Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 80 отговора

Плевен

Имате ли този проблем,ако изобщо това е проблем? Откакто свалихме памперса малкия постоянно си държи бубата и си я вади от гащите ако сме навън. На мен ми е смешно засега,но не знам това период ли е и ще отмине ли? Според мен не трябва да му се забранява  или пък да му се втълпява,че това е нещо лошо,но кажете вие как постъпвате.
« Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 09:44 от Djina »
Цитирай

София

Безобидно е, но още отсега е хубаво да го учиш да не го прави - че после на обществено място ще се чудиш как да го отучиш. Освен това, има опасност да се разрани и да внесе инфекция, което не е никак хубаво.
Цитирай

Плевен

Абе права си,но нали казват,че така момченцата като се пипат сами си забелват бубите.А и съм чела,че не хубаво да го караш да се срамува,да си мисли,че това е нещо срамно.Но пък има и граница,как да не я прекрачвам и да му създам добри навици?
Цитирай

София

Ами като начало, спри да наричаш пишката му буба. След това можеш да му обясниш, че това не е нещо, което се попипва непрекъснато, още по-малко да я показва. Обясни му го с конкретни примери. Не му се смей, като си я покаже, защото така ще го насърчиш да го прави.
А за забелването, за пръв път го чувам, че се прави по този начин. Но ако на твоят син не е забелена, може това да е причината да я пипа, ако го сърби или има друг проблем.  Peace
Цитирай

Не му забранявай, ами му обясни, че някои неща не се правят на публични места, защото са възприети като неприлични. Също, че пишката му си е негова и не трябва да позволява всеки да му я гледа. Иначе няма лошо и срамно да си изучава тялото, само да не му остане навик да се попипва и без причина.

...спри да наричаш пишката му буба.
Цитирай

Запис...рано ни е още.
Цитирай

Плевен

Определено съм съгласна с вас,но как да го обясня на дете на няма и 2 години  newsm78 За него публино място и неприлично не значи нищо. А за думата буба с коя мислите,че е правилно да се замнеи.На мен пишка ми звучи неприятно.Може би най-правилно е пенис,макар че ми е много академично. А за забелвеното така съм чела,не че само така се прави,а помага. Но все пак ще говоря и с лекар. Благодаря ви за мненията Peace
Цитирай

София

Няма нужда да му забраняваш, просто когато посегне, му хвани ръчичката и меко го насочи да прави нещо друго  Smile
Цитирай

usa

Наричаме пениса пенис.
Не забранявам нищо, ако се случи -отмествам му ръката без обяснения и драми.
Не се е случвало да си се съблича пред хора,все е зает с нещо друго.
Цитирай

Sofia

А за думата буба с коя мислите,че е правилно да се замнеи.На мен пишка ми звучи неприятно.Може би най-правилно е пенис,макар че ми е много академично. А за забелвеното така съм чела,не че само така се прави,а помага.
Djina, сещаш ли се, че утре когато детето ти тръгне на градина и другите деца го чуят да нарича пишката си буба, ще му се подиграват? Какво толкова смущаващо има в думите пишка или пенис?
Ваденето на пишката от гащите и пипането й НЕ помагат на забелването.
Цитирай

Плевен

Аз съм съгласна с всички ви,но честно да ви кажа повече ме е срам да кажа пред другите майки пенис,отколкото буба. Поне около мен всички го наричат така.Може би защото сме по-малки.А в този ред на мисли как наричате женския полов орган? С него проблема ми е още по-голям. А за пипането определено се опитвам да му отклонявам вниманието,не винаги успешно.
Цитирай

usa

Djina ,

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285553.0
Цитирай

USA

Не разрешавам на сина си да си пипа пениса на обществени места, още по-малко да си го вади на показ. Вкъщи не му правя никакви забележки, но той знае, че навън не е резрешено
Цитирай

София

Пишки, буби, пениси, чурки, патета, патки, паци, или както там ги наричате, не е добре да се пипорят. Дете на 2 г. едва ли ще осъзнае моралните корени в забраната да си пипа атрибута, но лекото отклоняване на ръчичката с предупрежденито "ОХ" предполагам, че ще има  ефект. Дори и да няма, все някога това "ОХ" ще се случи и момченцето ще направи онази елементарана връзка за зависимост между възпалението и игричките.

Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

При нас е чурка или пишка, не е много умно
Иначе, му казвам да не си пипа гащите, водена от идеята да не му вкарвам нерва по отношение на израстъка. После мъдро обяснявам, че пред хора не се пипат гащите, като е сам да дърпа ластика на воля.
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-14 от 80 отговора