по колко време прекарвате с бебетата си?

  • 3 114
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
И при нас е така, все заедно, пазаруване, готвене, миене на чинии, чистене, простиране, дори къпане и ходене до тоалетна. Май само за чистенето на банята и тоалетната го гледа баща му, заради силните препарати  Rolling Eyes

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Имаме контакт 24 часа в денонощието
Peace

# 17
  • Мнения: 1 341
24 часа в денонощието 7 дена в седмицата Mr. Green
И при нас е така.
Дори и докато се къпя е при мен в банята. Като беше бебе в кошницата за кола и пред банята докато се къпя или съм до тоалетна.
Сега като е по-голяма е по-лесно, защото всичко обръщам в игра-готвене, чистене, простиране. Тя помага. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9 814
Зависи- като беше съвсем малко бебе беше с мен, без да я нося, в количката или шезлонга.
После започнах да я оставям в кошара, после на пода и така си вършех част от домакинската работа. Но, честно казано милион пъти ми се е налагало да пренеса кошара в кухнята, защото не иска да седи сама.

# 19
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И ние сме малки , но отсега сме с този проблем , просто иска да ме вижда постоянно , ако ме няма покрай нея , когати върша домакинската работа е такъв рев  Shocked , а когато се появя пред нея ми се усмихва Hug

# 20
  • Мнения: 991
Понякога се заиграва сама за малко, но не повече от 5-10 мин. В количката е същата - все се пъне да става, а от онзи ден дори успява понякога - бях й вдигнала облегалката на 45 градуса и тя успя да седне. Естествено, много е нестабилна и не я оставям повече от половин минута така, пък камо ли да я возя седнала. С което предизвиквам бурното й недоволство. И аз вече си нося кенгуруто в количката, макар че тия дни е доста горещо и не ни е много комфортно да се носим с него. Най-кофти е като почне да ми прави номера в колата. Снощи се наложи да викам баща й да ни прибере, защото в момента, в който запалех и тръгнех, тя почваше да се дере от рев. Май окъсняхме навън и тя се умори та затова не искаше да седи отзад сама. Чак мъжа ми като подкара колата, а аз седнах до нея да я забавлявам успяхме да се приберем.

# 21
  • София
  • Мнения: 262
Питам понеже нашата госпожица е па 6 месеца, а аз 24 часа съм с нея. Щом се събуди иска да лежим двете и тя си играе с играчките сама, но станали на 5 мин се почва рев да се върна, Чистене и готвене всичко на куп в неделя или нощем като заспи. Заспиваме люлеейки се за 5 мин не е мъчение,но и навън....,което е малко кофти.Сега се опитва и да става просто в количка не мога да я задържа.
За това въпросът ми е за по колко време ги оставяте сами да седят,а вие да свършите нещо?Сърдят ли се?

Ох, и ние сме така с малкия гос'ин

# 22
  • Мнения: 242
Абсолютно същата история -нон стоп сме заедно  Peace

# 23
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
По 24 часа. Това че го оставям сам за 10-тина мин. не го броя. Готвя и чистя докато спи, през останалото време сме си двамата.

# 24
  • Мнения: 3 034
желанието на бебето да бъде с майка си не е "проблем". проблем е ако майката го вижда така.

по темата: ние сме заедно винаги, освен когато спи следобяд от 12:30 до 14:00 и нощем от 21:30 до 6:30. това от около месец, преди това не спеше следобяд, а нощем се будеше по два пъти. от раждането си е с мен навсякъде - в дневната в шезлонг или в активната гимнастика, нося го с шезлонга в кухнята да готвим или сме на двора - той в кошарата или количката, докато градинарстваме. за мен няма нищо по-важно от общуването на бебето с родителите и запознаването му с живота в един дом - неговият дом. за целта си има и доста книги изписани. бебетата се учат от думите, движенията и гримасите на родителите. това е техния единствен начин да опознават света на първо време. игрите заедно са особено полезни, никога не ми е пречело, напротив - забавно ми е, макар че в самото начало беше уморително заради недоспиването.

# 25
  • Мнения: 3 303
и аз като всички 24/7  Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 39 674
И аз ще се запиша в групата на "24/7".
Алекс в тези горещини малко трудно заспива през деня. Мрънка, реве... щом някой влезе в стаята и млъква Simple Smile иска внимание човека, не му се стои сам Simple Smile
А каката е при мен в хола.

# 27
  • Мнения: 8 999
Научих децата си на самостоятелност от първия им ден. След всяко пробуждане и съответно хранене /през първите им месеци/, веднага излизах от стаята и ги оставях сами. Като поотраснаха и се научиха да седят стабилно, ги оставях да си играят сами в детската и никога не съм чувала протест. По същия начин беше и приспиването - гася лампата, казвам "лека нощ" и ги оставям. Понякога заспиваха веднага, друг път нещо си гукаха и занимаваха около половин час, но накрая си заспиваха без да се налага да влизам втори път. Когато проходиха започнаха да се мъкнат след мен от стая в стая, но това не ми е пречело да си върша къщната работа - навсякъде имаше достатъчно играчки и те си се заиграваха, без да ми се мотаят в краката или да искат да ги нося на ръце.
Трябва да споделя, че като бяха по-малки по-малко ми се лепяха, а сега /на 7 и на 8 г./ предпочитат да правят всичко в хола, където обикновено съм аз. Споделят ми разни работи, говорим си, разпитват ме за неща, които не знаят, подслушват "възрастни" разговори и подпитват.
Когато бяха бебета имах много повече свободно време.

# 28
  • Мнения: 1 763
Моят син се заиграва сам за много дълго време, но трябва да съм в стаята. Понякога иска да го разнасям, за да гледа, но е рядко и обикновено след като дълго се е занимавал сам с играчките. В спалнята стои в кошарата, в хола му постилам едно одеяло на земята, в кухнята вкарвам количката, но там и в коридора сме с теракот и не ми пречи да поизцапа малко. Докато готвя, той си седи в количката и ми пее Grinning. Но никога не чистя, когато сме само двамата вкъщи. Никъде нямаме килими, навсякъде е или теракот, или паркет и съответно чистя с препарати, които не искам да диша. Чистя, когато баща му си е вкъщи и стои с него в другата стая или на терасата. А в количката си стои и да мрънка ми е физически невъзможно да го нося с едната ръка, а с другата да бутам количката, количката ни не е много маневрена, а аз съм слаботелесна. Случвало се понякога така да реве в количката, че хората да се обръщат да видят какво става, но рядко.

# 29
  • София
  • Мнения: 43 833
baibibi -  явно имаш кротки и мирни дечица Simple Smile))
и това не е до научаване....
Защото ако като излизаше от стаята наставаше зад гърба ти истеричен рев, посиняване и захласване...надали положението ви щеше да е такова....Wink

Общи условия

Активация на акаунт