Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мамчета дайте идея каква тортичка да забъркам за бебоците от яслата на Оли- ще ни идват на гости за рожденният и ден. Те там са от около 7 месеца до 3 години. Но повечето са на около годинка. Искам да е нещо леко, не мазно, и да е приятно за дечицата. Незнам дали ще е добре с една бисквитена тортичка с нишестено кремче??? Ако имате идей, казвайте, всичко ще ми е от полза. Освен това искам да е нещо по така полезно, в смисъл не нещо претъпкано със сметана и жълтъци.

Цитирай

София

освен бисквитената тортичка можеш да импровизираш с един блат за торта-сиропираш и от горе кремчетата на д-р Йоткер............невероятни са!моят ги яде на един дъх......
Успух и весело.
Цитирай

За пръв път чувам за такива кремчета. Тук в Дания единственното, което съм видяла е нишесте за ванилов пудинг, шоколадов, ром, бадем и това е. освен това има едни адски отвратителни кремове ванилия за торта дето се правят без да се варят- направо бъркаш с млякото, но това е такава помия, че не бих си и момислила...
Та остава с ваниловия пудинг да измисля нещо... Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking Thinking
Цитирай
Предлагам ти желираната торта на Рая. Можеш каквато искаш окраса да стъкнеш. Лека е (от кисело мляко) Ето разновидност, която аз съм правила и тази
Ето и рецептата newsm10
Цитирай

София

Здрасти, щом е за дечица, можеш да опиташ вместо с бисквити, да сложиш бишкоти и някакъв лек крем, отгоре украса, пръчици или желирани бонбонки, каквото имаш. Важното наистина е да е лека.
Успех и приятно прекарване  bouquet
Цитирай

София

извинявай не видях къде живеете Embarassed Embarassedиначе наистина са страхотни тези кремчета........
а иначе можеш да направиш някое плодово парфе или тортичката с кроасани......
тя се прави така:
Продукти:
захар за карамелизиране
3 кроасана с шоколад
5 яйца
1,1/2 ч. ч. захар
1 ванилия
1 л прясно мляко
Приготвяне:
На дъното на формичка се  слага карамелизираната захар. Отгоре се нареждат кроасаните, нарязани на филиики. Яйцата с млякото и захарта се разбиват с миксер и се изсипват  отгоре. пече се на водна баня като крем карамел.
Весело парти и да разкажеш  bigdance2
Цитирай

София

Поинтересувай се дали някое от гостенчетата не е алергично към нещо - мляко, плодове или друго. После ще решиш, каква торта да направиш точно.

Желираната торта е добро предложение - красива, лека и задравословна. Аз недолюбвам инстантните кремове, за това ти я препоръчвам като вариант.
Цитирай

София, Младост 2

Ето една фантастична идея и рецепта за бебешка торта без мляко,яйца и т.н. - има и снимка с оформлението - аз също съм си я заплюла за РД на мойто злато зимата Very Happy
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24114.0
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.