потене на главичката

  • 4 584
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте!
Времето е много топло и ще става все по горещо..В тази връзка искам да ви попитам как обличате дечицата си за спане през ноща и с какво одеалце ги завивате.
Аз моето бебенце го слагам да спи облечено само с боди с късо ръкавче и чорапки обаче главичката му постоянно е мокра и така е всеки ден. Почва да ме притеснява това потене на главата. Дали е от жегата незнам.
 При вас как е?

# 1
  • Мнения: 8 505
Ако спи на възглавница може тя да го спарва Thinking Друго не ми идва на ума.

# 2
  • Мнения: 542
Дъщеря ми спи само на възглавници от естествен памук, откакто се е родила (аз й ги правих) и не е спряла да се събужда със съвършено мокра глава, докато малкия се поти повече на гърба... Ако не е от възглавницата, защото пишеш, че не го навличаш много детето, може би както при нас - един се поти на глава, друг - на гръб. Дори, когато е в колата - каката се поти на носа и цялата глава, а малкия - врата и гърба... Съпругът ми също като му е топло - първо му се изпотява носа... Laughing Laughing
А за обличането през ноща - само по тениска и по една торба - платнена с дупки за краката - така и така се отвиват и не търпят да са им събрани крачетата - така хем са завити, колкото и да се въртят, хем са им свободни краката да ритат (когато е по-хладно им слагам чорапчета или по едно много тънко одеяло отгоре...)... и така.

# 3
  • Мнения: 2 807
Дани отдавна спи по късо ръкавче или потниче и само по памперс (още не сме махнали нощния).
Без чорапи спинка.
Ива - по боди късо ръкавче и тънко панталонче, или пижамка с късо ръкавче. Тя все още е с чорапчета.

И двамата за завити с чаршафчета, но баткото постоянно спи отвит - и Бебка напоследък се справя успешно с изритването на чаршафчето Simple Smile

Не се потят.
Но и ние с баща им не се потим...

Мисля от тая вечер и прозореца да им отворя...
Ако беше само баткото, отдавна щях да съм го направила, ама нали двамката спят в една стая, та се съобразявам най-вече с бебка Wink

# 4
  • Мнения: 228
Ние спим с боди с дълък ръкав и панталонки,но не използваме одеало,защото много се върти и е безмислено,а и винаги ни е отворен прозореца,но нямаме проблем с изпотяването на главичката.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 025
Deny, nie sashto mnogo se potim. Kogato biah pri pediaturkata me popita dali davam redovno "Vigantol", koito e za rahit. Predi dosta chesto go propuskah umishleno, no sega gledam da go davam. Ne znam dali e ot tova ili che e veche e dosta po leko oblechena , no poteneto leko namalia. Uspeh

# 6
  • Мнения: 229
В момента е много топло при нас ( мин. 29 градуса е вечер Crazy) ,затова спи само по памперс и въпреки това е потна.Иначе когато си е 22 -23 градуса спи по боди с къс ръкав.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
ние спим с пижамка с късо ръкавче и ако евентуално ми даде  Shocked го завивам с чаршафче................

# 8
  • Мнения: 514
Дани спи с тънка блузка с къс ръкав и тънки гащички до колената и въпреки всичко възглавницата сутрин е мокра и крачетата са му потни. Витамин Д му давам откакто е навършил 1 месец и не съм спирала, така че не мисля че е от това. Не се притеснявай, явно при повечето бебета е така.

# 9
  • Мнения: 514
Между дригото завивам го с чаршафче и много тънко одеалце и спи на отврена към терасата врата.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Педиатърката каза, че на повечето бебета им се потят краката, главата и ръчичките.
Моят беб спи по боди късокрако и късоръкавно, а в главата на оцет мирише.

# 11
  • Мнения: 221
Моят бебо се потеше още октомври,когато се роди ,докато го кърмих,така продължава и сега,направих му и възглавничка със сатенена калъфка и е все същото,но мисля че е наследствено,тати е така Simple Smile

# 12
  • Мнения: 717
Аз пък го обличам само по боди и хоп в летния чувал, спи без възглавница и въобще не се поти.

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами ние сме с боди или потник или с къс ръкав, зависи от времето отгоре с чаршафче, ако е по студено с олекотена завивка и отворена балконска врата. Много рядко се поти, и то предимно гръбчето и отзад главичката, и то ако е много топло на сън. Инъче през деня не, ако не е от горе ни разбира се.

# 14
  • Мнения: 2 657
Май станаха много бебоците дето се потят Wink
Ние спинкаме само по боди/къс ръкав/без 4орапки,завиваме се с едно 4аршаф4е,но в пове4ето слу4ай сме отвити.И въпреки това главата ни е плувнала.
А,спиме на широко отворен прозорец.

Общи условия

Активация на акаунт