Пътуване из Германия/Австрия

  • 3 516
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 700
хихи, на мен октоберфеста съЩо ми е втръснал. Но да си приzная в началото като дойдох ми беШе много интересно. Раzлично от това, което ние поzнаваме. Заслужава си да се види веднъж.

Аz понеже не съм в Мюнхен и дворецът и Боденzее ми се струват до Мюнхен.  Embarassed Хич не си и дадох сметка, че е толкова далече. Но пък и двете си zаслужават да бъдат видяни.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ако решите да останете само в Мюнхен например, можете да си направите хубави кратки екскурзийки наоколо като закупите т.нар. Bayerntickеt. Важи за група до 5 души, за 1 ден (от 09:00 сутринта до 03:00 на следващия ден), за всички обществени превозни средства в цяла Бавария (без най- бързите влакове- IC и ICE). Мисля, че струва само 29 евро.
Информация за влаковете, с разписание и т.н. може да намериш на: www.db.de (има информация и на английски).
Ако решите да си направите по- далечно пътуване, вкл. до Австрия, пак в сайта на немските железници има възможност да резервирате и закупите от сега билети. Ако направите това около 1,5-2 месеца по- рано, може да хванете страхотни намаления. Но закупеният билет ще важи само за определената дата и за точно определен влак. Но си струва определено!
Хубаво изкарване!   bouquet

# 17
  • Мнения: 178
Всяка година си правим разходка из Европа. След като планираме предварително маршрута си, правим резервации на www.booking.com. За сега сме попадали все на свестни хотели. В Мюнхен спахме в хотел "Европа" преди две години за 80 евро на стая за трима човека, което си е много прилична цена. Не е съвсем в центъра, но хората си имат добър градски транспорт. Иначе и пеша се стига до центъра за 20мин.

# 18
  • София
  • Мнения: 304
Стана промяна в плановете. Живот и здраве тръгваме на 2-ри септември. Вече резервирах 5 нощувки в Мюнхен - от 4 до 8-ми вкл.
Остава да се резервира спането на 2-ри и 3-ти. На 3-ти мисля Залцбург. На 2-ри може би Загреб или Любляна, или някъде в Австрия. На 9-ти на връщане към София трябва пак една нощувка.
Моля дайте идеи, ако някой има опит.
Стана много насметено, защото до 1-ви септември имаме платен хотел в Гърция и ще е голямо натоварване с пътуването.
Дали да не отидем до Германия със самолет? От една страна ми се пътува с кола да разглеждаме, но от друга ме е страх да не се преуморим много, че шофьорът е само един. Гледах евтините полети - София-Мюнхен не намерих.
За Мюнхен: ще имаме свободни 3 пълни дни - събота,неделя и понеделник. Казвате, че в неделя музеите са безплатни. Дали ще е голяма лудница? Може ли в един ден 2 музея да видим или  ще ни дойде много - например Музея на техниката и пинакотеката? Какво е  хофбройхауз?  дойчес музеум , ботаническата градина - кое да изберем за три дни, помагайте.   '..бирарията китайската кула в английската градина' - къде е това, в центъра ли? Обществен парк ли е  английската градина или нещо платено, за разглеждане.
Виждала съм на снимка замъка Нойшванщайн, на 90км. казвате, че е. Влак има ли до там, ако - да откъде тръгва? Ако отидем с кола, лесно ли ще го намерим? Ох, вече започва да ме обзема шаш и паника.

# 19
  • Мнения: 178
Наистина много ще ви е натоварено. Тръгнете на 3-ти, нощувка във Виена /на 10-11часа е от София/ и после на 4-ти отидете в Мюнхен, от Виена са 6-7 часа.

Общи условия

Активация на акаунт