Моля за мнение за д-р Виктор Новачков

  • 28 738
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте,
Моля за мнение за д-р Виктор Новачков ( http://mbal.doverie.bg/bg/victornovachkov ). Аз самият едва вчера чух за него и ми се иска да разбера дали някоя от вас е била негова пациентка, и какви са резултатите постигнати с него ? Мисля, че е време да се огледаме, със съпругата ми, и за други, не толкова митологизирани "специалисти по репродуктивна медицина",  за да получим някакво истинско отношение по проблема ни. Оказва се, че много неизвестни лекари постигат не по-малко резултати в областта (въпросния д-р Новачков се оказа, че е помогнал на две наши приятелски семейства, едното от които 5г. е търсило решение на проблема). По техни твърдения, д-р Новачков е помогнал и на много други двойки. За това ви моля да споделите, в случай че сте били негови пациенти. Само за пояснение ще кажа, че ние първоначално бяхме с мъжки фактор, но показателите ми сега са нормални, но все още не можем да установим дали при съпругата ми всичко е ОК.
Предварително благодаря  Peace

# 1
  • Мнения: 13
здравейте
искам да кажа че аз бях и продължавам да бъда пациентка на доктор Новачков,значи мойта исторя е доста дълга но с две думи искаме да имаме второ дете и при обикновен преглед ми откриха доста голяма миома колкото 4 месечна бременост това беше преди две години препоръчаха ми доктор новачков той е изключително внимателен доктор за първи път попадам на такъв направихме всички изследвания и се останови че имам и запушени тръби по съвет на доктора
направихме операция в окръжна болница тогава работеше там премахна миомата и направи пластика на тръбите операцията мина отлично въстанових се доста бързо и сега вече7 месец след операцията правим стимолация и след 5 дни съм пак при него да отчете положителния ми тест.
искам да кажа че съм безкрайно благодарна както на него така и на целия му екип в окръжна болница.Ако имаш въпроси не се притеснявай да питаш 

# 2
Лично не познавам доктора ,но доста съм слушала за него-хубави неща.Преди 2-3години една моя позната се насочи към него,тъй като няколко години опити и все отрицателен резултат.И на вторият месец тя беше бременна,доктора я следеше през цялото време и при него роди-секцио.На друга моя позната д-рНовачков е правил коремна операция,и тя също остана очарована от него.

# 3
  • Мнения: 862
Аз лично не бях го чувала този доктор до сега.
Татко Барба, ще чакам да ми разкажеш за него, ако научиш нещо повече. И аз съм на твоето мнение относно прехвалените специалисти Thinking

# 4
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,

Без да твърдя, че е достоверна, само за информация, ще споделя, че докато се рових в нет-а за информация за цитирания по-горе лекар открих, че е в Топ 10 на най-лошите лекари. както знаете аз не се впечатлявам от класации и суперлативи, така че въпросния лекар е в Топ 10 на най-лошите или Топ 10 на най-добрите няма особено значение за мен, т.к. от много прехвалени специалисти съм срещал абсолютно безхаберно и незаинтересовано отношение, а от такива от които съм очаквал такова (Хри знае кого имам предвид) съм бил много приятно изненадан от вниманието и търпението и заинтересоваността, която са проявявали. Исках да ви споделя тази информация от коректност.

Успех  Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 284
момичета това за мен е възможно най-лошият избор на лекар
посетих го няколко пъти като всеки път още от вратата започваше да ми говори за операций
дори не си направи труда да ми изпише някакви медикаменти с който да решим проблема за него най лесно беше операция
радвам се че спрях да ходя при него
сега с медикаменти състоянието ми се подобрява

# 6
  • Мнения: 2 422
Интересна тема ще я следя.

# 7
Лично аз не го препоръчвам, след първото ми посещение при него преди години - второ не последва. Още от вратата преди да съм свършила с проблема си, вече имах рецепта за стотици левове, прегледа мина за секунди  Naughty, не знам как да му обясна, че това не е преглед , ноооо.......................взе ми доста пари и нищо. но винаги ще има доволни и недоволни - въпрос до колко си близък и връзките, които ги имаш. за съжаление все още  е так в БГ. #Cussing out

# 8
  • Мнения: 27
В търсене на добър специалист в провинциалния град, в който живея, съм ходила почти при всички гинеколози.  Срещнах се д-р Новачков по препоръка на приятелка от София, която е негова пациентка от вече 17 години. Това беше единствения лекар, който намери решение на проблема ми. Като искам да отбележа, че не става дума за зачеване. Точната диагноза, точните лекарства, точното лечение. Безкрайно съм му благодарна и наистина съжалявам, че е далече и не може да бъда личният ми гинеколог.  Много добър специалист, изключително вежлив и внимателен човек. Чест и почитания!

# 9
  • Мнения: 20
Аз в момента ходя при него, много човечен и много ерудиран. Засега съм изключително доволна, препоръчвам го на всички, които досега са се сблъсквали с бездушието на лекарите, знам че е малко бърз, изглежда малко нетърпелив, но това не означава нищо от нещата, които сте споменали по-горе, защото се убедих, че помни с подробности всичко, което касае дадения пациент и е много внимателен. Наистина го препоръчвам, ще ви уведомявам своевременно какви впечатления имам, защото това е  много важно за всеки - да знае при кого се лекува и какво може да очаква.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 20:58 от светулинка

# 10
  • Мнения: 20
Ако някой се интересува:
Адресът е на ул. "Даме Груев"14, срещу Министерство на Земеделието - малко по нагоре, втората кооперация на отсрещния край на улицата, Медицински център "Диваро" Тел.: 851-03-10, GSM: 0888-705-389

# 11
  • Мнения: 12
момичета това за мен е възможно най-лошият избор на лекар
посетих го няколко пъти като всеки път още от вратата започваше да ми говори за операций
дори не си направи труда да ми изпише някакви медикаменти с който да решим проблема за него най лесно беше операция
радвам се че спрях да ходя при него
сега с медикаменти състоянието ми се подобрява


       Пожелавам ти от сърце успех! Но ако нещата с медикаментите не се получат в нормални срокове, върни се при Новачков!!!/u] Струва ми се, че ти си решила какво трябва да бъде лечението ти /медикаменти, а не операция/ и ако докторът каже нещо различно, веднага го отхвърляш. Но преценката на Новачков  е по-добра от твоята, повярвай ми!
       В началото на 90-те при желана бременност жена ми направи спонтанен аборт в третия месец /тогава беше на 23/ Последваха шест дълги години, през които бебе така и не се появяваше. Обиколихме какви ли не лекари, главно в София, също и знахари, жена ми си направи какви ли не изследвания, включително цветна снимка, хиперстимулации и т.н. /вече съм ги забравил/, аз самият трябваше да направя над 10 спермограми - резултат никакъв. На цветната снимка се виждаше, че цервикалният канал е стеснен вследствие на аборта, но все пак пропуска сперматозоиди и според докторите това не трябваше да е проблем.
Спомням си първия път, когато отидохме на гинекологичен кабинет -мисля, че беше 1993 година, избрахме болница "Шейново" в София, сега сигурно се казва по друг начин. След прегледа на видеозон, двамата доктори заявиха: "Положението е сериозно - имате кистозни яйчници, трябва ВЕДНАГА да Ви оперираме. Вземете си кърпа, четка и паста за зъби, чехли /забравил съм целия списък/ и веднага идвайте да Ви приемем." Няма да обяснявам в какво състояние излезнахме от болницата - изведнъж се оказа, че ако жена ми не бъде спешно оперирана, може да се случи... само бог и докторите знаеха какво /на нас ни го спестиха/. Отвън й казах, че искам да я види и друг лекар, за да има потвърждение на диагнозата, иначе ми се струва неразумно да се оперира - все пак тя нямаше никакви болки или симптоми освен липсата на бременност. Следващият доктор, който я прегледа на видеозон, каза: "Няма кистозни яйчници, просто тя е в средата на цикъла и при овулация яйчниците изглеждат така" За съжаление съм забравил името му, да е жив и здрав - само като си помисля, че жена ми можеше да е успешно оперирана от кистозни яйчници... За съжаление и той не можа да каже защо тя не забременява.
       И ето че втората половина на 90-те години мой колега, който е имал същия проблем, ми даде координатите на доктор Новачков. "Имам две деца благодарение на този човек" - ми каза. С плахи надежди тръгнахме към поредния гинеколог. Новачков прегледа жена ми, разгледа и изследванията, които й бяха правени до момента и отсече: "Предполагам, че причината е ендометриоза, породена от стеснения при аборта цервикален канал. Той пропуска сперматозоиди, но не пропуска изцяло менструалното кръвотечение - това, което остава, е хранителна среда за ендометриозата. Ако съм прав, шансовете Ви за излекуване и бременност са 50/50. За да съм сигурен за диагнозата, трябва да Ви направя лапароскопия, иначе няма да се занимавам с Вас - безсмислено е." Беше казано много директно, направо жестоко на фона на останалите доктори, които обясняваха, че няма проблеми и нещата ще се получат /изключвам тези от "Шейново"/. Съгласихме се и Новачков направи лапароскопия, която потвърди диагнозата му и при която той разшири цервикалния канал и унищожи част от огнищата на ендометриозата. След това с медикаменти спря цикъла на жена ми за 6 месеца, за да лиши от хранителна среда ендометриозата и тя да изчезне напълно. Забременяването се получи още на 7-мия месец и така жена ми нямаше цикъл не 6, а 15 месеца. Раждането беше секцио, разбира се, при Новачков, също както и на второто ни дете няколко години по-късно.
       Разказах относително подробно цялата история не защото искам да споделям публично лични неща, а защото осъзнавам какво направи за мен и семейството ми колегата, който някога ме насочи към доктор Новачков. Ако написаното доведе до такъв резултат дори и само в един случай, ще съм истински щастлив. За съжаление не винаги е възможен happy end, но има ли някакъв шанс, Новачков няма да го пропусне - може да ми вярвате, казвам го от личен опит!
Що се отнася до класацията, според която той е един от 10-те най-лоши лекари /Татко Барба е написал нещо такова/ - ако е вярно, обяснявам си го единствено с това, че понякога Новачков е много директен, което сигурно на много хора изглежда като нетактичност. Дори да е така, мисля, че плюсовете му далеч компенсират тази слабост.

P.S. Влезнах тук по случайност, докато търсех актуалните координати на д-р Новачков, за да ги дам на позната на майка ми. И се регистрирах, само за да напиша горното.
Весела Коледа, здраве, късмет и успехи на всички!   

Последна редакция: чт, 25 дек 2008, 23:21 от MishoM

# 12
  • Мнения: 128
Миналата година д-р Новачков ми направи лапароскопия в Окръжна болница относно отстраняване на киста и съмнения за ендометриоза. За щастие, диагнозата ендометриоза не се потвърди, но определено не мога да кажа, че операцията  беше нужна, тъй като потърсих мнения и на други доктори преди да се подложа и след месеци протакване това остана единствения начин за отстраняване на кистата. Мога да кажа само, че вече нямам оплакванията, които имах преди лапарото, просто човека си свърши работота много добре . Докато лежах в болницата, имаше още пет момичета, оперирани от него, и тяхното мнение за д-р Новачков също беше положително.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 736
      Д-р В.Новачков има ли нещо общо с д-р Любомир Новачков, да не му е син?

# 14
  • Мнения: 128
      Д-р В.Новачков има ли нещо общо с д-р Любомир Новачков, да не му е син?
Мисля, че му е син, защото съм чувала, че бащата на д-р Виктор Новачков също е бил доктор в областта на гинекологичните операции.

Общи условия

Активация на акаунт