Хонг Конг и Сингапур - някой ходил ли е там?

  • 1 574
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 999
Предстои ми пътуване в края на август. Всякаква информация би ми била полезна. От това какво и къде да се яде, до кое не трябва да пропусна да разгледам. Не е екскурзия /нямаме уреден гид, който да ни развежда/ и ще трябва сами да се сетим къде да ходим и какво да видим.
Интересуват ме порядки, климат, забранени и задължителни неща.

# 1
  • Мнения: 4 509
Бях в Хонг Конг през януари 2003 г., но само за 2-3 дни, не мога да ти бъда много полезна за настаняване и т.н., но ако имате възможност, вземете ферибота до о-в Лан Тау и вижте най-големия външен седнал Буда.  Grinning Заслужава си. Естествено, самият о-в Хонг Конг (ако ще спите на Каулун). Абе където и да сте, все ще ви хареса.  Grinning О, непременно се качете на хълма Виктория! Самото пътуване с влакчето до там си е приключение, а гледката отгоре е незабравима. Денем не знам как е, но през нощта беше страхотна!
Ако се сетя за още нещо, пак ще пиша.

# 2
  • Мнения: 1 417
Аз съм ходила в Сингапур. Като цяло е малък град - държава Wink и около 3дни са напълно достатъчни за разглеждането му. Трябва да си погледна записките от пътуването, но като цяло Orcard Road е централната улица, която е за шопинг. Аз съм шопинг маниачка, даже обичам и  само да обикалям и да зяпам, но там определено ми беше втръснало - по цялата улица влизаш от мол в мол Confused, като цяло цените не са кой знае колко по-ниски, да не говориме че и моделите на някой марки са доста странни, техниката е относително по-ниска има 2 големи магазина, трябва да погледна как се казваха, в тях може да се пазариш, но не много може би около 10-15%. Може да си възстановиш ДДС то при напускане на страната, но мисля че то беше около 7% само.
о-в Сентоса трябва да се посети, той е нещо като атракционен парк. До там се стигаше от последната спирка на метрото може би имаше опция да се качиш на лифт - не бих казала, че гледката беше нещо кой знае какво или с някакви туристически автобуси /пак трябва да се консултирам със записките Wink/На самия о-в си купуваш билет с различни опции за разглеждане - ние разгледахме Пеперуденият парк, който много ми хареса, някакво шоу с делфин - имаше точно определени часове, едни страхотни пеещи фонтани, където си отпочинахме докато ги гледаме, наши приятели бяха ходили на 4Д кино, което казаха че също е интересно, качвахме се и до една лъвска глава, която е символа на Сингапур, това се сещам за Сентоса. Зоологическата градина е много интересна, животни са като в естествена среда , близо до нея е Градината на Орхидеите но когато ние ходихме - бяхме единствените посетители, орхидеите не бяха цъфнали - или имаше съвсем малко и не бях впечатлена кой знае колко.
За ядене най-известното ядене там е `краб`, аз раци не обичам, но толкова вкусно нещо и то от р-нт тип сергия на улицата не съм яла. Има една улица - къде беше newsm78 на която са изнесени пластмасови столчета и маси и на едни импровизирани сергии с витрини са изложени морски деликатеси, там е най-вкусно и всичко е прясно.
В Сингапур освен Китайския квартал има и Литъл Индия, от там пък се влюбих в Индийската кухня, а колко малки магазинчета претрупани с подправки има Wink В Сингапур има едни `таксита`колело с 2седалки отзад, ние попаднахме на някакъв супер луд `шофьор`такава нощна обиколка ни направи с тоя велосипед, беше ни много забавно.
За транспорта – метрото, имаше опция ако си за повечко дни си купувахме карта с някаква сума вътре и ако не я изразходиш до края на пътуването ти връщат остатъка, нещо такова беше така че може да попитате на касите.
За сега това се сещам, но малко ми се размиват спомените и с Куала Лумпур, та затова ще хвърля едно око на записките в къщи и ако има още нещо интересно ще ти пиша пак. Тук има ама съвсем малко снимки от Сингапур http://travel.webshots.com/album/556440650oRwOnM
От летището има шатъл бусове, които ще ви откарат до хотела, като цяло и такситата не бяха скъпи.
А и в Сингапур не се продават дъвки Wink Още в самолета пък ще ви раздадат инструкции, че в Сингупур внасянето на дрога се наказва със смърт, така че овреме който носи да я мята през борда Joy

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 10:27 от mi6i

# 3
  • Мнения: 8 999
Благодаря, момичета! За Сингапур няма проблем, защото  ще ни посрещнат наши приятели, които живеят там, но за Хонг Конг не мога да намеря свястна информация от нета. Всичко би ми било полезно.

# 4
  • Мнения: 4 509
Ако гледате и финансовата страна на въпроса, по-евтино е да спите на п-в Каулун. Там има хотели от-до. Потърси в нета за резервации и такива работи. Аз не мога да ти помогна, щото спахме в един наистина много мизерен  Mr. Green, но бедни студентчета, какво да правиш. Ако не се лъжа, ферибота до о-в Хонг Конг беше 2 ХК долара, което си е страшно евтино, но сега може да са други цените. Абе ще ви хареса, където и да сте!  Peace Иначе си има метро, трамваи (от онези старите, дървените, много са романтични), а и пеша може да си житкате, защото разстоянията не са големи. По пазари не съм ходила, така че не знам как е. Много ще ми е любопитно да разкажеш и да пуснеш снимки после.  Grinning

# 5
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ние бяхме за Нова Година в Хонг Конг, но организирано! Мога да ти дам сайта на фирмата , с която бяхме, за да им видиш програмата, а иначе беше много забавно!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт