Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 14 отговора
Мъжът ми купи ужасна печка-евтина и китайска,много силна и бързо прегаря манджите,въпреки доливаната вода и разбъркването на 1.Това е добре дошло за свекърва ми да ми гъгне.
Днес едно зелено фасулче ме притесни-защо ми трябваше да слагам брашно-то се захвана на дъното с доматеното пюре. Mad По принцип не слагам брашно,ама....давай по книгата. Помагайте!
Цитирай

Веднага пресипваш манджата в друг съд. Загорялата тенджера пълниш с 2 пръста вода ,малко белина и препарат за съдове,да кипне и загорялото пада.
 Можеш да готвиш на по слаба степен ,и зависи от материала на тенджерата. Ако е алпака по лесно загаря. И ние купихме Нео,китайска,но се приспособяваме Wink.
Цитирай

Когато ми загори я крем ,я манджа,веднага ,дори и да не е готово това,което правя,го пресипвам в друг съд и продължавам до готовност.Това е единственото спасение,и още.....като усетя ,че загаря не ровичкам с лъжицата,да не разровя загорялото Peace
Цитирай

Шпунц много полезно инфо  Peace  а аз щях да си изхвърля тенджерата  ooooh!
Цитирай

Шпунц много полезно инфо  Peace 
Наистина е много полезно.  bouquetАз слагам вода в тенджерата, колкото да покрие загорялото и малко препарат на прах.
Цитирай

victorychild, за загорели съдове може да използуваш един гръцки препарат Меглио, който чудесно почиства и фурни. Напръскваш тенджерата, оставяш я да постои след това само обираш с гъбата. А що се отнася до миризмата на загоряло, пресипването в друг съд е най-добрият вариянт.
Цитирай

Азч също разчитам на Меглио - то Peace
Цитирай

Азч също разчитам на Меглио - то Peace

Rolling Eyes  при мен Меглиото не помага  Tired  по колко време го оставяте да престои
Цитирай

Rolling Eyes  при мен Меглиото не помага  Tired  по колко време го оставяте да престои

За по-тежки случаи, когато Меглио-то не помага, има един много ефективен препарат на Медикс за фурни. Това сваля всичко загоряло.

А иначе и аз пресипвам веднага яденето, когато се случи да загори.
Цитирай

Благодаря за съветите bouquet
Цитирай

Има един препарат - "Зебра". Много е добър. Не зная какво съдържа, но се справя с всякакви трудни за почистване неща. Виждала съм го в магазини на СВА, но отдавна съм го купувала. Спомням си, че го взех за около левче. На мен много ми е помагал в "трудни ситуации", надявам се още да се предлага по магазините. На загоряла тенджера не съм го пробвала, но според мен ще се справи без проблем.  Peace
Цитирай

има и един друг начин без използването на препарати-слагате вода и сол в загорелия съд.Слагате на котлона малко да поври водата-после се измива лесно защото загорялото се отлепва така
Цитирай

Това за солта не го знаех. Ще пробвам!   :bouquet:  Между другото, в сайта, посочен от мен по-долу, пишеше същото, но за сода?..

А относно миризмата - и аз пресипвам в друг съд, но мисля че бях чела в този форум (може би) ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ за загоряло и ми се върти нещо из главата за прясно мляко...  newsm78  Но може и да бъркам. Ако го открия, ще споделя.

Загоряла т … 77;ра
Загоряло ястие: - Оттук

Ако млякото е загоряло, неприятната миризма ще изчезне, като го прехвърлите веднага в чист съд и го покриете с мокра кърпа. Сложете го да кипне отново.
От пресеченото мляко се получава вкусна извара. Като изстине, изсипете го в марля и го оставете да се отцеди.

В загорялото ястие сложете кора хляб или филийка лук (ако ястието позволява това). Прехвърлете го в друга тенджера, без да бъркате, и покрийте с мокра кърпа. Изперете кърпата няколко пъти, докато изчезне миризмата на изгоряло. Или свалете веднага тенджерата от огъня и я сложете под струя студена вода за 15 мин. След това прехвърлете ястието внимателно в друг съд.

« Последна редакция: Пет., 08 Авг. 2008, 15:01 от dixi »
Цитирай

кой каквто ще да ми приказва,да пресипвам загоряла манджа в друг съд,да я държа 30 мин подтечаща вода.да я покрия с 15 мокри крпи....миризмата на загоряло винаги се усеща.Поне аз я усещам.Може да стане поносимо ястието за ядене,но мирзмата си я има
Цитирай

Знам от баба си, че тенджерата със загорялата манджа се слага в друг по-голям съд със студена вода и това веднага след като се усети загарянето. Моята баба слагаше тенджерата направо в мивката и после пълнеше мивката с вода.
Цитирай

1-14 от 14 отговора