Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 81 отговора
Моля мамите раждали със секцио да кажат с каква упойка са раждали и от коя са доволни или недоволни Confused
Цитирай

София

Аз раждах със спинална и нямам оплаквания от нея. Понесох я добре без никакви странични реакции от сорта на главоболие, треперене и т.н. Ако трябва да пак да избирам, пак на нея бих се спряла. Peace
Цитирай

на дъното

Аз съм раждала с пълна упойка и съм доволна.Въпрос на психическа нагласа е.Единствения недостатък при нея е че не можеш да си видиш веднага бебето и след операцията се чувстваш сякаш ти се спи много,но минава бързо.
Цитирай

София

Преди да кажа за себе си да уточня, че видът на упойката се решава от анестезиолога и гинеколога, а не по желание.
Има изисквания и случаи, в които не може да се ползва едната от двете упойки, използвани при секцио, а именно пълна и спинална - например много високо тегло на майката - тогава се използва предимно пълна.

А иначе аз раждах с пълна упойка. Така прецени лекарката ми, което съвпадна и с моето желание. Не съм почитател на спиналните упойки. Не съм имала проблем с излизането от упойка, треперих, но това е нормално. Нямах главоболие, нито гадене.
Цитирай

Brossard, QC, Canada

Аз бях с пълна упойка и пак бих искала да е такава. Избрах пълна, защото се притеснявах че иначе ще виждам инструменти, че чувам коментари на екипа и т.н. Да, след като се събудиш си замаяна, но според мен всичко е индивидуално - аз се разбудих сравнително лесно и не съм имала никакви проблеми от упойката.
На мен ми предоставиха право на избор за упойката.
Цитирай

София

nana77 е права.Това се решава от анестезиолога.Аз раждах със спинална и нямаше проблем.
Цитирай

в илюзия

Раждах с пълна упойка , много съм доволна , че бях с нея , нямах никакво главоболие , чувствах се много добре Peace
Цитирай

България

Аз раждах с пълна упойка.След нея се чувствах добре-нямах главоболие,не ме тресеше,не съм повръщала и т.н.
Цитирай

С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!
Цитирай

София

С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!

Да, това е така, защото последните години упойките, които се ползват са все пак доста по-нови и съответно по-добри. Аз също имам операция с пълна упойка през 1995 година, тогава нещата бяха по друг начин.
Цитирай

Моето секцио беше по спешност,затова бях с пълна упойка,нямаше време за друга.Нямах никакви неразположения след това.
Цитирай

Раждах трите пъти с пълна упойка. Предложиха ми спинална, но не можех да си представя да съм будна, а да не мога да мръдна. И да чувам всичко. ooooh!
Цитирай

Варна

Аз си избрах упойката и двата пъти-понеже съм страхливка-пълна.При първото секцио след като ме събудиха виждах само силуети и много ме дразнеше гърлото,дори пиех стрепсилс.Втория път обаче се събудих без никакви проблеми и се чувствах много добре.Треперила съм от студ,но това е нормална реакция,бързо минава.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Раждах с пълна упойка , много съм доволна , че бях с нея , нямах никакво главоболие , чувствах се много добре Peace
И аз така,избора си беше мои Peace
Цитирай

Аз бях с епидурална упойка,но ако пак раждам ще си избера пълната.Нямах никакъв проблем с упойката по принцип,но беше ужасно по време на операцията,защото усещаш всичко без болка разбира се. Иначе след това се чувствах много добре,нямах главоболие,нито ми беше лошо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 81 отговора