навехнат крак ?само риванол ли?

  • 7 733
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
синът ми е на 7 години ,изкълчи си крак и в болницата след снимка казаха риванол и нищо друго.оба4е кокал4ето му е много подуто и на мен ми се вижда изместен,какво да правя даите съвет

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Прегледът от травматолог ли беше Rolling Eyes Риванолът не е средство за избор за такива случаи в днешно време Sick Просто няма смисъл от него... В първите 24 часа се слага студено и крачето най-малкото трябва да е превързано със стегната превръзка, особено при деца!

# 2
  • Мнения: 116
  Sadами казаха ми точно обратното хлабава превръзка и риванол.да травматолог го каза платен при това.

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Платен или не, той си има определени знания и мнение, които не се определят от това...  Sick Хлабавата превръзка е може би заради компреса, за да го задържи... Laughing По интернет съвети не се правят .... но направи стегната превръзка, на глезена с бинт, но НЕ пекалено стегнато Naughty или ако не можеш, потърси някой познат или роднина, който знае как  да я направи. Не му давай да стъпва на крака два три дни - само при нужда. Да си почива и кракът да не виси надолу като е седнал, а да е вдигнат на високо.
Ако след три-четири дни отокът не започне да спада и болката продължава да е много силна или нещо друго те притеснява,  го заведи пак на преглед при травматолог и този път при друг, макар и неплатен... Peace

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 23:06 от tala

Общи условия

Активация на акаунт