Корав корем

  • 4 640
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Мами, от няколко дни корема ми е корав като камък.В смисъл не да се разпуска и свива от контракции (и тях ги имам, но не за тях питам), а е корав постоянно. Когато получавам контракции чувствам нещо като налягане в корема. Нормално ли е корема да е толкова корав? newsm78
Нямам спомен с дъщерята да ми е ставал такъв корема, макар че първото ми раждане беше преди повече от 12 години. Пия магнерот по 2 пъти на ден и днес пих нош па.

# 1
  • Мнения: 190
При мен беше така седмица преди да родя дъщеря ми. Казаха ми, че това са подгодвителни контракции и че матката контрахира.
По-добре се консултирай с гинеколог.
Надявам се всичко да е наред.   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 374
Когато ти се втвърдява корема-това означава,че получаваш контракций независимо дали те са болезнени или не,аз бях така през цялата бременност,пила съм магнерот,но не помага получавах да си имам контракций.

# 3
  • Мнения: 2 757
Не знам, не ми се е случвало подобно нещо. Защо не се консултираш със специалист. Интересно ми е като е втвърден чувстваш ли го като контракция или просто си е корав. Да не би бебето да е с гръб към корема ти и затова да се получава този ефект

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 newsm78 И на мен често ми твърд и винаги съм се чудила дали е нормално.Питах доки и той каза , че ще се случва да пия магнерот и но шпа  newsm78.Не ми обясни причини.А аз карам лека бременност по принцип и не различавам контракциите мисля , че не съм имала или ако съм имала , то не съм ги осещала и не са били болезнени   newsm78

# 5
  • Мнения: 315
Не знам, не ми се е случвало подобно нещо. Защо не се консултираш със специалист. Интересно ми е като е втвърден чувстваш ли го като контракция или просто си е корав. Да не би бебето да е с гръб към корема ти и затова да се получава този ефект
Както написах по-горе контракции имам, около 10-тина на ден са, но не питам за тях. Тях си ги имам отдавна и за това пия магнерот.Сега корема ми е постоянно втвърден. Чувствам го тежък и корав като камък, а като чели чувствам и на бебето главичката да опира отдолу в корема. newsm78

# 6
  • Мнения: 94
И аз бях така...втвърдения корем определено означава контранциии. Трябва да си почиваш повече - при мен поомекваше след някокло часа активно лежане GrinningПиех по 6 магнерича и по толкова нош-па. Когато положението стана по-сериозно (прокървих) почнах и други наистина сериозни лекарства #Crazy

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Контракциите са по няколко минути, а такова втвърдяване по цял ден не е много добре.
Отиди на лекар още утре.
На мен ми се случи такова нещо в 6 месец и лекарката изписа магнерич, но шпа и покой, да ставам само за тоалетна и да не вися пред компютъра (сгъната) Даде ми 10 дни болничен и каза да кротувам, и ако не изчезне нази напрегнатост, ще трябвада лежа още.
Като полежах се отпусна, но първите дни при най-малкото ставане се втвърдяваше отново.
В 31 седмица си - има още да "мътиш" - никакво физическо напрежение и се отпускай максимално.

# 8
  • Мнения: 2 757
Както написах по-горе контракции имам, около 10-тина на ден са, но не питам за тях. Тях си ги имам отдавна и за това пия магнерот.Сега корема ми е постоянно втвърден. Чувствам го тежък и корав като камък, а като чели чувствам и на бебето главичката да опира отдолу в корема. newsm78

Аз те разбрах, че имаш контракции. Въпросът ми беше самото втвърдяване усещаш ли го като вид контракция или е само твърдо и нищо повече. Странно ми изглежда. Аз имах непрестанни подготвителни контракции и при двете бременности и знам какво е усещането и съответно втвърдаване. По 100 пъти на ден. Но след малко се отпуска и си усещам контракцията като такава. Случвало ми се е да се втвъри да по-дълго време, няколко минути може би до час. Но е било когато някой много ми вдигне адреналина. Тогава се спасявам и лягам и се опитвам да се успокоя защото знам, че е опасно за бебето, а и си усещам като че ли тръгвам да раждам. Но такова нещо като при теб не ми се е случвало не съм и чула на някой да се е случвало. Дано не е опасно

# 9
  • Мнения: 2 658
По добре на лекар,май не е само zа чудене.А и гледам,че още ти е рано zа раждане  newsm78
Дано всичко е ок.

# 10
  • Мнения: 315
Утре ще се обадя на доктора и ако трябва ще отида да ме прегледа  Sad Когато лежа не го чувствам толкова корав, но стана ли, си става на камък. Thinking

# 11
  • Мнения: 382
Аз бях така почти цяла седмица в края на 6-я месец. Чувствах втърдяване и тежест в долната част на корема, болки нямах.Това наистина са си контракции, аз нямах представа, докато не ми каза
 доц. Димитрова на един от прегледите в София, без дори да съм я питала, самият ехограф отчете.
Увеличих Магнерота на 3Х1 табл. + но-шпа и активно лежах. Но наистина е добре да поговориш с лекар, а и е добре да те види.

# 12
  • Мнения: 2 374
Утре ще се обадя на доктора и ако трябва ще отида да ме прегледа  Sad Когато лежа не го чувствам толкова корав, но стана ли, си става на камък. Thinking

Да!Обади се задължително просто и гледай да лежиш повечко не се движи много... Wink

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Задължително се консултирай със специалист

# 14
  • София
  • Мнения: 39 744
Консултирай се с гинеколога. Може да имаш и проблеми с перисталтиката.

Общи условия

Активация на акаунт