Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 авг. 2008, 19:31 ч.

Отворена връзка

• 13 664
  • 167
  •   1
Отговори
Потърсих, но не открих тема, в която да са обсъждани отворените връзки.
Не ми се иска да спорим "За" или "Против" тази практика, а просто да обсъдим плюсовете и минусите. Много бих искала да чуя какво имат да кажат по темата хора, живеещи в такива връзки.
Да отпочна темичката: С партньорът ми живеем дълги години заедно. От скоро обаче връзката ни стана по-отворене, с тенденции да стане съвсем отворена. Той няма нищо против да се виждам с други хора и да правя всичко, което ми е приятно, аз не мога да отговоря със същото и не допускам чак такава "свободия", но нямам нищо против да се вижда с други, стига да не стават специални и да знам всичко за това.
За сега си казваме всичко, кой от кого е развълнуван, като сме излизали как е било, и не е имало сътресения, даже напротив.
Интересно ми е как ще се развият нещата натам.
Някой друг?

# 1
  • София
А женени ли сте? Деца имате ли?
Според мен в едно истинско семейство няма място за отворени вратички.
Представям си да кажа: "Мило, ти нахрани децата и ги сложи да спят, аз ще закъснея, щото отивам да пия едно с Пешо и може да остана да спя у тях!" Joy
Е нема начин!

# 2
  • София
Не бих го приела като нормално нещо.

Но понеже темата не "за" и "против", бих казала, че си има много предимства,но и много лоши страни. Например можеш да се влюбиш в някой друг, да хлътнеш и да обречеш връзката или брака на провал.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 01:38 от dalka

# 3
За себе си лично не смятам подобни отношения за нормални.
За да имам нужда да се виждам с други мъже, да правя секс с тях и т.н. значи нещо куца, няма никакво доверие между мен и партньора ми и просто нещата не се получават.
Може други хора, с други разбирания да се кефят на подобни неща, но не и аз.
Мога да приема, че мъжът ми е отишъл и изчукал някоя мацка случайно, но не и да ми каже, че иска отворена връзка.

# 4
  • София
Писала съм в подобни теми.
И тук ще напиша- аз съм от задръстените, които не толерират подобен тип връзки.
В една връзка "Светът е за двама "е достатъчен.

# 5
Това изобщо не е връзка, даже се чудя защо тази дума се използва в случая.Ако един не ти е достатъчен или се чувстваш ограничен/на/ само с него, просто не се обвързвай  в никакъв случай.Тука не става  дума за това колко сме "задръстени" или "отпушени".Какъв е смисъла и логиката да пръскаш енергия в различни посоки, когато , ако я насочите в една цел и посока, ще   има много  по-голям ефект?
  За мен е нелогично и незряло, без да визирам някого конкретно.

# 6
  • Въпрос на гледна точка...
И аз съм от моралистките.
Скука Tired

# 7
Както се разберете с партньора ти.
Това са си ваши работи, не разбирам какво те вълнува мнението на други хора.

# 8
  • София
Хей, Блонд Бейби,

Какво разбирате под отворена връзка? Всеки да прави секс с други партньори когато и както поиска ли?

# 9
  • London
Авторката не искаше мнение, за или против.. Thinking Whistling
Според мен има доста плюсове, ако имаш такова мислене и разбиране за връзка...И плюсовете са, че има невероятно разнообразие, няма зацикляне и т.н..
А минусите, според мен са доста.. Crazy Peace

# 10
фетица, е, то голям плюс. ))))
преди му викаха изневяра това за секса с други партньори, пък сега му викат отворена връзка. ))))
само че с промяната на наименованието нищо друго не се променя според мен.
Не може някой нормален човек да ми каже, че ще оставя приятелката си, или жена си да се чука с други мъже и да каже после колко много му е приятно.

# 11
  • София
Освен, ако не е поставил някое друго условие...  Wink

# 12
Мацки, още в началото писах, че не смятам да си говорим за "За" и "Против".
Само за протокола - женени, обичащи, уважаващи се сме и сме родители. И защо, за Бога, всички говорите само за секс. С това ли се изчерпва представата за връзка?
Той е най-добрия ми приятел. Това не означва,че може да отговори на всичките ми нужди,а и не виждам защо да очаквам от него да се напъва. Същото е и с него. Имаме различни интереси и дългото съжителство ни е научило, че за нас най-добре е всеки да си има своето свободно време, а неминуемо това е свързано с нови запознанства.
Хайде да прескочим мъмренето тип "Баба Миче от горния етаж".
Някой практик?

# 13
  • Варна
АЗ Peace,т.е. ние сме практици Mr. Green
От самото начало на връзката ни сме решили, че никой няма да държи сметка на другия.Та ние сме най-добри приятели!Защо той да сподели колко са готини ц.ц.те на съседка,какви дълги крака има продавачката в магазина или пък колко е секси оная мацка  на Ванко от горния етаж, а да не го обсъди с мен.Заедно клюкарстваме, говорим и разпердушинваме всички и всичко.И какво лошо има да излезе да пие кафе с някое готино маце,а после да се върне вкъщи и  пак да започне едно.....говорене..като с най-добър приятел.И аз и той сме имали и др. сексуални партнъори и сме си споделяли,без обиди, цупене и натякване.За мен най-важното е да не ме лъжат.Щом ми е казал, щом ми е споделил значи ме чувства близка .След като се появи детето нещата малко се промениха.Нормално еИСтаваш родител, светът ти се пречува през друга призма. Но съм сигурна, че дори и сега да се случи нещо той пак би ми казал и аз бих му споделила.
А не е ли това истинска връзка?

# 14
И защо, за Бога, всички говорите само за секс.
Ами, защото има огроооомна разлика между това да излизаш с други - за да пиеш кафенце, на дискотека, да си говорите и т.н., и да правиш секс с други.
Или, примерно, мъжът ти е перфектен във всяко отношение, но не и сексуално. И поради тази причина е съгласен ти да задоволяваш сексуалните си потребности с други мъже.
Хм,...  newsm78 Няма да пиша дали одобрявам, защото нали темата не била "за" и "против". Обаче, хора разни...
Интересно ми е как ще се развият нещата натам.
Ами, не мисля, че ще се развият добре... Но какво значение има, след като вас ви устройва?!

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт