инсеминация

  • 2 018
  • 4
  •   1
Отговори
Цитат
Zdraveite,moje li da mi pomognete???Bih iskala da znam kak i koga se pravi inseminaciqta,priemat li se nqkakvi medikamenti i pravqt li se nqkakvi isledvaniq predi neq?Ot dosta vreme pravim opiti da zabremeneq i ne se polu4ava bihme iskali da probvame s inseminaciq,no predi tovaiskame da se informirame za neq!Blagodarq vi predvaritelno!!!

Здравейте,може ли да ми помогнете???Бих искала да знам как и кога се прави инсеминацията,приемат ли се някакви медикаменти и правят ли се някакви изледвания преди нея?От доста време правим опити да забременея и не се получава бихме искали да пробваме с инсеминация,но преди товаискаме да се информираме за нея!Благодаря ви предварително!!!




-------------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 11:49 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 2 522
Zdraveite,moje li da mi pomognete???Bih iskala da znam kak i koga se pravi inseminaciqta,priemat li se nqkakvi medikamenti i pravqt li se nqkakvi isledvaniq predi neq?Ot dosta vreme pravim opiti da zabremeneq i ne se polu4ava bihme iskali da probvame s inseminaciq,no predi tovaiskame da se informirame za neq!Blagodarq vi predvaritelno!!!
www.zachatie.com - там ще намериш отговор на всичкитеси въпроси;
 - инсеминация се прави след:
1. спермограма на мъжа;
2. пренатален скрининг на жената - най-общо узи, МБ на влагалищен секрет, токсоплазмоза, рубеола  и други;

Преди да тръгнете по пътя на арт методите, отидете в репродуктивна клиника и то  от тези, с добра успеваемост. Може проблемът да се отстрани без инсеминация - примерно овулацията настъпва не на 14-ия ден, а по-късно.  Принципно се тръгва ПЪРВО от спермограма на мъжа, ако всичко при него е ОК, следва - полови хормони при жената, фоликуметрия в най-малко три последователни цикъла, цветна снимка.  Там ще ви кажат най - добре.

По време на инсеминация се пият лекарства от жената - най често клостил бегит за стимулиране на яйчниците , а след това дуфастон/утрогестан.

Изключително важна е спермограмата при мъжа - разширена с морфология по Крюгер, а ако е и с антитела - дъ бест.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Ако пишеш в Проблемно забременяване със сигурност ще намериш повече мнения и съвети
Късмет! И скоро- само хубави новини! Praynig

# 3
  • Близо до София
  • Мнения: 896
има закована тема "Предстои ми инсеминация" - там можеш да намриш много отговори... Успех

# 4
  • Мнения: 7 716
Анастасия, отидете в клиника по стерилитет. Откъде сте?

Общи условия

Активация на акаунт