"ПоТпишете се за гУрата"

  • 645
  • 8
  •   1
Отговори
Тази красива гора ще бъде затрита


От месец някъде нас живущите в кв."Лозенец" ни тресе - хубавата ни гора ще бъде съсипана. Общинска гора. На десетки години.Тук сме имали щастливи и тъжни моменти, познаваме всяко дърво тук, всяка промяна със смяната на сезоните, всеки сантиметър от алеите ..тук порастваха и си отиваха нашите кучета, тук децата играеха, после тук имаха своите първи срещи, тук идваме когато имаме нужда от въздух.

Но - дойдоха едни с теодолити. Премериха. Казаха, че ще се строи футболно игрище и още други "хубави неща" .Е - щяло да поорежат дърветата, но какво толкова...


И хората кaзаха, че няма да оставят това така. Налепиха послания. Ето какво вчера видях залепено от детска ръка, даже оставен химикал до листчето... Толкова готино и мило нещо не бях виждала. Милата детска ръка беше написала "да спасим гУрата кУятУ скорУ няма да я има".
Цял ден се усмихвам от това. Може Би Има Надежда!

# 1
  • Мнения: 516
 Simple Smile Мило!
Пратете това листче на кмета си.

# 2
Пратено е,отдавна,но няма резултат за жалост ... нали знаеш,то по принцип като решат,че някой ще строи някъде никой не може да спре дебеловратите чичковци,но ... все пак важен е опита  Hug
Колко градинки,полянки,горички отлетяха в София,просто не мога да запомня цифрата  Crazy Вече блоковете са наблъскани един в друг и общо взето през прозореца можеш да видиш съседа ти дали си слага лук на манджата  ooooh!
Извинете ако темата не е за тук,но все пак реших да я пусна освен това ми стана много мило когато видях поТписката на децата за гУрата  Simple Smile реших да я покажа и на вас. Flutter

# 3
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Борете се !!! Стискам ви палци!!!! Търсете ТВ, вестници и други медии.

За съжаление през ноември 2006 НАШАТА гора я изсекоха -кв. Редута, над газостанция Омикс, след гаража на такситата. 20 декара 40-годишни дървета!! Плакаха всички съседи.

# 4
  • Мнения: 212
Колко градинки,полянки,горички отлетяха в София,просто не мога да запомня цифрата  Crazy Вече блоковете са наблъскани един в друг и общо взето през прозореца можеш да видиш съседа ти дали си слага лук на манджата  ooooh!

Ами за съжаление няма начин. Ние от провинцията като идваме да живеем в София нали в някой блок трябва да живеем все пак. Не можем да живеем по полянките между блоковете. Затова ще трябва да се строят нови блокове където има останало място. Ако държиш толкова на широки междублокови пространства и зелени градинки премести се да живееш в гр. Полски Тръмбеш. Там ти гарантирам че никой няма да има желание да си построи блок на мястото на зелената ти градинка.

# 5
Колко градинки,полянки,горички отлетяха в София,просто не мога да запомня цифрата  Crazy Вече блоковете са наблъскани един в друг и общо взето през прозореца можеш да видиш съседа ти дали си слага лук на манджата  ooooh!

Ами за съжаление няма начин. Ние от провинцията като идваме да живеем в София нали в някой блок трябва да живеем все пак. Не можем да живеем по полянките между блоковете. Затова ще трябва да се строят нови блокове където има останало място. Ако държиш толкова на широки междублокови пространства и зелени градинки премести се да живееш в гр. Полски Тръмбеш. Там ти гарантирам че никой няма да има желание да си построи блок на мястото на зелената ти градинка.
Надявам се се шегуваш и не говориш сериозно  #Crazy
По твоята логика,аз мога да ти кажа стои си на село при кокошките  newsm78 ... то за това София прелива от "помия",защото се навъдиха все ей такива дето са решили да стават граждани  Whistling Кореняците софиянци се броят на пръсти.
И все пак жалко,че зачекнахме тая тема,защото със сигурно темата ще се превърне в "междуградски войни" ..
И все пак ако си от София ще знаеш,че в момента има хиляди строежи и блокове и половината са празни,никой не иска да купува.Всеки бяга по вилните зони.Място има за всички.
Не е нужно обаче да се изсичат горите и единствените останали тревни площи само защото някой си е решил да си напълни гушата,а ние да дишаме прахоляка и мръсотията,а когато решим да излезнем на чист въздух единствения начин е палиш колата през уикенда и си водиш детето на майната си.

# 6
  • Мнения: 2 821

Извинете ако темата не е за тук,но все пак реших да я пусна освен това ми стана много мило когато видях поТписката на децата за гУрата  Simple Smile реших да я покажа и на вас. Flutter

Ама...явно нарочно е написано с толкова "у"-та...обаче на мен ми звучи по-скоро несериозно...
Кое е милото на това толкова неграмотно изписване? За да може да пише едно дете значи вече е във възрастта, която предполага елементарна ограмотеност.
Нарочно е, нали? Rolling Eyes

Иначе съм ЗА тази гора..дано успее подписката ви....

# 7
  • Мнения: 2 759
                        Не разбрах какво аз да направя, но ми се насълзиха очите  Blush.

# 8
Пожелавам ви успех с подписката.Жалко е такова красиво място да бъде превърнато в някакво друго строителство.Природата е по-красива от хубавите и нови сгради

Общи условия

Активация на акаунт