Въпроси за лютеница и кьопоолу

  • 37 971
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
няма, няма, ще я изядем преди това, стана прекрасна - и двата вида  Mr. Green благодарности големи имате всички, ако знаете как ни се беше прияла!   bouquet

# 46
  • Мнения: 22 867
няма, няма, ще я изядем преди това, стана прекрасна - и двата вида  Mr. Green благодарности големи имате всички, ако знаете как ни се беше прияла!   bouquet
Е, да ви е сладко тогава! Grinning А аз още се помотквам и не знам какво чакам..........

# 47
  • Мнения: 3 034
крайно време е, да ти кажа  Crossing Arms  Laughing ние сега се настройваме за втора доза, този път със собствени доматки, само да узреят  Grinning

# 48
  • Мнения: 396
hedra , имам питания  Grinning може ли да се добави морков и патладжан към тази лютеница? пак приготвени предварително, ще има ли разлика в технологията?
може ли да не слагам мед, защото никой не яде вкъщи и трябва да купя един буркан само за това... може би захар? ако е захар, друго количество ли ще е?

И аз като теб - като видях, че няма да ям БГ лютеница ако не си направя, запретнах ръкави и...след един несполучлив опит вече имам чудесна на вкус лютеничка!
Ето какво сложих /аз готвя на вкус - според желанията на семейството/

5кг червен пипер  /първия опит беше със зелен, защото не намерих червен - вече знам , че компромиси не стават/
5кг домати
3кг патладжан
1кг моркови
магданоз , чесън, сол , захар, черен пипер - на вкус

Патладжаните изпекох на фурна докато омекнат много добре/150 градуса/ . Нарязах ги на парченца, защото не ми харесва като се скашкат от пасатора.
Пипера - на котлона, защото ми харесва пушения вкус след това , а и водицата , която пуска си я сложих да придаде на сместа пиперения аромат. Пипера го смелих по-едричко.
Морковите почистих и сварих до омекване. Пасирах ги като пюренце.
Пасираните домати варих докато се поизпари водичката, но да има още малко, защото като прибавя останалите продукти е хубаво да си поврат още малко всички заедно.
Когато си мислиш , че е готово слагаш зехтин на вкус и останалите подправки също на вкус.
!
Имай предвид, че като изстине променя вкуса си , затова опитвай охладена когато подправяш!

Отнема време, няма да се лъжем , но е много вкусно!

# 49
  • Мнения: 3 034
е, да, отнема време, но на нас ни се разпредели правенето в десетина дена и не го усетихме толкова  Grinning аз даже и точни пропорции не спазвах, защото тук няма кантар в магазина и не знаехме колко чушки сме взели  Laughing но си стана супер!

# 50
  • Мнения: 320
Ето и мойта рецепта за мързелива лютеница  Wink
5 кг. червени чушки
2 буркана от 400 гр. доматено пюре
2 ч.ч. олио, сол и захар на вкус
/аз слагам 2 и 1/2 ч.ч. олио, 2 и 1/2 с.л. сол и 7 с.л. захар/

Чушките се изпичат, обелват и смилат, смесват се с доматеното пюре и се слага на котлона, прибавят се и олиото, солта и захарта, като стане готова се слага в бурканчета и се изваряват около 10 мин.

# 51
  • Мнения: 3 804
alex_og97 сам0 да попитам приблизително колко време я вариш newsm78

Общи условия

Активация на акаунт