Будапеща - за напреднали и начинаещи ...

  • 131 138
  • 739
  •   1
Отговори
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175705.0 предишната...
 
  Mr. GreenАз съм от начинаещите-момичета, давайте всякакво инфо.Пътувам с Бохемия на 14.08 и трябва да съм много информирана  Mr. GreenКое да не пропусна , каква пара да взема, от кое нещо да опитма...
 Изчетох с удоволствие предишната тема, но , понеже е остаряла, а и доста от Вас сигурно скоро са били там...та викам:хайде пак да си пишем за хубави неща  Laughing/за мен ще са полезни/-винаги първо проверявам мнението  Ви тук  Peace

# 1
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
побут... Whistling...толкова ли ми е тъпа дестинацията де... Sick

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
Бях там декември,атмосферата в града е чудесна,естествено,тогава беше Коледния базар,но и сега ще е хубаво.В Будапеща вижте катедралата Свети Стефан,Рибарските кули,Парламента,разходете се по централните улици,прекосете някой от мостовете.
Пригответе си удобни обувки,за да можете да се насладите на разходката.А,да не забравя-качете се на корабче заради мен,че през зимата не работеха.И приятно изкарване!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 845
Изобщо не ти е тъпа дестинацията.
Града е неповторим. Има уникална културна и духовна атмосфера.
Аз поне така го усещам това е любимото ми място и съм влюбена в него.
Ако ще бъдеш там на 14ти август отиди на Sxiget Festival. Най-големия интеркултурен и мултинационален фестивал в цяла Централна Европа.
виж им сайта в Гугъл. Ако не си се запътила натам и не знаеш за Зигет - моля! Поправи! От мен това.  Simple Smile

# 4
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Знаех си, че ще ме напътите-на 14.08 пътувам и привечер ще пристигнем...но ако се вкл-може и да видим фестивала.Сега ще го търся в нета да видя  Peace Благодаря за мненията и ще се повозя с корабче и с мисълта за тези пък, които са били в предколедната Будапеща  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 636
В Будапеща съм била само веднъж/в Унагрия много пъти/ и нямам особени наблюдения, но със сигурност мога да ти кажа, че трябва да посетиш Будвар и да се разходиш в тази крепост.
Влез и в парламента им. СЛед английския, той е втория по големина в Европа. Много зловещо изглежда, а отвътре  - натруфено Simple Smile

За опитване: задължително, ако не си яла Самош марципан /истинският марципан няма нищо общо с това, което ние знаем като марципан от комунистическо време/, сладолед имат със зеленчукови вкусове и задължително ако обичаш сладки неща опитай десерта им Шомлой Галушка -  страшен е! Не пропускай и гулаша Simple Smile

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отиди и в Лунапарк-а им.
Яж специалитет - добра жена.

# 7
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Mr. Greenпопивам...разказвайте ми още...

# 8
  • Мнения: 485
Отиди на остров Маргит, Цитаделата, Сент Матиаш, Двореца, Площада на героите, Рибарските кули, Сент Ищван /там можеш да се качиш на купола му - подобно на Сан Пиетро в Рим - много е красиво/, зоопарка. Момичетата са писали по-горе и за Видам парк /лунапарка им/, Ватци утца. Пий токайско вино и се наслаждавай на атмосферата. 

# 9
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте, момичета! Аз също ще ходя до Будапеща. За съжаление ще имам само един ден време. Някой може ли да ме ориентира какво не трябва да пропускам да видя, въпреки малкото време? Има много забележителности и красиви места, но няма да имам време за всичко.

Някой има ли информация за транспорта там - билетите за еднократно пътуване ли са (или за дни/часове), важат ли за целия транспорт? newsm78

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 265
По въпроса за билетите,както разбирам става дума за градския транспорт.Купуват се от магазините или от автомати,има ги на всяка спирка,но трябват точни пари.Важат и за автобуси и за метрото.Специфичното е,че ако преминеш от едно ниво на метрото на друго,отново се таксуваш.Това се сещам,дано съм ти полезна.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря за информацията. А сещаш ли се за някакви цени на билети? Или колко струва кафето, сандвича? Чудя се каква сума ще трябва да се обмени за един ден.

# 12
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 PeaceСервус!Нощес се върнах и сядам да разказвам, за да съм полезна PeaceПътувах на екскурзия с 3 нощувки+закуска 14.08 до 17.08-275 лв+35 лв за еднодневна екскурзия до завоите на Дунав1 което означава най-хубавата част/поне за мен/ градчетата Естергом-бивша столица на Унгария, Вишеград,/живял кралят на Унгария/ и Сентендре/чудно хубаво градче със сръбски привкус, музей на марципана-прелестен, музей на миниатюрите-впечатляващо и десетки галерийки и магазинчета-кафенета, ресторантчета...квото се сетите!
Като начало-туроператора-Бохемия-пише в офертата автобус Мерцедес, ама -нъцки-Леко застаряващ Неоплан-върши работа :tired:2бр шофьори-внимателни млади момчета+екскурзоводка от Бг-мило момиче,/трябва да се пита за интересните места и необходимите допълнения за вс сл/.Пари в момента 235 форинта за 1 евро-за предпочитане е да се има известно кол-во форинти/около 60 лв са добре като начало/.Екскурзия 40 мин с корабче е 24 лв, ама трябва да има 24 човека мин./нашата не се състоя/, но пък си изпросихме чудна вечерна обиколка на Будапеща-качиха ни с автобус до рибарските кули и цитаделата-панорамата е неземна-10 евро на човек.Сега идва най-доброто-Габи-екскурзоводката, която ни пое сутринта на първия ден и беше с нас навсякъде по време на екскурзията ни предложи по желание да отидем на битов р-т с нац програма-вино и т.н.-ние, разбира се горещо приехме/цялата група/-25 евро на човек и ще помня тази чудесна вечер дълго-цигански трели от цигулка, фолклорни танци, червено и бяло вино, снимки с цигуларя...абе-това е задължително-ако не го предложат-ИСКАЙТЕ си, за капак на изхода Ви чака бутилка червено вино от избата с вашия усмихнат лик-12 евро-купете я!Будапеща е чудесен град и най-хубавото е, че повечето забележитеблности са около центъра и има достатъчно време за разглеждане.Транспорта е уреден добре, с изкл на това, че ребонтират басто от трамвайните линии и е трудничко за по-дълги разстояния, ако искате самостоятелно да разглеждате града.Не изпускайте Тропикариума-има плуващи акули искатове около и над вас, троп буря, крокодили по 2 и нещо метра и всичко тропическо-корали, водорасли-идете -май беше около 8 евро, ама във форинти входа.Обяд да 12 евро-супа, второ и десерт-чудесен в р-т до известния Ренесанс-много доволна  Peaceтова по време на разходката до завоите на Дунав-предлага го екскурзоводката.Кафето самостоятелно е от 2 евро -автомат до 4 евро в кафене по Ваци или Ракоци.Цитронада-около 4 евро, кока кола-към 2 евро...сладолед с 2 топки-2,5 евро.За предпочитане са пакетните храни/сандвичи+десерт+ч вино, супа+второ и десерт/ и т.н.Общо взето цените са европейски като в Италия, Австрия ...ама удоволствието си остава за вас.Едва ли мога всичко да разкажа, но много ми хареса.
Най-важното, поне за мен в момента е да спомена, че 3 дена в 1 столица са достатъчно, иначе при комбинираните екскурзии не е възможно да се видят красотите на града, нито да се обиколят забележителности, които са просто задължителни и само почти се пътува.Х-ла да не пропусна-Берлин-3*-много добър-климатик , тв, чистота, всичко необходимо-много доволна PeaceЕдинствено не ми хареса това, че автобуса кара с макс 85 км, ама се оказва, че е задължително-тук идва въпросът-2М КО пътуват с малки автобусчета-защо?Пестят от горивото или за тях няма ограничение? newsm78Иначе тахошайбите са задължителни отдавна ... newsm78
Ще кача снимки утре да подплатя и затвърдя знанията с нагледен материал доколкото мога/от снимките с оркестъра няма да пускам/ Blush

# 13
  • Мнения: 178
Радвам се ,че ти харесва Будапеща.!! Аз кажи- речи съм израстнала там и за мен това е вторият ми дом. Всяка година си ходя и винаги има нови места където ходя на разходка....Абе на мен си ми харесва там.. и съжалявам ,че на времето не си останах да си уча там...

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
PeaceСервус!
 и ще помня тази чудесна вечер дълго-цигански трели от цигулка, фолклорни танци, червено и бяло вино, снимки с цигуларя...

Сервус  Grinning Ех, спомени, спомени...
Обач' лунапарка не си видяла. Отдели му 1-2 дни, следващия път.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт