реакция от пентаксим????

  • 42 107
  • 146
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753
Знам, че не е тук мястото за коментара ми, но... ако може да попитам: Какво става като не сте ваксинирали децата си? Доколкото знам не искат да ги вземат на детска градина... по какъв друг начин рефлектира това върху вас?

Върху някои хора рефлектира и по други начини, но трябва пак да ровя, за да им цитирам мненията, когато имам време ще го направя... Освен това смятам, че да ти спират детето от детска градина и да те принуждават по този начин да си седиш вкъщи, за да го гледаш до 6 годишна възраст, въобще не е малко... Не на последно място, дискриминират детето ми, защото е здраво (ако беше болно, щеше официално да е освободено от имунизация и да посещава ДЯ и ДГ)... 

П.С. Поста ми е спам в случая, но темата в която би трябвало да се зададе въпроса вече я няма... Ако модераторите решат, могат да го изтрият...

# 46
  • София
  • Мнения: 39 739
Трето - никой не ми отговори на поставеният въпрос, който (забележи) е по темата, а именно "Направиха ли проби за алергия на вашите деца към съставките на Пентаксим (и другите ваксини), преди да ги ваксинират???"
На моите деца не са правени проби.

# 47
  • Мнения: 1 303
Стелт,след като посочваш някаква информация -относно за децата с енцефалит,редно е да покажеш източника.темата е за реакциа от пентаксим,но ти даваш пример за реакция от пентаксим,без да дадеш повече информация,а така всеки може да говори,нали?
Определно не може да се знае дали детето е алергично преди се постави ваксината,но при установена алергия следващите апликации се поставят с голямо внимание.А тест за алергия на бебета не съм сигурна дали се прави.

"По отношение на ваксините против коклюш и заушка (паротит), трябва да се знае, че при деца с доказана алергия те се прилагат с особено внимание или се изключват. Тези мерки са необходими поради това, че приложението на тези ваксини може да влоши протичането на алергичното заболяване или да разшири свръхчувствителността към други алергени. "
педиатър -алерголог

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 16:49 от Ve$$elka

# 48
  • Мнения: 2 865
stelt77, предполагам че и ти не си правила изследвания на детето си и на себе си за алергия към антибиотици, или към всяко едно друго лекарство което се е налагало да взимате.
Също така може и да те шокирам но стандартно не се прави изследване и за алергия към упойки когато предстои операция или друга медицинска процедура налагаща упойка. Даже са ме изписвали принудително от болница поради отказ да бъде поставена на детето ми упойка без да сме изследвали за алергия. В Пирогов, за да направят това изследване споменах че детето ми е имало хранителна алергия - обриви подобни на млечна екзема, иначе нямаше да правят. Имам съсед, който едва оживя, понеже е направил алергична реакция към контрастно вещество за скенер, и естествено не е бил изследван предварително.

# 49
  • Мнения: 417
"По отношение на ваксините против коклюш и заушка (паротит), трябва да се знае, че при деца с доказана алергия те се прилагат с особено внимание или се изключват. Тези мерки са необходими поради това, че приложението на тези ваксини може да влоши протичането на алергичното заболяване или да разшири свръхчувствителността към други алергени. "
педиатър -алерголог

Този педиатър може ли да обясни коакво се има впредвид под "особено внимание" при следващи приеми и какво точно се внимава? Благодаря.

# 50
  • Мнения: 4 753
"По отношение на ваксините против коклюш и заушка (паротит), трябва да се знае, че при деца с доказана алергия те се прилагат с особено внимание или се изключват. Тези мерки са необходими поради това, че приложението на тези ваксини може да влоши протичането на алергичното заболяване или да разшири свръхчувствителността към други алергени. "
педиатър -алерголог

Абсолютно...   Peace  Как се процедира с деца с недоказана алергия (което автоматично не изключва такава)??? И защо в листовката пише да НЕ се прилага Пентаксим, ако детето е алергично към съставките му, а никой не прави проби за алергия??? И ако не се прави по принцип тест за алергия на бебета, защо им се прилагат препарати, изискващи такъв тест??? Имат ли право родителите да изискват от медицинските лица, ваксиниращи децата им, да спазват предписанията за всяка една ваксина??? На някой дадоха ли му в родилното отделение листовките за БЦЖ и хепатит Б, които се правят там още???


НАРЕДБА № 15 ОТ 12 МАЙ 2005 Г. ЗА ИМУНИЗАЦИИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Издадена от Министерството на здравеопазването
Обн. ДВ. бр.45 от 31 Май 2005г., изм. ДВ. бр.82 от 10 Октмври 2006г., изм. ДВ. бр.5 от 18 Януари 2007г., изм. ДВ. бр.106 от 14 Декември 2007г.


Раздел II.
Общи правила за прилагане на биопродукти



Чл. 11. Лекарите, които прилагат биопродукти:
1. съхраняват биопродуктите при хладилни условия;
2. прилагат биопродукти само в срока им на годност;
3. спазват указанията за приложение на биопродуктите;
4. (доп. - ДВ, бр. 82 от 2006 г., в сила от 10.10.2006 г.) прилагат биопродуктите само след медицински преглед в деня на имунизацията, с насочена анамнеза към безопасно прилагане на конкретния биопродукт;


П.С. Arizona, първо това е нарушение на медицинското лице, а не мое, така че въпросът ти трябва да е към него...  Peace
Второ - на мен лично от 5 години ми се бият антибиотици мускулно всеки месец и АБСОЛЮТНО всеки път ми се прави проба...

# 51
  • Мнения: 2 865
Дефакто не е нарушение. Никъде не пише че е задължително.

# 52
  • Мнения: 4 753
zazi, от горната наредба цитирам:

III. Специфични противопоказания при имунизация с ДТК (за коклюшната компонента)

1. Необичайни реакции след предшестваща доза ДТК ваксина:
Предвид честотата на фебрилни реакции след имунизация с ДТК, препоръчва се профилактично приложение на антипиретик в момента на имунизацията, на 4-ия и на 8-ия час след имунизацията.
1.1. Необичайни реакции в първите 48 часа:
1.1.1. повишаване на температурата над 39,5 °С (аксиларна), без да е установена друга причина за повишена телесна температура;
1.1.2. колапс или шоково състояние (хипотония и хипореактивност);
1.1.3. непрекъснат, неповлияващ се плач за повече от три часа.
1.2. Енцефалопатия в първите 7 дни (гърчови състояния, промени в съзнанието, огнищни неврологични прояви), без да има друга причина.
2. Неврологични увреждания:
2.1. Епилепсия.
2.2. Детска церебрална парализа.
3. Не са противопоказания:
3.1. Местна реакция при предходно прилагане на ваксината.
3.2. Повишаване на температурата до 39,5 °С (аксиларна) при предходно прилагане на ваксината.
3.3. Алергия в личната или фамилната анамнеза с изключение на възникнал след предходно прилагане на ваксината епизод на бронхиална обструкция.
3.4. Прекарани менингити със или без остатъчни явления.
 


Arizona, кое не е задължително???

# 53
  • Мнения: 85
Пренасяте спора за и против ваксините тука. Съжалявам за първия си по-афектиран пост, но беше реакция на драматичните писаници на stelt77 за "куршумчето". Изтрих излишната полемика, призовавам ви да направите същото.

Сега ще отговоря за последен път на странични въпроси, несвързани с темата:

На листче 10х10см колко информация може да се публикува според вас? Заяждате се на дребно в случая.

Сериозно? Значи ако върху теб или върху детето ти прилагат профилактично препарат, от който можеш да умреш или да получиш непоправимо увреждане, ти не държиш да си подробно информиран, така ли  newsm78

За кой препарат става дума? За Пентаксима или за всеки един медикамент който купувам от аптеката? Как предлагаш да продават медикаментите - с по една книга 500 страници с описание на технологичния процес, проведените изследвания и възможните реакции, колко често и в колко тежка форма се проявяват? Подобна информация може да се получи от производителя и преди да се одобри производството на каквото и да е подробната документация минава през комисия от специалисти. Не се смятам за по-голям специалист от тях за да поставям под съмнение тяхното решение, а ти?



stelt77, така и не получих отговор в КОЯ голяма софийска болница става това и евентуално ако можеш да цитираш и източника си на информация

Първо - не съм длъжна да си седя вкъщи и да ти отговарям на въпросите, а източника на информация би трябвало да го знаеш (освен ако твърдиш, че спореше без да си чел темата)...
Второ - темата е за реакциите от Пентаксим, а не в коя болница се лекуват пострадалите...
Трето - никой не ми отговори на поставеният въпрос, който (забележи) е по темата, а именно "Направиха ли проби за алергия на вашите деца към съставките на Пентаксим (и другите ваксини), преди да ги ваксинират???"

stelt77, отговаряш с лични нападки и полемика на конкретен въпрос. И не, никъде не се забеляза нито източника ти на информация нито коя е въпросната болница. Ако не ти коства прекалено много усилия моля напиши ги при следващия си отговор - вярвам че усилието за написването на тези 2 неща ще е много по-малко от писането на единия от 3те абзаца които написа в цитирания по-горе твоя отговор.

За алергиите - не, не е правена и нямаме съмнения относно наличието на каквито и да е алергии. При алергична реакция от друга страна е ясно как се реагира, а ваксината се поставя в здравно заведение със всички необходими неща за спешна реакция при евентуален проблем.



Виждам полемиката относно алергиите и никой не ви спира при съмнение за такава да се направят необходимите тестове. Отново почвате да обсъждате принципни въпроси и премествате спора от темата За/против ваксините като цяло в конкретната тема за Пентаксима.


stelt77, изписа количества текст, още не си отговорила КОЯ Е БОЛНИЦАТА и цитираният ИЗТОЧНИК НА ИНФОРМАЦИЯ кой е? (не не чета абсолютно всички вестници и не гледам всички новинарски емисии на всички телевизии)

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 15:03 от djadomraz

# 54
  • Мнения: 2 865
Второ - на мен лично от 5 години ми се бият антибиотици мускулно всеки месец и АБСОЛЮТНО всеки път ми се прави проба...
Ами в твоя случай при такъв продължителен прием е напълно възможно да развиеш алергия затова ти правят.

# 55
  • Мнения: 4 753
Второ - на мен лично от 5 години ми се бият антибиотици мускулно всеки месец и АБСОЛЮТНО всеки път ми се прави проба...
Ами в твоя случай при такъв продължителен прием е напълно възможно да развиеш алергия затова ти правят.

Правят ми, защото личната ми лекарка е преценила, че има риск и въпреки по-трудоемкото поставяне на инжекцията и "висенето" от моя страна в поликлиниката, тя е решила да не рискува... Както вече казах, това че някои лекари не правят такива проби е тяхна грешка, а не моя...

# 56
  • Мнения: 4 753
stelt77, изписа количества текст, още не си отговорила КОЯ Е БОЛНИЦАТА и цитираният ИЗТОЧНИК НА ИНФОРМАЦИЯ кой е? (не не чета абсолютно всички вестници и не гледам всички новинарски емисии на всички телевизии)

Последен спам от моя страна, заради личните нападки... Прочети си заключената тема, в която така настървено пишеше, без да си я чел... Както вече казах и преди, на тебе лично нищо не ти дължа... Лек ден!!!

# 57
  • Мнения: 2 865
Е то някой може да е алергичен към латекс и като си сложи презерватив да умре, ама това не значи че всички трябва да си правят тест за алергия.

А детето си изследваш ли за абсолютно всички медикаменти които приема?
И мен ме е страх от алергични реакции, но не мога да си предстявя да ги изследвам за абсолютно всичко.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 15:20 от Arizona

# 58
  • Мнения: 4 753
Е то някой може да е алергичен към латекс и като си сложи презерватив да умре, ама това не значи че всички трябва да си правят тест за алергия.

А детето си изследваш ли за абсолютно всички медикаменти които приема?

Детето ми, освен пюрета и АМ не приема никакви други "медикаменти"... 

И за да съм по темата... Къде в тази тема казах да не се ваксинирате??? В наредбата за имунизациите пише, че трябва да се спазват указанията за приложение на съответната ваксина... Повечето лекари явно не ги спазват, а законът ги задължава... Та къде виждаш лично моята вина, за да продължаваш да ме нападаш??? Дали ще ваксинираш детето си и с какво е лично твое решение, дали ще изискваш от лекаря си да спазва закона си е лично твое решение...

# 59
  • Мнения: 417
Е то някой може да е алергичен към латекс и като си сложи презерватив да умре, ама това не значи че всички трябва да си правят тест за алергия.

С риск да се повторя - никой не задължава със закон човека да си сложи презерватив. Затова има съществена разлика за мен между няколкото цитирани примера и ваксинирането.

Общи условия

Активация на акаунт