Давате ли витамини на децата си?

  • 10 788
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,
интересувам се колко често и какви витамини трябва да давам на детето си? Преди време четох, че продължителното даване на витамини чрез, хапчета, сиропчета и т.н.  е изключително вредно!

# 1
  • Мнения: 8 505
Давам витамини на дъщеря си есенно време,за около 20 дни.Освен това-винаги,когато е болна,заедно с останалите лекарства.Спряла съм се на Мултисаностол (само веднъж ги смених с Киди или нещо друго,не помня вече,но не останах доволна).

...Преди време четох, че продължителното даване на витамини чрез, хапчета, сиропчета и т.н.  е изключително вредно!

А с това съм съгласна и аз.Безумно е човек да тъпче детето си постоянно със синтетични витамини.

# 2
  • Мнения: 14 133
Не давам нито витамини, нито имуностимулатори.  Naughty
Могат повече да навредят, отколкото да помогнат на детето.
А и моят сладур ги хапва в естествен вид, защото много обича плодове и зеленчуци.  Laughing

# 3
  • Мнения: 145
Моя близка, дава на детето си витамини"Марсианци" почти непрекъснато. Всеки ден, до приключване на шишето, после почивка от един месец и отново витамини! Мисля, че това не е правилно.

# 4
  • София
  • Мнения: 561
Давам Мултисаностол  когато е болна и пие антибиотик

# 5
  • Мнения: 2 803
Само, когато е болна или има лош апетит. Наблягам на зеленчуци и плодове, мляко и сирене, месо и тн.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Давам, но ако са болни или малко след боледуване. Гледам да получават всичко необходимо с храната, но зимата е по-кофти сезон в София заради пренаселеността и се налага да давам и допълнително витамини.

# 7
  • Мнения: 4 965
Не давам - давам плодове, зеленчуци, водим ги често сред природата на чист въздух, не ги навличам с излишни дрехи...
Само ако са болни, давам Мултисаностол, но това е, защото не давам други лекарства (не броя капките за нос при хрема, 1 хомеопатичен сироп при кашлица и Панадол при температури - досега не съм давала антибиотици, силни лекараства и др.).
Аааа, преди да тръгнат на ясла за първи път (преди 2 г.) им давах 1 седмица някакъв имуностимулант (предписан от педиатърката ни), но не помня какъв.

# 8
  • Мнения: 9 903
още не съм давала на големия.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
До сега ( 4 год.)не съм давала

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 256
Давам предимно зимата или когато е болна.

# 11
  • Мнения: 145
А като не давате допълнително витамини, боледуват ли често?

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моето дете почти не боледува, може би ако беше болнав и аз щях да прибягвам го синтетиката, но слава на Бога е доста здрав ... Но той много тича, много е кален и обича да яде плодове

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ти кажа, вече в нищо не съм сигурна. Като се замисля сериозно не е никак лесно да се разбере какво точно и защо става. Не зная доколко е действието на субстанцията, колко е естествения имунитет с възрастта, колко е самовнушението, че правим нещо и то трябва да помогне.

 В едно съм сигурна - правилно хранене, достатъчно сън и по-малко психическо натоварване на децата, че и на нас самите.

# 14
  • Мнения: 3 929
Давах какво ли не, когато тръгна на ясла и започна да боледува. Нямаше никакъв смисъл. Разбрах, че по-важно е детето да се храни с пълноценна храна, доколкото е възможно това, да бъде разхождано на чист въздух, да смени морски с планински климат. През зимните месеци давам цитросепт, сок от портокал и грейпфрут - прясно изцедени. Лятото - плодове и зеленчуци.
Препоръчаха ми прополис и смятам да пробвам.
Категорично съм против даването на синтетични витамини.

# 15
  • Мнения: 9 814
Давам от време на време- Мултивитаминол на д-р Тайс.

# 16
  • София
  • Мнения: 39 757
Скоро не съм давала никакви витамини на Дияна. Преди докато ми правеше отити по-често давах витамини. Обикновено пролет и есен, през зимата също. Сега Дияна кара на плодове.

# 17
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Давам витамини само през зимата.Като 20 дни пие витамини и след това 20 дни почивка. Peace
Синът ми не яде почти никакви плодове(яде само нектарини и понякога диня),а не мисля че само със зеленчуците може да си набави необходимите витамини.

# 18
  • Мнения: 573
Пчелно млечице давам вече за трети път. Peace

# 19
  • Мнения: 822
Давам Апровит + когато боледуват и профилактично само зимата - лятото си ги приемат в естествен вид, както е най-добре.

# 20
  • Мнения: 46 508
Профилактично - не.

Ако се разболее - Мултисаностол за няколко дни.

# 21
  • Мнения: 152
Давам витамин С на ампули по 10 дни на 3-4 месеца.

# 22
  • Мнения: 145
 "Апровит" на хапчета ли е или е под формата на сироп?

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Давам му вит. C когато ми изглежда, че може да се разболява.

# 24
  • Мнения: 7
Давам и преди зимата-Пиковит,вече две години и не ми се е разболявала.Давам само докато свърши шишето и повече не,защото знам ,че не трябва да се прекалява с тях.А когато се разболее задължително.

# 25
  • Мнения: 7 201
Давам, но ако са болни или малко след боледуване.
Peace И аз тогава давам.Или вит.С при първи симптоми на разболяване.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Давам само когато боледува.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Не давам синтетични витамини, освен понякога през зимата. Като почнат зимните вирусчета давам да подсиля имунитета. Купувала съм и Киди с лизин, защото има периоди, в които не иска да яде. Смятай, че за цяла година съм дала 2 сиропа киди. Един път, когато беше болна нашата тедиатърка я нямаше. Заместващата ме попита какви витамини давам на детето и когато й казах, че предпочитам да не давам синтетични витамини тя се облещи  Shocked Предписа й тогава Пиковит, който е отвратителен на вкус и детето изобщо не искаше да го пие, като се има предвид, че тя обича да пие лекарства  Rolling Eyes
Александра яде страшно много плодове и сурови зеленчуци. Може да си кара само на такова ядене  Laughing

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давам само когато е болна.

# 29
  • Мнения: 37
 Синът ми е на 8 година. От две годишен му давам БАД (биологично активни добавки) за деца на фирма VISION. Те не са синтетични и са направени по много висок стандарт. Истината е, че той почти не боледува , във времето на грипна епидемия само малко хрема, но след увеличаване на дозата всичко отминава. Всъщност най-важно е, че БАД хранят пълноценно клетката, в това се състои успеха. Успех и на вас!

# 30
  • Мнения: 2 448
Давам Ескимо-кидс по предписание на лекар.

това

# 31
  • Мнения: 3 410
Давам пчелен прашец и алое, а при вирусна инфекция - ехинацея.

# 32
  • София
  • Мнения: 958

 В едно съм сигурна - правилно хранене, достатъчно сън и по-малко психическо натоварване на децата, че и на нас самите.

Напълно съгласна!

Давам витамини само когато пият антибиотик. А имонустимулатори  - не купувам и не давам изобщо. Нямам никаква вяра в действието им.

# 33
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Синът ми е на 8 година. От две годишен му давам БАД (биологично активни добавки) за деца на фирма VISION. Те не са синтетични и са направени по много висок стандарт. Истината е, че той почти не боледува , във времето на грипна епидемия само малко хрема, но след увеличаване на дозата всичко отминава. Всъщност най-важно е, че БАД хранят пълноценно клетката, в това се състои успеха. Успех и на вас!
       
Има ли сайт да видим продуктите,че за първи път чувам за тях.Пак сме болни и се чудя вече какво да му взема??? newsm78

# 34
Zapochnah da davam na sina si multivitamini tazi godina.  Moyata pediaturka mi preporucha edni novi amerikanski mulivitamini koito sa si napravo kato zhelirani bonboni.   Na kutiyata pishe "Yummi Bears" i ima kartinka na semeistvo mecheta.  Malkiya sam si gi iska vseki den, a predi mi otkazvashe vsichko.

# 35
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Давам витамини зимата.Обикновенно по препоръка на педито.Малкия не обича да яде много плодове и зеленчуции затова изкуствено поемаме витамини.

# 36
I moyat e takuv zloyad sus zelenchuci no tezi zhelirani mecheta (multivitamini) Yummi Bears gi vzema bezotkazno.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давам Peace

# 38
  • Мнения: 187
Не, никога не съм давала и децата ми не са боледували. Всяка вечер преди да заспи синът ми изяжда по една ябълка, така е през цялата година с малки изключения през лятото когато яде сезонните плодове. През деня също яде някакъв плод.

# 39
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не, и на двамата не съм давала, общо-взето не са боледували често като малки.

# 40
  • Мнения: 2 005
Давам клеева тинктура , бирена мая  Peace

# 41
  • Мнения: 145
След морето бяхме леко настинали и и дадох ударна доза витамин С за 3 дни. Имаше ефект. Сега започнахме с витамини "енималс", докато свършим шишенцето. Май не може без тях.

# 42
  • Мнения: 263
Давам разтворими, тъй като е вече голям сина ми, но от време на време. Ако се разболее, задължително вит С и Алое вера на капсули/за гърлото/, така не стигам никога до антибиотик. Основно, обаче гледам да му ги осигурявам по естествен начин - всекидневно от плодовете и зеленчуците. Peace

# 43
  • Мнения: 29
Давам витамини почти целогодишно. От три месеца сме на Ями Беарс(Yummi bears), американски, 100% натурални, без глутен, без алергени(малкият е с астма), страхотни като вкус и форма. newsm10 Децата на всичките ми приятелки са пощурели по тях, защото са като бонбони-мекички, желирани, с аромат на различни плодове. newsm03 Малкият си ги търси всяка сутрин и понякога малко превишаваме дневната доза, но докторът каза, че не е проблем. За сега е здравичък и се надявам тези мечета да го предпазят от есенните вируси.

# 44
  • Мнения: 3 550
Давам течен вит. С, когато се разболее. Редовно го тъпча с плодове и зеленчуци. Когато плъзне някой вирус, прибавям и лимонов сок.

# 45
  • Мнения: 145
i nie vzehme Yami Bears- super sa! Peace

# 46
  • Мнения: 4 204
Не, давам ЗЕ и коластра!

# 47
  • Мнения: 3 410
Не, давам ЗЕ и коластра!
Интересно какво има в ЗЕ и коластрата - няма ли витамини, минерали, микроелементи, аминокиселини newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 7 032
Давала съм Саностол като добавка към антибиотик.

# 49
  • Мнения: 27 524
До две годинки давах всеки ден. По препоръка на педиатрите тук. Сега давам по един курс, заедно с имуностимулаторите, да речем два пъти годишно някъде.

# 50
  • вкъщи
  • Мнения: 704
С настъпването на есента е редно да се дават особенно на деца с по слаб имунитет.Аз почнах да давам АПЕТОН.Освен витамини садържа и пчелно млечице.

# 51
  • Мнения: 4 784
Давам. С настъпването на студовете.

# 52
  • София
  • Мнения: 607
Само Вит.С ако видя, че се разболява. Иначе Коластра, но пак не прекалявам. И много плодове и зеленчуци, той дори сам си ги избира и хапва. Имуностимулатори и подобни не съм му давала и не смятам да давам.  Naughty

# 53
  • Мнения: 298
Давам Пиковит само през зимния сезон и то 20 дни,след което почивка един месец.
Сега предпочитам още да си набавя витамините с плодове и зеленчуци,като се има предвид,че ги обича и ги хапва с удоволствие.
Колкото до продължителното даване на хапчета и сиропи,мисля че колкото и да са полезни все пак си е химия.

# 54
  • Мнения: 1 800
Давам само през зимния сезон - Марсианците и Immune support сироп по схема.

# 55
Аз давам мултивитамини редовно.  За мен не е въпрос само на плодове и зеленчуци (ние ги ядем редовно когато са в сезон) а по скоро на цялостния баланс и имунитет.  Например плодовете и зеленчуците не решават проблема с Витамин А, Витамин Д, калций и фолиева кисилина и т.н.  С една доза мутливитамини на ден поне съм сигурна че сина ми има базов минимум на ден.  Сега му давам американските желирани мечета Ями Беарс (Yummi Bears) и сум много доволна защото те са направо като бонбони, много вкусни и освен това са изцяло натурални и без глутен, алергени и изкуствени оцветители.  За зимата сигурно ще му взема и техния плодово-зеленчуков комплекс да компенсирам липсата на пресни плодове и зеленчуци.

# 56
  • Мнения: 39
Синът ми е на 8 година. От две годишен му давам БАД (биологично активни добавки) за деца на фирма VISION. Те не са синтетични и са направени по много висок стандарт. Истината е, че той почти не боледува , във времето на грипна епидемия само малко хрема, но след увеличаване на дозата всичко отминава. Всъщност най-важно е, че БАД хранят пълноценно клетката, в това се състои успеха. Успех и на вас!




И ние си ги ползваме отскоро. Много съм доволна, дори поръчах и за цялото си семейство.

# 57
  • Мнения: 145
От есенно-зимния сезон минахме на Саностол. Сега и давам по една лъжичка вечер. Много го харесва и дори и да забравя да и дам-тя сама ме подсеща. Боледувахме от ужасен вирус само 2 дни- после го прихванах и аз и вече 2 седмица съм...... Cry, но мисля, че съм така защото не съм  си взимала редовно витамините Cry

# 58
  • Мнения: 60
само когато е болна

# 59
  • Мнения: 4 451
Само вит. С, когато са болни. А на голямата ми дъщеря давам редовно вит. В1 и В6, но тя е с диагноза ХАДВ (от аутистичния спектър) и са чудесни за нервната система.

# 60
  • У дома !
  • Мнения: 700
Само Витамин С съм давала до момента и то когато мисля,че е пред разболяване.Нещо повече да кажете за тази коластра,от аптеките ли се купува и кога се дава?

# 61
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, Саностол, но по схема. 15 дена давам, сега ще почива 20 дена и после пак така.

Общи условия

Активация на акаунт