Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сопот

Помогнете с идеи за картофено руло.Другата седмица дъщеря ми става на годинка.Повода е специален,но гостите няма да са толкова претенциозни.Все пак искам да се подготвя добре заради самия празник.менюто почти съм измислила,иска ми се обаче да направя нещо с картофи,което да не се поднася индивидуално,а в общо плато.И да не отнема много време.От видове пълнени картофи се отказах,че са пипкави.Идеята ми е за някакъв вариант руло,което да се поднася студено,нарязано на парченца.Но не съм много на ти с измислянето на рецепти,все по готови карам.
Та....дали ще се получи така:Сварени и намачкани картофи9незнам дали няма да е по-добре пасирани),масло,разтопен кашкавал (кажете кака се прави това-на водна баня ли или в  МФ)-това за блат,и вътре пълнеж от топено сирене,кисели краставички и варено яйце.Бтата го разстилам на фолио и навивам така рулото.Това ми се върти като идея,но незнам дали съставките се връзват и дали след престояване в хладилник ще успее да стегне.Мисля да не го пека и за това,кашкавала да е разтопен,за да стегне.
Приемам всякакви идеи-дори и съвсем различни от тази.
Чета ви редовно,възползвам се от рецептите ви,и се възхищавам на кулинарните изобретения,които представяте.Ще се радва,ако ми помогнете  Hug
Цитирай

Ето: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2331.msg55496.html#msg55496
Рецептата е на рер-4о, страхотна е и многократно изпробвана.  Smile
Цитирай

Сопот

Tan,мерси за линка HugА на рер-4о,за рецептата Hug
Малко сложно ми се вижда,но съм навита да се пробвам.Дано да се получи че нямам време за тренировки...
Цитирай

У нас

Намачкваш картофите иги растилаш на фолио и редиш продикти като за стефани морков,кисела краставичка яйцеи сиренце може кашкавалче и кот са сетиш само че аз като свара картофите и ги намачкам слагам малко ситно нарязан лук,чесън,и чуквам едно сурово яице омесвам и растилам реда и завивам бутам у фурната и преди да извада нарендам малко кашкавалче и оставям да истине
Цитирай

Tan,мерси за линка HugА на рер-4о,за рецептата Hug
Малко сложно ми се вижда,но съм навита да се пробвам.Дано да се получи че нямам време за тренировки...

тъкмо отварям, да ти напиша за моето руло  Very Happy

Много е лесно, с плънката винаги можеш да импровизираш, важно е основата - т.е. картофите - намачкани, настъргани, пюрирани - правя ги с всякакви като останат, да е поне 1см дебела и под нея галета. Завива се лесно с хартията и добре притиска с ръце, за да се оформи на стегнато руло, а рязането - когато изстине е най-лесно.
Цитирай

сред люляците

Потвърждавам за рулото на Пепи Peace И при мен се получи страхотно bowuu
Цитирай

аз точно в момента сум бутнала нещо подобно във фурната.имах останала смес за картофени кюфтета и не ми се искаше да я хвърлям.сложих на дъното на йенсата от сместа,отгоре наредих замразени зеленчуци за гювеч,пуешко филе,сирене,гъби,кашкавал.отгоре пак смес и пак кашкавал.изглежда добре.сега го чакам да се изпече Party
Цитирай

USA

Картофена торта

И руло със спанак и гъби. Smile

Цитирай

Сопот

рер-4о,мерси за пояснението-глетата я бях изпуснала някъде по трасето.И още нещо да попитам за хартията-отстранява се напълно след като изстине рулото,нали?Аз определено се навих на твоето руло,дано да не се изложа.Мислех и вариант торта да е ,но се отказах.Рулото много ме съблазни.Ще пиша като го пробвам.А как е вкусът му на следващия ден?Студено се реже,а става ли за консумиране студено или се подтопля?Чудя се кое да приготвя на предишния ден,че няма да ми стигне времето...
Цитирай

Завива се с хартията, като листа хартия се изтегля и придърпва рулото. Но като се стегне с ръце и притисне хартията си остава на него, докато изстине.  И студено е вкусно, но го притоплям.
Цитирай

у нас-на 5-ия етаж

Страхотни вкусотии сте предложили.  bouquetЩе се възползвам и аз от предложенията ви.  chef
Цитирай

Сопот

Да,и аз така си го представих.Явно рулото ще остане последно за приготвяне.Мерси за помощта!
Цитирай

Ще се справиш  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.