Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 авг. 2008, 18:03 ч.

Плач, напъване, гънене след храна-моля за съвет

• 2 055
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета,
Незнам дали на някой му се е случвало следното нещо: бебка е почти на два месеца.Храним я през интервал от 3-3.5 часа по 130 млл от пет-шест дена.Преди това ядеше по 120 млл, но ми се струваше, че остава гладна и увеличихме малко преди да навърши два месеца.Веднага след като приключим с храненето започва да плаче, да се гъне и напъва-цялата почервенява..Незнам израз на какво е това-плачът не е като при болка, колика и т.н.Да допълня, че коликите ни са много силни особено сега.Нищо не помага-слагахме топли компреси, Саб симплекс, Колиеф, Еспумизан, разл.чайове, но почти без резултат.Оригва се хубаво, пръцка доста.Имал ли е някой такъв проблем да го наречем, че доста ми е притеснено какво може да е това.Благодаря

# 1
  • Белгия/София
Колики са, не се притеснявай  Hug Каквото и да даваш, всеизвестно е, че лек за коликите няма. Просто трябва да се изтърпят. Кураж  Hug

# 2
  • София
Колики, колики  Grinning
Ще ги израсте, много гушкане и търпение.

# 3
  • Пловдив
Както са казали и другите майки - причината са коликите. При сина ми имаше периоди на изостряне и затишие, докато накрая изчезнаха изведнъж. Никакви лекарства не му помогнаха, а само разнасяне на ръце с часове, но въпреки това пак си плачеше. Мноооого труден и неприятен период. Повече търпение ти пожелавам  Hug

# 4
  • В подножието на планината
  И аз мисля,че са колики.Синът ми също много тежко преживя този период.Дори и аз си мислех,че не може да са колики и ,че има някакъв проблем.Не спираше да плаче-денонощно.Към краят на 3-я месец нещата започнаха да се успокояват.Разходките с количката ни помагаха много-люлеенето вътре явно го успокояваше и унасяше.
Въоръжи се с търпение -ще мине и този период. Hug

# 5
  • София
Очевидно са колики. Дано минете този период по-бързо и по-леко. За съжаление, няма лек за това, но поне можеш да успокояваш детето, като го носиш на ръце, като притискаш леко коремчето. Може и капки да му даваш, но те облекчават временно състоянитео и не винаги.

# 6
  • София
Колики, уф, гадна работа, но бебка ще ги израсте! Както са ти казали за съжаление лекарството е времето!

# 7
  • София
 Ммм, съчувствам ти! Тези проклети колики ни държаха много дълго време - почти до 5-ти месец. Sad Период е, който ще отмине - гушкай я много! Возенето в количка доста ги успокоява, има и люлки за малки бебета , такава много ни спасяваше, а също и среднощно обикаляне на квартала с колата.  Wink

# 8
  • Бургас
Аз слагах дребния по корем върху мене и така се успокояваше.Дано бързо премине при вас!

# 9
  • София
Мисля, че са колики. Тук по форума се обсъждаха някакви английски капки против колики - отзивите за тях бяха, че са помогнали на повечето бебенца, но не мога да се сетя името  newsm78, ако някоя от майките се сети - непрекъснато се търсеха в Продавалника и в "Бъдещи и настоящи майки".

# 10
Колики са, не се притеснявай  Hug Каквото и да даваш, всеизвестно е, че лек за коликите няма. Просто трябва да се изтърпят. Кураж  Hug

Абсолютно Peace

# 11
  • София
Мисля, че са колики. Тук по форума се обсъждаха някакви английски капки против колики - отзивите за тях бяха, че са помогнали на повечето бебенца, но не мога да се сетя името  newsm78, ако някоя от майките се сети - непрекъснато се търсеха в Продавалника и в "Бъдещи и настоящи майки".

Мисля, че имаш предвид "Инфакол".

# 12
  • София

Мисля, че имаш предвид "Инфакол".
Точно за тях говоря, благодаря.
ADRI, прочети мненията за Инфакол във форума, повечето от тях бяха положителни.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт