Колко трябва да е голямо детето за да се запише на детска кухня?

  • 4 165
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
Мисля,че най-рано след 1г. е добре да се запише детето на ДК. Аз записах сина си именно на тази възраст, защото в ДК слагат прясно мляко и яйца, които аз започнах да  давам след 1г.,(но това зависи от ДК) храната не е пасирана, а при нас особено това беше проблем, защото се налагаше да я пасирам.

# 16
  • Мнения: 728
Кухнята ,в която записах сина ми е след навършени 7м.,но аз записах детето си при навършени 9м.

# 17
  • Мнения: 1 168
В Русе кухнята се води от 4 мес., но аз записах на почти 7 месеца. Никой на ти иска буркани и капачки - всичко е в еднократни пластмасови кутии. Храната не е с подправки /освен може би малко захар, но моето и без това без поне малко захар не близва/. Храната е различна в зависимост от номера на купона - аз лично почнах от 2 /има ги до 5/, но наистина приготвят нещата с прясно мляко. Е, нямали сме проблеми с алергии и аз лично съм много доволна, защото определено е по-вкусно от моите пюрета /и беба така смята Laughing/ и даже през уикенда се цупи на други манджи освен кухнята/ и по-разнообразно и е голямо улеснение за мен и радост за беба.

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нашата педиатърка \Несебър\ ни каза, че щом е навършило детето 7м може.
Но за жалост при нас в момента няма ДК Tired

# 19
  • Мнения: 31 112
Мисля, че кухнята е за след годинката. Моята беба обаче не я иска и готвя вкъщи и готови бурканчета. Пък и кухнята е доста еднообразна и не мисля че е по-добра от домашно готвеното.

# 20
  • Мнения: 76
зависи кога стре започнали захранването и как се храни.ние не ядяхме никакви пюрета освен плодови и го дадохме на кухня рано.ти сама решаваш или не точно.значи при нас като го записвахме казаха"готвим за деца над 6 месеца..........." сега сме в пловдив тук готвят за деца над 9 месеца питаи как е и ре6и дали е готов бебока

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мами Вие на колко записахте вашите деца...и мислите ли че така трябва да е или да си му приготвяме  и купуваме ние пюретата?

И двете си деца съм записвала на детска кухня след навършени 12-13 месеца. Смятам, че това е най- подходящата възраст.  Peace Дъщеря ми обаче не харесваше тази храна. А синът ми си хапваше с удоволствие.

# 22
  • Мнения: 4 621
Яна я записах на 10 месеца Peace

# 23
  • Мнения: 259
Нашата кухня е от 6 м. до 2 год. и за съжаление няма възрастово разделение. Записахме се на 8,5 м., когато бях захранила с повечето храни. В началото си имахме проблеми докато се адаптира. Кухнята е голямо облекчение, но все пак зависи от детето.

# 24
  • Мнения: 1 586
Зависи от детската кухня,тук е от 6месеца,аз го записах на 9 почти и взимах до 1г.5м. ,после вече реших да му готвя в къщи а сега е на ясла! Peace

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 328
До колкото виждам много от Вас ме съветват около година даже година да го запиша и човек като се позамисли е така.Да си призная се колебая но исках да зная Вие как сте постъпили за да може ако реша да е на кухня да не сгреша.
Сърдечно Ви благодаря за съветите и отзивчивостта.

# 26
  • Мнения: 76
Аз записах малкия на 10 месеца, но му давах каквото преценя, че става за ядене - другото- в коша. Ами нормално ли е за бебе да готвят зеле и боб според вас?

# 27
  • София
  • Мнения: 44 028
След годинка. когато вече е захранено с всичко.

# 28
  • Мнения: 492
При нас кухнята е от 9 месеца, но има много записани бебенца на по 6 месеца. Според мен изчакай още малко - да стане на 8-9 месеца.

# 29
  • Мнения: 161
Ограничение за възраст в нашата ДК има и това е 6 навършени мес.и съответно не по-големи от 3 години. Лично аз записах малкия на 1 год.и 2 мес. и в началото давах много малка част от храните, докато постепенно привикна с новите вкусове и започна да му харесва, особено пък ако се храни и сам...

Общи условия

Активация на акаунт