
  • Мнения: 104
Да споделя и аз опит  Grinning Моята коса е доста гъста и къдрава, и е дълга до кръста. По принцип много мразя да ходя на фризьор, защото страшно много ме боли главата след това. Не мога да кажа, че ми цъфтеше много, но на 1-2 месеца се виждаха доста цъфнали краища. Преди година и половина започнах да се подстригвам с гореща ножица и косата ми е страхотна сега. Няма цъфнали краища, расте много бързо, стана по-гъста (макар, че за мен това не е предимство, предвид "буйната ми гривица"  Mr. Green), еластична е и има страхотен блясък, а и много лесно се разресва.
Не знам някой дали е използвал този начин, но при мен има страхотен ефект. Не знам, също, дали го предлагат този начин на постригване в повечето салони, но ако имате възможност опитайте  Peace
Ето я моята гривица: http://images26.snimka.bg/005897461.jpg
http://images26.snimka.bg/005897465.jpg
Хубава косица имаш  bouquet За жалост подстригването с горещата ножица не е много разпространено,въпреки че съм чувала ,че е много ефективно срещу цъфтежи.
Може ли само да кажеш цената на подстригването колко е?

# 40
  • Мнения: 3 314
а какво представлява това подстригване  newsm78

# 41
  • Варна
  • Мнения: 815
а какво представлява това подстригване  newsm78
Все едно те подстригват с обикновена ножица на която има нещо като гривна и се пъха ръката, след това се включва в контакта, и по този начин ножицата се нагорещява но не е на принципа като пресите и машите Naughty Подстригването по този начин запечатва самия косъм и не му позволява да цъфти, а и както казах по-горе има и други предимства.
Хубава косица имаш  bouquet За жалост подстригването с горещата ножица не е много разпространено,въпреки че съм чувала ,че е много ефективно срещу цъфтежи.
Може ли само да кажеш цената на подстригването колко е?
Цената е: мъжко - 6 лв., дамско - 8 лв. На много приемливи цени, поне в салона в който ходя.
П.П. Става въпрос за Салоните Красен стил, аз съм ходила само в един, но предполагам, че във всичките е така.

Общи условия

Активация на акаунт